Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kronika roku szkolnego 2017/2018 Kronika roku szkolnego 2016/2017 Kronika roku szkolnego 2015/2016 Kronika roku szkolnego 2014/2015 Kronika roku szkolnego 2011/2012 Kronika roku szkolnego 2010/2011 Kronika roku szkolnego 2009/2010 Kronika roku szkolnego 2008/2009 Kronika roku szkolnego 2018/2019 Kronika roku szkolnego 2019/2020 Kronika roku szkolnego 2020/2021 Kronika roku szkolnego 2021/2022 Kronika roku szkolnego 2022/2023

Kronika szkolna

Kronika roku szkolnego 2018/2019

 

"Kochane Pierwszaki"

18 września 2018r. pierwszaki z naszej szkoły uczestniczyły w przedsięwzięciu profilaktyczno - edukacyjnym ,,Kochane Pierwszaki”, które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. W czasie uroczystości Biskup Marian Florczyk udzielił dzieciom błogosławieństwa oraz poświęcił plecaki i przybory szkolne.

Organizatorzy spotkania przygotowali wiele zabaw, pląsów i atrakcji związanych z bezpieczeństwem dzieci na drogach. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz samochodów policyjnych i wojskowych oraz motocykle policyjne i quad strażacki. Uczniowie mogli zobaczyć sprzęt, jakim posługują się strażacy podczas akcji  oraz tresurę psów policyjnych.

Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe, poczęstunek i drobne upominki.

Spotkanie było wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, modlitwy i integracji.

FOTO - zobacz

 

Dzień Przedszkolaka

                                                     ,, Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj,

To święto Ani, Basi i Krzysia...

   Dzień przedszkolaka każdy to wie,

Bawi się z nami, kto tylko chce”

 

21 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji pani dyrektor Elżbieta Stemplewska złożyła najserdeczniejsze życzenia najmłodszym uczniom.

W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”  przedszkolaków odwiedziła  wróżka , która przeczytała dzieciom bajkę i obdarowała każdego malucha książeczką z kolorowymi bajkami. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały bajki i nagrodziły wróżkę dużymi brawami. Następną atrakcją tego dnia był pokaz papużek, które specjalnie na Święto Przedszkolaka przywiozła uczennicę z klasy V Lena Stemplewska. Dziewczynka opowiedziała maluchom o swoich papużkach, potem każdy z przedszkolaków mógł pogłaskać kolorowego ptaszka. Niespodzianka ta była dla dzieci ogromną atrakcją i wywołała uśmiech na wszystkich buziach. Na koniec każdy przedszkolak dostał łakocie, które zostały ufundowane przez Pana Marka Kułana ze Społecznego Ruchu Trzeźwości w Pierzchnicy.

Serdecznie dziękujemy Panu Markowi Kułanowi za batoniki i serki, a pani dyrektor naszej szkoły Elżbiecie Stemplewskiej za ufundowanie książeczek z pięknymi bajkami.   

     FOTO - zobacz

Narodowe Czytanie

25 września 2018r. w naszej szkole odbyło się wspólne Narodowe Czytanie, które zainaugurowała 28 lutego 2018r.  Para Prezydencka. Do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego zaangażowali się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Uroczysta atmosfera jaka towarzyszyła przy wysłuchiwaniu fragmentów dzieła wprowadziła wszystkich w pierwsze lata odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy biało-czerwonym wystroju dominowała powaga, miłość do Ojczyzny i poczucie wspólnej tożsamości.

Szczególne podziękowania składamy pani dyrektor Elżbiecie Stemplewskiej, nauczycielce pani Barbarze Szlompek, paniom Magdalenie Sikora i Renacie Madej oraz  uczennicom Dominice Sajkiewicz i Lenie Stemplewskiej, które wprowadziły wszystkich w świat czytelnictwa.

FOTO - zobacz

Warsztaty profilaktyczne

W dniu 26 września 2018 roku w naszej szkole w ramach programu wychowawczo-profilaktyczno odbyło się spotkanie z terapeutą ds. uzależnień pod nazwą „ Na smutek i frasunek nie pomoże trunek ani inny ekwipunek”. Warsztaty zostały w całości sfinansowane przez Społeczny Ruch Trzeźwości w Pierzchnicy.

W spotkaniu uczestniczyło 34 uczniów z klas VI, VII i VIII. Zajęcia były przeprowadzone w formie warsztatów i krótkiego wykładu na temat alkoholu, narkotyków i palenia papierosów. Zainteresowanie uczniów koncentrowało  się wokół przykładów z życia, które przytaczał terapeuta. Konsekwencje zażywania narkotyków, dopalaczy, spożywanie alkoholu, brak wyobraźni wśród młodych - poparte prawdziwymi historiami przedstawionymi w sposób otwarty, jak również łatwość komunikacji oraz ciekawy przekaz sprawiły, że spotkanie przebiegało w miłej i życzliwej atmosferze.                                                                                                                    FOTO - zobacz

Zbiórka żywności

W sobotę 29 września 2018 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z naszej szkoły brali udział w zbiórce żywności w sklepie Biedronka w Posłowicach. Akcja przebiegała pod hasłem "Paczka dla seniora". Dominika Sajkiewicz, Patrycja Dzierżak, Maria Idzik i Gabriela Górska pod opieką katechety z uśmiechem na ustach zachęcały wszystkich klientów do wzięcia udziału w tej zbiórce.

FOTO - zobacz

Spotkanie z policjantami

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 4 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Morawicy. W bieżącym roku odwiedzili nas sierż. sztabowy Hubert Fijałkowski oraz mł. aspiranci Piotr Skuza i Grzegorz Kruk.  Prowadzący spotkanie w sposób konkretny omówili reguły bezpieczeństwa zachowania na drodze idąc pieszo oraz podczas jazdy rowerem. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Ze szczególną uwagą omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji takich jak: cyberprzemoc, dopalacze, używki, alkohol czy palenie papierosów. Podkreślili wartość asertywności w życiu. Funkcjonariusze zwrócili szczególna uwagę na rozwijającą się wśród młodzieży agresję i przemoc. Zapoznali ich z konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Policjanci odwiedzili także przedszkole, gdzie z dużym poczuciem humoru i pełnym profesjonalizmem przekazali dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach, używania elementów odblaskowych. Przypomnieli o przewożeniu dzieci w fotelikach z zapiętymi pasami. Rozmawiali na temat numerów alarmowych. Dzieci z zainteresowaniem słuchały gości a włączony film pt. „Sierżant Poli” wywołał wiele pozytywnych reakcji. Dziękujemy!

FOTO - zobacz

Wyjazd do kina

4 października z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas 0 – 3, wzięli udział w wyjeździe do kina Helios w Kielcach, gdzie obejrzeli bajkę pt. „Mała Stopa”.                    

