Udział w programach

AKADEMIA AQUFRESH”

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy „0” wezmą udział w V Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, którego głównym celem jest edukacja z zakresu profilaktyki higieny jamy ustnej.

Oprócz szczotkowania zębów po posiłkach, na zajęciach poruszone zostaną różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną, m.in.: jak prawidłowo dbać o zęby, skąd się biorą zęby, dlaczego należy chodzić do dentysty, co należy jeść, by mieć zdrowe zęby. Nadrzędnym celem prowadzonych zajęć będzie zwrócenie uwagi najmłodszych na konieczność dbania o higienę jamy ustnej.

Badania dowodzą, że próchnica wśród najmłodszych jest problemem niemal powszechnym. Statystyczny sześciolatek posiada średnio 5 zębów zaatakowanych tą chorobą, z czego wyleczony zostaje tylko jeden* . Jest to wynikiem m.in. złych nawyków higienicznych i wielu zaniedbań, a często również bagatelizowania kwestii zbyt częstego podawania dzieciom słodyczy i zbyt rzadkich wizyt u dentysty. Celem „Akademii Aquafresh” jest zmiana tego stanu rzeczy. Możliwe, że dzięki wspólnym działaniom angażującym nie tylko dzieci, ale również nauczycieli i rodziców, uda nam się wykształcić w dzieciach nawyk codziennego dbania o higienę jamy ustnej. Profilaktyka jest kluczem do sukcesu w walce z próchnicą!

Zachęcamy Państwa do odwiedzenia strony internetowej organizatora akcji i zapoznania się ze szczegółami programu.