Dzień Babci i Dziadka

Dzień 26 stycznia 2024r. był dniem wyjątkowym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Stemplewską. Atmosfera była pełna ciepła i życzliwości. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć, jakie umiejętności kryją się w sercach ich wnuków. Uczniowie przygotowali różnorodny program artystyczny, uroczystość rozpoczęli od „Tańca Aniołów”. Potem przedszkolaki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały wesołe piosenki. Następnie dziewczynki z klas I-III dały pokaz swoich umiejętności tanecznych. Kolejny występ należał do przedszkolaków z zerówki, którzy przebrani za krasnali z uśmiechami na twarzach, pełni entuzjazmu, przedstawiły spektakl pt. „ Jak krasnale chciały pomóc babci i dziadkowi?”  Na koniec scena należała do uczniów klas I-III. Zebrani Dziadkowie mogli ich podziwiać w przestawieniu  pt. „U babci w cukierni”, mówiącym o tym, jak dzieci zakradają się do pracowni babci i w wielkiej tajemnicy przygotowują tort dla dziadków. Oczywiście nie trzymają się przepisu i popełniają liczne gafy. Przedstawienie  przeplatane było pięknymi piosenkami.

Na uroczystości każde dziecko miało swoją chwilę w świetle reflektorów. Wszyscy goście, z uśmiechem słuchali małych artystów. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuki, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyła radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Na zakończenie Pani Dyrektor wyraziła swoje podziękowania i uznanie dla uczniów i nauczycieli za wspaniałe przedstawienie. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły  prezenty swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Następnie Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Wszystkim Babciom, Dziadkom i Pradziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie. Życzymy dużo zdrowia, radości i wielu wspaniałych lat z wnukami. Rodzicom dziękujemy za pomoc.

Katarzyna Kawińska

Poniżej zmieszczamy relację filmową z uroczystości.

Część 1  Część 2  Część 3  Część 4  Część 5  Część 6  Część 7  Część 8  Część 9  Część 10

Część 11  Część 12  Część 13  Część 14  Część 15  Część 16  Część 17  Część 18