Jest to bajka przygodowa, która przedstawia legendę o Wielkiej Stopie z zupełnie innej perspektywy, kiedy bystry, młody Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje - człowieka. Wieści o tej „Małej Stopie” przynoszą mu sławę i wywołują poruszenie w społeczności prostych Yeti, rodząc pytania o to, co jeszcze można znaleźć w wielkim świecie otaczającym ich zaśnieżoną wioskę. To szalona opowieść o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

Seans bardzo podobał się naszym dzieciom, należy dodać, że dla najmłodszych widzów była to pierwsza wizyta w kinie.

FOTO - zobacz

Mecz towarzyski

Dnia 8.10.2018r odbył się mecz towarzyski w piłkę nożną dziewcząt i chłopców ze Społeczną Szkołą Podstawową w Lisowie.  Zarówno dziewczęta i chłopcy zagrali w zespołach siedmioosobowych dwie połowy po 10 min. na boisku trawiastym.

Dziewczęta w składzie:

Wiktoria Kaczyńska, Julia Idzik, Nikola Bielawska, Agata Witkowska, Roksana Adamczyk, Wiktoria Piwowar, Lena Stemplewska, Oliwia Barańska, Magdalena Sadłocha, Gabrysia Marczakowska, Nikola Wojnowska, Marlena Świt walczyły „całym sercem” i zaangażowaniem. Jednak szczęście dopisało gościom i zwyciężyły 1:0.

Natomiast chłopcy w składzie:

Kuba Pałyga, Kornel Misztal, Radek Rajca, Borek Michał, Mrozicki Dominik, Basa Kacper, Błaszczyk Albert, Ściana Kacper, Ściana Bartek, Oliwier Stępień bezkonkurencyjnie, w wielkim stylu pokonali Lisów aż 5:0. Cztery gole zdobył Kornel Misztal, jednego gola Michał Borek z asysty Radka Rajcy.

Pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska wręczyła zwycięzcom piłki nożne jako nagrody.

                                                                          Dziękujemy i gratulujemy.                                    FOTO - zobacz

Dzień Edukacji Narodowej

„Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa,

 ten może być nauczycielem…”

Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1792 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela.

12 października 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście:  pani Halina Ryśkiewicz - sekretarz Gminy Pierzchnica,  Ks. Proboszcz Grzegorz Olejarczyk, Zarząd Stowarzyszenia Sportowo - Kulturalnego w Drugni: Pan Stanisław Kwapisz i Pani Adela Pałyga, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Magdaleną Sikorą oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.  Cieszymy się bardzo, że w bieżącym roku tak wielu emerytów, a także byłych pracowników szkoły przyjęło nasze zaproszenie i zdecydowało się wspólnie z nami przeżywać to piękne święto.

W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Elżbieta Stemplewska, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń.

Kolejnym punktem akademii był montaż słowno-muzyczny. Uczniowie z klasy VIII oraz V pod kierunkiem pani Pauliny Kwaśniewskiej-Świercz śpiewem i wierszem wyrazili swoją wdzięczność dla trudnej pracy pedagogów. Szczególne słowa podziękowania należą się utalentowanemu uczniowi klasy VIII Kamilowi Kałandykowi, który zadbał o oprawę muzyczną i udostępnił swoje prywatne instrumenty.

Występy młodych artystów wzbudziły duży aplauz wśród publiczności. Młodzi aktorzy usłyszeli wiele ciepłych słów i gratulacje.

Tradycją stało się już w naszej szkole wyrażanie wdzięczności poprzez przyznawanie zaszczytnych wyróżnień.

Nagrodę Dyrektora z rąk Pani Elżbiety Stemplewskiej otrzymały Panie: Jolanta Borek,
Paulina Kwaśniewska-Świercz, Gabriela Sajkiewicz, Katarzyna Ściana
oraz Karolina Zaród. Nagrodę Prezesa z rąk Pana Stanisława Kwapisza otrzymała Pani Małgorzata Radomska. Nagrodzonym Paniom serdecznie gratulujemy!

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście, którzy  wyrazili swoje uznanie dla aktorów oraz podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud i poświęcenie, czyniąc piątkowy dzień wyjątkowym i niezwykle udanym.                                                                                                                                         FOTO - zobacz

Szkolenie Szkolnego Koła Caritas

W dniach 19-20 października cztery wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas w Drugni brały udział w szkoleniu w ośrodku Caritas w Kaczynie. Patrycja, Dominika, Marysia i Gabrysia wraz z innymi uczestnikami poznawały, na czym polega praca wolontariuszy. W jaki sposób można prostym sposobem wywołać uśmiech na twarzy potrzebujących, jak nieść pomoc tym, którzy cierpią.

FOTO - zobacz

Kiermasz ciast

W poniedziałek 22 października, we wspomnienie liturgiczne świętego Jana Pawła II w naszej szkole wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem zorganizowali Kiermasz Ciast. Przy pełnej mobilizacji każdy wolontariusz przyniósł coś dobrego, czy to własnej produkcji, czy dzieło zrobione przez mamę. Był jabłecznik, miodowiec, sernik na zimno, sernik, karpatka...Ciasta rozeszły się błyskawicznie i wszystkim bardzo smakowały. Wojtkowi z klasy III najlepiej smakował kubuś. Pieniądze zebrane na kiermaszu zasilą budżet SKC, przede wszystkim na zakup wełny do szalików dla bezdomnych i samotnych.

FOTO - zobacz

Wycieczka do Krakowa

ŚLADAMI JANA PAWŁA II

Z okazji Święta Szkoły – Dnia Patrona uczniowie klas IV – VIII pod opieką wychowawców uczcili ten dzień wycieczką szkolną do Krakowa. W dniu 29 października wczesnym rankiem wyruszyliśmy w towarzystwie Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca w Drugni: ks. Grzegorza Olejarczyka, Prezesa Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni: pana Stanisława Kwapisza oraz Dyrektor naszej szkoły: pani Elżbiety Stemplewskiej. Celem tej pielgrzymki było nawiedzenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach.

Po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie Mszą świętą w Sanktuarium Świętego Papieża Polaka, a następnie zostaliśmy po nim oprowadzeni przez przewodnika. Mogliśmy zobaczyć m.in. płytę nagrobną JP2, przywiezioną  z Watykanu oraz sutannę, która nosi ślady krwi po zamachu na Ojca Świętego w dniu 13 maja 1981 roku.

Potem zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne, gdzie wystawionych jest wiele pamiątek po naszym Rodaku oraz wystawę poświęconą Całunowi Turyńskiemu. Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na placu Centrum JP2.

Do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego musieliśmy przemieścić się autokarem, by w Domu św. Siostry Faustyny zjeść obiad. Po posiłku udaliśmy się na zwiedzanie sanktuarium, które wielokrotnie odwiedzał Jan Paweł II. Sam też dokonał konsekracji bazyliki w 2002 roku podczas ostatniej wizyty w naszej Ojczyźnie.

Te piękny czas spędzony w łagiewnickim sanktuarium zakończyliśmy ucałowaniem relikwii św. Siostry Faustyny oraz koronką do Miłosierdzia Bożego, która odmawiana był w czterech językach.

Podczas podróży powrotnej podziękowaliśmy modlitwą różańcową za ten czas spędzony razem z dwojgiem polskich świętych – Janem Pawłem II i Siostrą Faustyną Kowalską.

