SZKOŁA DZIŚ - organ prowadzacy Stowarzyszenie SZTANDAR SZKOŁY POCZET SZTANDAROWY HYMN SZKOŁY HISTORIA SZKOŁY - organ prowadzacy JST

SZTANDAR SZKOŁY

9 czerwca 2007 - poświęcenie sztandaru

Sztandar szkoły nawiązuje do dawnych i postępowych tradycji naszego narodu. Jest symbolem integracji szkoły z Ojczyzną i wyznawaniem wiary. Ma gromadzić wokół siebie i jednoczyć dzieci, nauczycieli i rodziców, tak jak kiedyś papież jednoczył Polaków oraz ludzi różnych narodowości.

Awers wykonany jest z czerwonej tkaniny z umieszczonym na niej godłem państwowym. Rozpostarte skrzydła orła symbolizują dążenia do najwyższego lotu, do pokonywania przeszkód i trudności. Wokół orła wyszyte zostało hasło: Praca, Nauka, Ojczyzna. Są to cele, które przyświecają pracy dydaktyczno-wychowawczej naszej szkoły.

Rewers sztandaru jest biały. W centralnej części znajduje się postać patrona szkoły – Jana Pawła II z umieszczonym, napisem „Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni”. Stylizowane litery koloru starego złota podkreślają, że nasz patron to postać historyczna.