FOTO - zobacz

Ślubowanie klasy I

Ślubowanie klasy pierwszej to od lat niezwykłe wydarzenie w kalendarzu uroczystości naszej szkoły. W tym roku miało ono miejsce 30 października. Zanim nastąpił ten ważny moment, pierwszoklasiści wspaniale zaprezentowały się podczas swojego pierwszego występu artystycznego. Pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po występach uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po tych słowach, pani dyrektor Elżbieta Stemplewska dokonała ceremonii pasowania. 9 uczniów uzyskało miano ucznia Społecznej szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II specjalnie na tą okazję przygotowanym ołówkiem gigantem. Ukoronowaniem aktu pasowania było odciśnięcie kciuka w kronice szkoły. Po ceremonii pasowania pani dyrektor, prezes Zarządu Sportowo - Kulturalnego pan Stanisław Kwapisz, przedstawiciele Rady Rodziców i rodzice gratulowali pierwszakom przyjęcia do braci uczniowskiej. Życzyli sukcesów w nauce i obdarowali pierwszoklasistów wieloma prezentami. Uśmiechnięci uczniowie z dumą przyjmowali życzenia i prezenty. Upominki sprawiły wszystkim dzieciom ogromną radość.                                                                                                 Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

FOTO - zobacz

Kwesta na cmentarzu

1 listopada 2018r. na cmentarzu w Drugni, już po raz drugi została zorganizowana kwesta, której celem była zbiórka pieniędzy na renowację miejscowego grobu księży. Głównym organizatorem akcji był pan Stanisław Kwapisz prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni, który w ramach wolontariatu razem z uczennicami klasy VIII Gabrielą Górską i Patrycją Dzierżak zebrali 1168 zł.  Akcja prowadzona była we współpracy z ks. proboszczem Grzegorzem Olejarczykiem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom.

FOTO - zobacz

Wizyta na cmentarzu

Na cmentarzu płomyki złote

i groby w chryzantemach.

Ludzie przyszli tu z myślą o tych,

których już nie ma…”

                                         H. Bechler 
 

31 października dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I - VIII wspólnie z wychowawcami odwiedzili cmentarz. Czas przed Dniem Wszystkich Świętych, to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas. To stosowny czas na rozmowę dotyczącą szacunku  do osób zmarłych. Celem wizyty było zapalenie przyniesionych przez dzieci zniczy a także chwila zadumy nad grobami zmarłych.  Dzieci z powagą i w skupieniu wspólnie z nauczycielami zmówiły modlitwę. Była to bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która na długo pozostanie w pamięci.

FOTO - zobacz

Konkurs plastyczny

Jan Paweł II - postać niezwykła. Papież, Polak, wielki patriota.

Uczniowie naszej szkoły mogą się szczycić, że ich szkoła nosi imię największego z wielkich.

Aby przypomnieć sobie sylwetkę naszego patrona, uczniowie klasy II wzięli udział w konkursie plastycznym „Jan Paweł II- nasz Patron”. Prace były tak piękne, że komisja postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!                                                                                                                                  FOTO - zobacz

 

Dzień postaci z bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada ( wybrana data nie jest przypadkowa - to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek dla dzieci -  Walta Disney’a).  Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.

Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią panią Pauliną Kwaśniewską- Świercz uczcili to święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych.  Dzieci uczestniczyły w rozmaitych konkursach. W czasie jednego z nich mogły się poczuć jak Kopciuszek, gdyż konkurencja polegała na jak najszybszym oddzieleniu grochu od kaszy.  Ponadto brały udział w quizach, rozwiązywały krzyżówki tematyczne, wykonywały piękne prace plastyczne związane z tematyką tego wyjątkowego dnia. Dużo radości sprawiło dzieciakom karaoke, w czasie którego wspólnie wykonały utwór „Mam tę moc”.

Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania.   

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. 

Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”

FOTO - zobacz

Śniadnie daje moc

„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.

Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki,

lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

To najlepszy start w nowy dzień.”

W dniu 8 listopada uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych włączyły się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ,,Śniadanie daje moc'' organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Akcja miała na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w życiu każdego człowieka. Dzieci w fartuszkach i pięknych kucharskich czapkach, przy wspólnym stole tworzyły pyszne kanapki i sałatki owocowo-warzywne. Wspólnie przygotowany i spożyty posiłek był wspaniałą zabawą i integracją dzieci.

FOTO - zobacz

Konkurs plastyczno - literacki

Z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany został w naszej szkole konkurs plastyczno-literacki pn. „Kartka urodzinowa dla Polski”. Organizatorem konkursu była pani Paulina Kwaśniewska-Świercz.

Konkurs polegał na wykonaniu najpiękniejszej i najciekawszej kartki urodzinowej  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Celem konkursu było:

- popularyzowanie polskich tradycji,

-  rozwijanie zdolności literackich,

- rozwijanie tradycji patriotycznych, przynależności narodowej,

- rozwój talentów artystycznych,

- pobudzenie wyobraźni twórczej,

-organizacja czasu wolnego.

A oto zwycięzcy:

Klasy I-III:

1 miejsce – Bartosz Słopiecki, klasa I

2 Miejsce – Bartosz Czechowski, klasa I

3 miejsce – Karol Pietrusik, klasa I

Nagrodę specjalną i szczególne wyróżnienie przyznane przez jury otrzymał Mateusz Juszczakiewicz z klasy 2.

W kategorii klas starszych 1 miejsce zajął uczeń klasy VI – Szymon Czechowski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe, które wręczyła pani dyrektor Elżbieta Stemplewska na uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

FOTO - zobacz

Wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego

9 listopada 2018r. z godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły z dużym entuzjazmem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zainicjowanej przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską pod tytułem „Rekord dla Niepodległej”.

Akcja polegała na jednoczesnym śpiewaniu Hymny Państwowego niemal we wszystkich szkołach w całym kraju. Inicjatywa te spotkała się z dużym zainteresowaniem i była doskonałą okazją do uczczenia okrągłej, setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz do przypomnienia tekstu wszystkich zwrotek naszego pięknego „Mazurka Dąbrowskiego”.

Poniżej zamieszczamy link do filmu z naszym wykonaniem Hymnu Państwowego.                           FOTO - zobacz

Kliknij aby zobaczyć film

Narodowe Święto Niepodległości

9 listopada 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten piękny jubileusz był dniem prawdziwej i głębokiej refleksji nad historią i współczesnością naszej Ojczyzny.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym p.w. Św. Wawrzyńca w Drugni. Następnie uczestnicy udali się przed budynek szkoły, gdzie w obecności Pocztów Sztandarowych złożono kwiaty i zapalono znicze pod tablicą patrona naszej szkoły Św. Jana Pawła II oraz pod obeliskiem upamiętniającym potyczkę w Drugni, która miała miejsce podczas powstania styczniowego w dniu 4.11.1863r..

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście:  pani Halina Ryśkiewicz - sekretarz Gminy Pierzchnica,  Ks. Proboszcz Grzegorz Olejarczyk, Zarząd Stowarzyszenia Sportowo - Kulturalnego w Drugni: Pan Stanisław Kwapisz i Pani Izabela Idzik, przedstawiciele Rady Rodziców na czele z Przewodniczącą Panią Magdaleną Sikora, oraz Panie: Helena Kaputa, Maria Trela, Ewa Kwapisz i Maria Wojnowska. 

Początek akademii zainaugurował Hymn Polski odśpiewany przez 85 uczniów ubranych w stroje galowe z biało-czerwonymi kotylionami na piersi.

Akademia miała charakter montażu słowno – muzycznego. Scenariusz opierał się na narracji historycznej związanej z rozbiorami Polski, powstaniami narodowymi oraz wybuchem I Wojny Światowej. Celem apelu było podkreślenie rangi osoby Józefa Piłsudskiego i stworzonych przez niego Legionów Polskich oraz ich poświęcenia dla ratowania umiłowanej Ojczyzny. Podczas uroczystości rozbrzmiewały słowa Jana Pawła II: „Obowiązek wobec Ojczyzny dotyczy każdego Polaka. Każdy powinien swoją pracą, miłością i troską ogarnąć cały Naród (…)”. Piosenka „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu młodych artystów przypomniała trudne czasy minionych 100 lat niepodległości Polski, w których nasz Kraj nie był w pełni suwerenny i demokratyczny.

W akademii wykorzystano następujące pieśni patriotyczne: „Rota” w wykonaniu uczennicy Patrycji Dzierżak, „Piechota” i „My pierwsza brygada”. Nie zabrakło również współczesnych piosenek: „Kocham Wolność” w wykonaniu ucznia Mikołaja Bandrowskiego wraz z chórem oraz „Taki Kraj” w wykonaniu uczennicy Marii Idzik. Całość przeplatana była recytacją patriotycznych wierszy. Dużymi brawami nagrodzona została melodia Roty wykonana na fletach przez grupę uczniów klas V i VI.

Kształtowane w ten piękny sposób postawy patriotyczne młodzieży dają nadzieję w lepszą przyszłość naszej ukochanej Polski!

Uroczystość przygotowali uczniowie z klas V i VIII pod kierunkiem Pani Karoliny Zaród
i Pana Pawła Kulińskiego.                                                                                                               
FOTO - zobacz

Poniżej zamieszczamy filmy z fragmentami tej uroczystości.

Część 1    Część 2    Część 3     Część 4     Część 5     Część 6

Andrzejki na sportowo

Tegoroczne obchody andrzejek rozpoczęliśmy dość nietypowo, ze sportowym akcentem.

Dnia 21.11.2018 r odbył się w naszej szkole mecz towarzyski w piłkę siatkową dziewcząt klas VII i VIII z dziewczętami z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szczecnie.

Poziom gry był bardzo wyrównany punkt za punkt, przewaga, remis. Ostatecznie szczęście dopisało uczennicom z Drugni, które zwyciężyły 2:1. Drużyny wymieniały swoje doświadczenia i umiejętności siatkarskie dobrze się przy tym bawiąc.

Skład drużyn:

Drugnia: D. Sajkiewicz, P. Dzierżak, M. Idzik, A. Borek, W. Witkowska, D. Pawłowska, W.Kaczyńska.

Szczecno: W. Musiał, W. Skrzypek, K. Kmiecik, A. Safian, E. Walkowicz, N. Walkowicz. 

                                                                                            Gratulujemy

                                                                                                                                                     FOTO - zobacz

Spotkanie z Hiszpankami

Dnia 20 listopada z inicjatywy Kacpra Idzika, absolwenta naszej szkoły, gościliśmy dwie młode hiszpanki: Alicję i Annę. Dziewczęta są studentkami, a do Polski przyjechały w ramach Wolontariatu Europejskiego (EVS – European Voluntary Service). Ala i Ania wspólnie z Kacprem poprowadziły zajęcia warsztatowe dla uczniów klas IV – VIII. Uczniowie pracowali w grupach, tworząc plakaty związane z Hiszpanią. Po zakończeniu liderzy grup omówili po angielsku przygotowane prace. Następnie nasi goście odwiedzili oddziały przedszkolne, gdzie poprowadzili zabawy po angielsku. Na koniec razem z ochotnikami zatańczyli znany taniec – belgijkę.

Było to bardzo ciekawe spotkanie zarówno dla uczniów jak i dla naszych gości.

FOTO - zobacz

Konkurs patriotyczny

 

29.11.2018 r. odbył się w naszej szkole  IV Konkurs Recytatorski Wierszy Patriotycznych i Piosenek.

W tym roku były trzy kategorie wiekowe:  klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.  Utwory zaprezentowane przez uczniów  emanowały umiłowaniem ojczyzny, wolności i rodzimej tradycji.

Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

RECYTACJA

KATEGORIA     KL. I-III

  I MIEJSCE         SEBASTIAN BOREK KL.II

II MIEJSCE       KAROL PIETRUSIK KL.I

III   MIEJSCE    LENA BIELAWSKA KL. I

 

KATEGORIA     KL. IV-VI

I MIEJSCE       MAGDALENA SADŁOCHA  KL.V

     II  MIEJSCE     AMELIA KWIECIEŃ/ROKSANA ADAMCZYK KL.V

                            III MIEJSCE     ANTONI KOWAL KL. V

 

KATEGORIA    KL. VII-VIII

I MIEJSCE    DOMINIKA SAJKIEWICZ  KL.VIII

II MIEJSCE     WIKTORIA KACZYŃSKA KL.VII

 

ŚPIEW

KATEGORIA     KL. I-III

I MIEJSCE      BARTOSZ  SŁOPIECKI KL.I

KATEGORIA     KL. VII-VIII

                           I MIEJSCE      MARIA IDZIK  KL.VIII

II MIEJSCE  DOMINIKA PAWŁOWSKA  KL.VII

           Piosenki i wiersze   patriotyczne, które zaprezentowali  tegoroczni uczestnicy powstawały  w różnych okresach naszych dziejów, symbolizowały jedność i odrębność narodu, były  manifestacją uczuć, opiewały czyny władców i bohaterów, upamiętniały  wielkie wydarzenia związane z obroną wolności i niepodległości. Uczniowie, którzy zdobyli  pierwsze  miejsce w swojej kategorii wiekowej  reprezentowali naszą szkołę w Pierzchnicy.

 

30 listopada 2018 r. odbył się IV etap Gminnego Konkursu Patriotycznego

                                „AMOR  PATRIAE NOSTRA LEX –

MIŁOŚĆ OJCZYZNY NASZYM PRAWEM”.

Cieszymy się bardzo, bowiem uczniowie naszej szkoły zajęli wspaniałe  miejsca i otrzymali ciekawe nagrody.

I  KATEGORIA WIEKOWA WIERSZ ( SZKOŁA PODST. KLASY 1-3)

                   III Miejsce    SEBASTIAN BOREK    kl. II

II  KATEGORIA WIEKOWA WIERSZ ( SZKOŁA PODST. KLASY 4-6)

                  II Miejsce          MAGDALENA SADŁOCHA kl. V

 KATEGORIA  PIOSENKA PATRIOTYCZNA KL. I-III

                 I Miejsce            BARTOSZ SŁOPIECKI kl. I

 KATEGORIA  PIOSENKA PATRIOTYCZNA KL.VII –VIII  i GIMNAZJUM

               I Miejsce            MARIA IDZIK  kl. VIII

NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI ZA SWÓJ PIĘKNY WYSTĘP OTRZYMAŁA

MARIA IDZIK  kl. VIII

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

FOTO - zobacz

Spotkanie z paraolimpijczykiem

„Tolerancja i szacunek to mój wizerunek”                

Jestem wolny mam przewagę…

30 listopada 2018r. naszą szkołę odwiedził paraolimpijczyk Kamil Rosiek - niepełnosprawny biathlonista i biegacz narciarski, srebrny medalista mistrzostw świata, Chorąży Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej. Spotkanie z 34-letnim sportowcem bez nogi, było doskonałą lekcją odnajdywania wiary w siebie i lekcją szacunku do osób niepełnosprawnych. W dyskusji z uczniami klas IV –VIII  sportowiec poruszył temat agresji i przemocy, oraz nadużywania substancji psychoaktywnych. Dzięki jego wspomnieniom, młodzież dowiedziała się, jak sport może przyczynić się do realizacji własnych marzeń.

Dziękujemy panu Kamilowi za lekcję życia i życzymy sukcesów sportowych

FOTO - zobacz

Andrzejki

Tradycyjne szkolne obchody Andrzejek odbyły się w tym roku 30.11.2018r. Organizatorami tegorocznej uroczystości byli uczniowie  z klas VII i VIII pod opieką Pani Agnieszki Safian. Pokazali jak potrafią rozbawić swoich rówieśników i zająć się młodszymi dziećmi.

Lanie wosku, wyścig butów i inne wróżby były wielką atrakcją.

Najwięcej radości dostarczyły gry i zabawy prowadzone przez utalentowanego Kamila Kałandyka – naszego szkolnego DJ i muzyka oraz przez Patrycję Dzierżak – która prowadziła i animowała całą imprezę.

Trzeba doceniać to co mamy, a mamy zdolnych i chętnych młodych ludzi, którzy udowodnili kolejny raz jacy są wspaniali.

Obsada:

  • muzyk – Kamil Kałandyk
  • prowadząca – Patrycja Dzierżak
  • fotograf – Nikola Bielawska, Agata Witkowska
  • wróżki – Wiktoria Witkowska, Ola Borek,Wik toria Kaczyńska, Oliwia Juszczakiewicz
  • wróżbici – Hubert Bandura, Kacper Topolski, Michał Błaszczyk, Mikołaj Bandrowski
  • specjalista od wosku – Norbert Misztal,
  • wodzirejki – Dominika Sajkiewicz, Marysia Idzik
  • dekoratorzy – Radek Rajca, Kacper Rajca, Dominik Świt, Kuba Pałyga, Kornel Misztal, Michał Borek, Dominika Pawłowska i cała VIII klasa.                                                                                  FOTO - zobacz 

 

Świąteczna Zbiórka Mikołajkowa 2018

W listopadzie nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Świąteczna Zbiórka Mikołajkowa 2018", której organizatorem jest Fundacja "Centrum Marzeń", a jej celem było wsparcie Domu Dziecka w Nagłowicach oraz Rodzinnego Domu Dziecka w Daleszycach. Nasi uczniowie zbierali słodycze, kosmetyki i zabawki oraz książki, aby swoim rówieśnikom z tych placówek umilić czas pobytu. To również troska i dzielenie się z potrzebującymi oraz uwrażliwianie dzieci i młodzieży na współczesne problemy społeczne.

FOTO - zobacz

Mikołaj w szkole

6 grudnia odwiedził nas  Święty Mikołaj. Mimo braku śniegu Mikołaj przybył wcześnie rano, najpierw do najmłodszych dzieci, a później do tych starszych. Miał cały worek prezentów i na szczęście Świętemu pomagały elfy, gdyż sam nie dałby rady obdarować wszystkie dzieci.

FOTO - zobacz

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Tegoroczne mikołajki uczniowie klas IV-VIII spędzili z rakietką w ręku. Był to turniej tenisa stołowego w grze singlowej o tytuł mistrza szkoły. Eliminacje wyłoniły najlepszych zawodników z poszczególnych klas.

 

W kategorii dziewcząt:

 

kl. IV   – Maja Bielawska

kl V     – Julia Idzik

kl VI    – Nikola Bielawska

kl VII – Wiktoria Kaczyńska

kl VIII – Patrycja Dzierżak.

 

W kategorii chłopców:

 

kl IV    –  Adam Rajca

kl V     –  Kacper Ściana

kl VI    –  Kacper Basa

kl VII –  Radek Rajca

kl VIII – Dawid Dzierżak

 

System gry każdy z każdym dwa sety po 11 punktów wyłonił najlepszego zawodnika.

 

Tytuł MISTRZA SZKOŁY  dziewcząt przypadł – PATRYCJI DZIERŻAK

II miejsce        – Wiktoria Kaczyńska

III miejsce       – Nikola Bielawska

 

Tytuł MISTRZA SZKOŁY  chłopców przypadł –  DAWIDOWI DZIERŻAK

II miejsce        – Radek Rajca

III miejsce       – Kacper Basa.

 

Poziom gry zwycięzców sprawdzili podczas gry pani dyrektor E. Stemplewska i nauczyciele p. A. Bandura i p. T. Górka.                                                                                                                                           FOTO - zobacz

"Szalik z dobroci"

Szkolne Koło Caritas w Drugni wraz z uczniami uczestniczyło w akcji #szalikzdobroci, której celem było robienie na drutach szalików dla osób samotnych i bezdomnych. Szaliki te zostały przekazane Diecezjalnemu Centrum Wolontariatu w Kielcach. Wełna na szaliki została zakupiona ze środków zebranych w czasie kiermaszu ciast. Szaliki powędrują do potrzebujących w wigilię.

FOTO - zobacz

Wyjazd do Pierniczkowego Dworku

14 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas I i III byli na wycieczce

w Pierniczkowym  Dworku w Hucie Szklanej.

Jest to niesamowite miejsce w naszych Górach Świętokrzyskich, gdzie  zwiedzający mogą dowiedzieć się jak się wykonuje prawdziwy świętokrzyski piernik. Maluchy pod czujnym okiem pań Słowianek przeżyły emocjonującą przygodę, w trakcje której nauczyły się sztuki pieczenia ciasteczek. Dzieci ubrane w fartuszki i czapeczki kuchmistrza własnoręcznie wykonały pierniczki. Czas oczekiwania na pachnące smakołyki panie Słowianki umiliły wszystkim wesołą zabawą. Zrobione i upieczone łakocie dzieci zabrały ze sobą do domu.  Następnie maluchy udały się na spacer, w czasie którego mogły podziwiać piękno zimowego krajobrazu naszych Gór Świętokrzyskich. Wszyscy z uśmiechem i pachnącymi pierniczkami wrócili do szkoły. 

FOTO - zobacz

 

Warsztaty kulinarne

18 grudnia 2018roku uczniowie klasy II oraz IV wraz z wychowawczyniami panią Pauliną Kwaśniewską-Świercz i panią Karoliną Zaród uczestniczyli w zajęciach eksperymentalnych oraz w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Klubie Aktywnego Malucha w Chmielniku. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, same przeprowadzały eksperymenty. Była to doskonała zabawa, połączona z nauką.

Dużą atrakcją było też pieczenie, a następnie dekorowanie muffinek. Zajęcia zakończyły się wspólną degustacją.

FOTO - zobacz

Konkurs na stroik

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na najładniejszy stroik świąteczny. Celem tego konkursu było kultywowanie obrzędowości Świąt Bożego Narodzenia oraz popularyzowanie twórczości utalentowanych uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i oryginalne.                                                           

Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas Wigilii szkolnej. Autorzy najpiękniejszych stroików to:

z klas I – III:

1. Tomasz Stępień

2. Bartosz Czechowski

3. Olga Pawłowska

z klas IV – VIII

1. Kacper Basa

2. Alicja Radomska

3. Szymon Czechowski                                                                                                                  FOTO - zobacz

Egzamin próbny

W dniach 18, 19 i 20 grudnia 2018r. w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy ósmoklasisty, będące próbą przed zbliżającym się ogólnopolskim egzaminem zewnętrznym. W bieżącym roku szkolnym do egzaminów przygotowuje się 13 uczniów.                

Trzymamy kciuki                                                                                                                           FOTO - zobacz

Jasełka

W czwartek 20 grudnia w atmosferze nadchodzących świąt w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe oraz wigilie klasowe. Przy licznie zgromadzonej publiczności uczniowie z klas I, V, VI i VII przedstawili opowieść o małym chłopcu Alwino, który sam dotarł do stajenki, w której urodziło się Dzieciątko Jezus. Po drodze nasz bohater spotykał różne postacie, nie odmawiając im pomocy. Jezusowi zaś ofiarował swoje dobre serce. Serce, które ma każdy z nas. Całość zakończyła pięknie wykonana pastorałka "Jest taki dzień" oraz świąteczne życzenia, złożone wszystkim przez Panią Dyrektor.                                                                                     FOTO - zobacz

Dokarmianie ptaków

SZKOLNA AKCJA DOKARMIANIA PTAKÓW

Śnieg zasypał pola, lasy.

Dokąd lecą głodne ptaki?

Kto je karmi po zamieci?

Kto?

Wiadomo – DZIECI!

Zima to trudny czas dla ptaków. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Wielu ptakom nie uda się przetrwać ciężkich zimowych warunków - niskiej temperatury i opadów. Aby pomóc im w przetrwaniu zimy można je dokarmiać.

Uczniowie naszej szkoły należący do Klubu Młodego Przyrodnika wraz z młodszymi kolegami z Koła „Mały Przyrodnik” w okresie zimowym regularnie brali udział w szkolnej akcji dokarmiania ptaków. Dzielnie wieszali na drzewach kubeczki z zalanymi tłuszczem nasionami i orzechami, które są smakołykiem naszych skrzydlatych przyjaciół. Chłopcy z klasy II: Madej Krzyś i Stępień Tomasz samodzielnie wykonali przepiękne karmniki, do których rozsypali nasionka i gotowaną kaszę, świetnie się przy tym bawiąc.

 Dokarmianie ptaków jest nie  tylko naszym obowiązkiem, ale również dostarcza nam wielu wrażeń estetycznych. Możemy z  bliska obserwować ich różnokolorowe ubarwienie, sposób zachowania, zwyczaje. Jesteśmy pewni, że ptaki na wiosnę odwdzięczą się za to pięknym śpiewem.

Dlatego pragniemy zachęcić wszystkich, do wspólnego z dziećmi dokarmiania ptaków we własnych karmnikach. Takie działania niosą ze sobą wspaniały walor edukacyjny dla naszych pociech, uczą odpowiedzialności, dbania o środowisko naturalne, dają możliwość obserwacji oraz satysfakcję i wiele radości.                                                                                                                                         FOTO - zobacz

Pomóżmy ptakom przetrwać zimę, dokarmiajmy je!!!

Bezpieczne ferie

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 2019 w dniu 9 stycznia odbyły się w naszej szkole spotkania profilaktyczno-edukacyjne przeprowadzone przez policjantów z Komisariatu Policji w Morawicy. Uczestnikami warsztatów były najpierw dzieci oddziałów przedszkolnych a później szkoły podstawowej.  Policjanci mł. aspirant Piotr Skuza oraz mł. aspirant Piotr Kruk omówili zagrożenia czyhające w trakcie ferii zimowych. Szczególnie skupili się na zapoznaniu uczniów z zasadami bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się w czasie kuligu. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją.                              Dziękujemy!

FOTO - zobacz

Wyjazd na lodowisko

Dnia 06 lutego 2019r. dla 28 chętnych uczniów z klasy IV -VIII odbył się wyjazd na lodowisko BIAŁY ORLIK w Busku- Zdrój.

 Nasi podopieczni mogli doskonalić swoją sprawność fizyczną, poprawiać kondycję, technikę jazdy na łyżwach oraz hartować organizm. Każdy znalazł coś dla siebie, jedni zabawę drudzy potrafili wczuć się w rolę zawodowców. Przeplatanki, obroty, podskoki, nawet wyścigi nie były im obce.  Warunki atmosferyczne sprzyjały, nawet słońce dla nas wyszło zza chmur. Swoją postawą i zaangażowaniem uczniowie doskonale zobrazowali hasło „my się zimy nie boimy bo jeździmy”.

Zdjęcia uśmiechniętych, zadowolonych łyżwiarzy zamieszczamy obok.                                          FOTO - zobacz

Zabawa choinkowa

W dniu 8 lutego odbyła się w naszej szkole impreza choinkowa. Jest ona zawsze bardzo wyczekiwana przez uczniów, gdyż stanowi okazję do dobrej zabawy ze swoimi kolegami i koleżankami.

W tym roku nagłośnieniem i oprawą muzyczną zajął się Kamil Kałandyk, któremu bardzo dziękujemy. Pozostali uczniowie z klasy VIII wraz z wychowawczynią zorganizowali konkursy i zabawy, podczas których trzeba było wykazać się nie tylko sprytem i wyobraźnią, ale także dobrym humorem. Starsze klasy zaprezentowały wcześniej przygotowane tańce i pokazy mody. Dziękujemy Radzie Rodziców i rodzicom za przygotowanie upominków dla dzieci.

FOTO - zobacz

Walentynki

Dlaczego Święty Walenty?

Patronem Święta Zakochanych jest Św. Walenty. Żył on w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, który zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał zakaz i potajemnie udzielał ślubów. Został za to wtrącony do więzienia. Tam poznał i uzdrowił ze ślepoty córkę więziennego strażnika a później udzielił jej ślubu. Za ten czyn cesarz skazał go na śmierć. Św. Walenty zostawił na pożegnanie list dla córki strażnika, który podpisał "Od Twojego Walentego".

Jak obecnie wyglądają walentynki?

Obecnie Dzień Zakochanych obchodzony jest w prawie każdym miejscu na świecie. Wszędzie przybiera bardzo komercyjny charakter (liczne serduszka, kartki, róże). Są jednak pewne różnice, które sprawiają, że Święto w poszczególnych miejscach jest obchodzone w trochę inny, wyjątkowy sposób.

We Francji zamiast kartek jest zwyczaj wysyłania bukietów kwiatów z zaproszeniem na koncert lub do teatru. Natomiast we Włoszech upowszechnił się zwyczaj kupowanie ukochanej osobie odzieży w czerwonym kolorze. Nieco inaczej Walentynki wyglądają w Japonii. Tam panie obdarowują mężczyzn czekoladkami. Są dwa rodzaje czekoladki "giri-choko" - dawane przyjaciołom i znajomym i czekoladki "Honmei-choko" - dawane tej jednej ukochanej osobie.

A jak Walentynki obchodziliśmy w naszej szkole? Od kilku dni na szkolnym korytarzu wystawiona była specjalna skrzynka „Poczta Walentynkowa”. Za pośrednictwem tej świątecznej poczty wszyscy uczniowie mieli okazję wyrazić sympatię koledze lub koleżance z klasy, a może ze szkoły. W dniu 14 lutego Walentynki przekazane zostały szczęśliwym adresatom. Ponadto w tym dniu uczniowie, którzy posiadali czerwone elementy w ubraniu zwolnieni byli z odpowiedzi.

FOTO - zobacz

 

 

Mamy talenty

"Z drobiazgów życiowych, wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka". 

K.S. Wyszyński

W tegorocznym przeglądzie Mamy Talenty 26-015 naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas I i VIII.

Dominika Sajkiewicz wyrecytowała wiesz W. Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Bartosz Słopiecki i Kamil Kałandyk zaprezentowali swoje talenty muzyczne. Bartek zagrał na keyboardzie melodię „Cyganeczka Zosia” oraz pokazał swoje umiejętności gry na trąbce. Kamil zagrał na dwóch instrumentach: na keyboardzie „Dziewczyna z gór” zespołu Kordian a na akordeonie „Mix biesiadny”.

Uczniowie przywieźli do szkoły dyplom z gratulacjami.

Jesteśmy dumni, że prowadzenie przeglądu organizatorzy powierzyli uczennicom Marii Idzik i Dominice Sajkiewicz.                                                                                                                                    FOTO - zobacz

Dzień Babci i Dziadka

To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie(…)”. 

                                                                   R.Giuliani

15 lutego w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość Dzień Babci i Dziadka. Dla kochanych babć i dziadków dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III pod okiem pań wychowawczyń przygotowały piękne wiersze, piosenki, tańce, skecze i inscenizacje. Zaproszeni goście z wielkim zainteresowaniem i wzruszeniem oglądali przygotowane występy. Uroczystość swą obecnością uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, Zarząd Stowarzyszenia Sportowo - Kulturalnego w Drugni oraz Rada Rodziców. Po zakończonych występach dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom upominki. W dalszej części uroczystości goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i wzruszeń.                                                          FOTO - zobacz

Poniżej zamieszczamy filmy z fragmentami tego wyjątkowego przedstawienia.

Część 1   Część 2   Część 3   Część 4   Część 5   Część 6   Część 7   Część 8   Część 9 

 Część 10   Część 11   Część 12

Piłka nożna chłopców

ELIMINACJE GMINNE W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

 

Tegoroczne eliminacje gminne w piłce nożnej chłopców urodzonych 2009-2006 wyłoniły zwycięzcę, który awansował do kolejnego etapu. 

Dnia 22 lutego 2019r.  nasza drużyna chłopców rozegrała mecz  w  piłkę nożną  halową z chłopcami ze Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy.

Mecz rozegrano w ustawieniu 4 + 1, dwie połowy po 15 minut każda.

Tym razem lepsi okazali się gospodarze i to oni awansowali dalej. 

Skład naszej drużyny: Sobecki K., Borek M., Ściana B. Ściana K.,  Łata W. ,Błaszczyk A.

Wszystkim uczestnikom gry nie brakowało zaangażowania, ale zwycięzca może być tylko jeden.

                                                    

                                                                                                                                                     FOTO - zobacz

Internetowy meeting

25 lutego 2019r. w naszej szkole gościliśmy grupę młodych Ekspertów skupionych wokół świetlic Aktywator, którzy w ramach ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu poprowadzili debatę pn. „#Internetowy meeting”. Głównym tematem spotkania było przedstawienie zagrożeń płynących z nieświadomego korzystania z Internetu oraz omówienie zasad panujących w mediach społecznościowych. Wydarzenie miało charakter wolnej przestrzeni, w której można było dyskutować, zadawać pytania, dowiadywać się oraz wyrażać swoje zdanie.

FOTO - zobacz

Żołnierze Wyklęci

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Stało się już tradycją, że w ten wyjątkowy dzień uczestniczymy w konkursie „Żołnierze Wyklęci – cześć ich pamięci” organizowanym corocznie przez Szkołę Podstawową w Pierzchnicy.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: klasy 1-3 konkurs plastyczny, dzieci starsze konkurs wiedzowy w dwóch przedziałach wiekowych.

Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży, a jego poziom merytoryczny stale rośnie.

Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów z pierwszej klasy naszej szkoły. Julia Wrzesień zajęła pierwsze miejsce a Karol Pietrusik wyróznienie w konkursie plastycznym.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz ze profesjonalne przeprowadzenie konkursu, a Julii i Karolowi gratulujemy sukcesów.                                                                                                                  FOTO - zobacz

Wyjazd do kina

6 marca 2019 roku oddział z rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz uczniowie klasy 1-3  naszej szkoły pod opieką wychowawców, wybrali się do kina na film pt. „Chłopiec z burzy”. Dzieci miały możliwość obejrzeć poruszającą opowieść o prawdziwej przyjaźni,  jaka połączyła kilkuletniego  chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Film ukazuje również złożone kwestie ekologiczne dotyczące ingerencji człowieka w środowisko przyrodnicze. Każdy taki wyjazd sprzyja integracji między uczniami oraz wzmacnia więzi koleżeńskie.

FOTO - zobacz

Muzyczne wyróżnienie

Brawo!

Gratulacje dla naszego ucznia, Bartosza Słopieckiego, który 8 marca 2019r. otrzymał wyróżnienie I stopnia w czasie Wojewódzkich Przesłuchań Uczniów Klas Instrumentów Dętych.

FOTO - zobacz

Dzień Kobiet - podziękowanie

PODZIĘKOWANIE

Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom Koła Gospodyń Wiejskich w Drugni, którzy w wielkości serca przyczynili się do stworzenia miłej atmosfery w Dniu Kobiet. Dziękujemy za słodki upominek. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Konkurs Recytatorski "Zwiastuny wiosny"

15 marca 2019r. odbył się pierwszy etap IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Zwiastuny wiosny”.  Wzięli w nim udział uczniowie klasy 1 i 2. Recytowali mniej lub bardziej znane wiersze związane tematycznie z wiosną. Mogliśmy usłyszeć utwory m.in. Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Danuty Gellner i kilku innych autorów. Jury w składzie: pani Elżbieta Stemplewska, pani Barbara Szlompek oraz Katarzyna Kawińska do drugiego etapu wyłoniło następujące osoby: Bartosz Słopiecki, Lena Bielawska, Gabriel Dziedzic, Sebastian Borek, Patryk Adamczyk i Tomasz Stępień. Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę 21 marca w Pierzchnicy, gdzie odbył się finał konkursu.                     

Z radością informujemy, że pierwsze miejsce zajął uczeń klasy pierwszej - Bartosz Słopiecki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

FOTO - zobacz

Warsztaty edukacyjne

18 marca dzieci z grupy ,,0'' i klas I-III brały dział w niezwykłej interaktywnej przygodzie w świecie pszczół pt ,,Pszczółka Pola odkrywa sekrety ula''. Edukacyjne show odbyło się w w kinie Moskwa w Kielcach. Dzieci miały okazję porozmawiać z animowanym bohaterem na ekranie oraz animatorką prowadzącą lekcje.                              

W innowacyjny sposób pogłębiły swoją wiedzę i dowiedziały się m.in:
Dlaczego należy dbać o pszczoły?
Czy wszystkie pszczoły mieszkają w ulach?
Jak powstaje miód?
Czy pszczoły rozmawiają?
Jak pszczoły widzą świat ?
Co się stanie gdy wyginą pszczoły?

Jak należy się zachować, aby zapobiec użądleniom?
Co wspólnego ma plaster miodu z samolotem?
Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania pszczółce z ekranu i natychmiast otrzymywały odpowiedź. Stały się aktywnymi uczestnikami nowej, multimedialnej edukacji. Na koniec wspólnie  nauczyły się śpiewać piosenkę pt. „Miód". Połączenie najnowszej technologii z nauką przez zabawę pozwoliło w naturalny sposób przyswoić wiedzę i dodatkowo wywołać pozytywne emocje.

FOTO - zobacz

Konkurs "Bezpiecznie na wsi"

Rozstrzygnięcie szkolnego etapu konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi”.

Każdego roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi”. Tegoroczna edycja zatytułowana była „Bezpiecznie na wsi – maszyna pracuje, dziecko obserwuje”. Uczniowie wykonali ciekawe prace w dwóch kategoriach wiekowych. Do dalszego etapu konkursu zakwalifikowały się następujące osoby:

z klas 0 – III

Gabriel Dziedzic, klasa I i Bartosz Czechowski klasa I.

z klas IV – VIII

Wiktoria Kaczyńska, klasa VII; Lena Stemplewska, klasa V; Gabriela Marczakowska, klasa IV i Kacper Ściana, klasa V.

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

FOTO - zobacz

 

Wyjazd do kina 21.03

21 marca klasy IV, V i VI wraz z opiekunami wybrały się do Kielc w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Dzień ten był w naszej szkole dniem bez książki, dlatego zorganizowany wyjazd połączono z seansem filmowym w kinie Helios. Dzieci obejrzały wzruszający film pt. „Mia i biały lew” o przyjaźni dziewczynki z dzikim zwierzęciem. Okazuje się, że nie tylko pies, ale i lew może być najlepszym przyjacielem człowieka. Gorąco zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego filmu.

FOTO - zobacz

Dzień bez ksiązki

21 marca 2019r. to w naszej szkole Dzień bez Książki. Aby młodzież spędziła czas pożytecznie, ciekawie i zdrowo postanowiliśmy połączyć w jednej pigułce sport i wiedzę. Rano wyjechaliśmy do FlySky na godzinną gimnastykę, a później na Giełdę Szkół i Uczelni. W Centrum Kongresowym Targów Kielce można było obejrzeć i poznać bogatą ofertę szkół średnich, liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych. To był bardzo dobry pomysł, było dużo prezentacji i ciekawych warsztatów, które pomogą uczniom podjąć właściwą decyzję w wyborze dalszej nauki.

FOTO - zobacz

Pierwszy dzień wiosny

„Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno!”  tymi słowami dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III pod opieką wychowawców 21 marca pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę.  Marsz  ku wiośnie rozpoczął się, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu. Dzieci  głośnym śpiewem prosiły wiosnę aby szybko przybyła.  Marzanna została spalona, by zima odeszła na dobre. Pozytywnie nastawieni, wróciliśmy do szkoły z zielonym „Gaikiem”. Mamy nadzieję, że już niedługo wiosna na dobre zagości i z każdym dniem będzie coraz cieplej.

FOTO - zobacz

Kiermasz ciast

Szkolne Koło Caritas z Drugni zorganizowało dwudniową akcję, której celem była zbiórka środków na rzecz Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. W niedzielę 24 marca odbyła się kwesta do puszek przy kościele parafialnym w Drugni, a w poniedziałek 25 marca odbył się kiermasz ciast w szkole podstawowej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, wolontariusze upiekli pyszne ciasta, które wszystkim bardzo smakowały. Zebrana w ten sposób kwota (1000 złotych) została przekazana na potrzeby hospicjum. Specjalnie podziękowania za pomoc i wsparcie kierujemy do Proboszcza parafii Drugnia - ks. Grzegorza Olejarczyka oraz do dyrektora SP w Drugni - pani Elżbiety Stemplewskiej.

FOTO - zobacz

Konkurs "Mały Ekolog to ja"

Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kielcach w ramach Programu edukacji ekologicznej dla powiatu kieleckiego pn. „Dla Ziemi, dla siebie” w roku szkolnym 2018/2019.

W ramach konkursu najmłodsi mieszkańcy powiatu mieli za zadanie wykonać plakat, na którym należało przedstawić, w jaki sposób mogą chronić przyrodę. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci właściwej postawy wobec przyrody i dostrzegania jej różnorodności, zwrócenie uwagi dzieci na przyczyny narastającej lawiny odpadów i problem z ich usuwaniem, zrozumienie konieczności segregowania odpadów i poznanie pojęcia recykling oraz rozwijanie pozytywnych uczuć wobec świata przyrody.

Pracę konkursową wykonali uczniowie klas I, II i III uczęszczający na zajęcia świetlicowe. Wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w tworzeniu pracy. Z ogromnym zaangażowaniem dyskutowali na temat ekologii i przyklejali elementy pracy w odpowiednie miejsca, świetnie się przy tym bawiąc.

Nasze starania zostały docenione przez komisję konkursową i udało nam się zdobyć III miejsce w II grupie wiekowej, wygrywając bardzo cenne pomoce naukowo- edukacyjne.

Na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się 27 marca 2019 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kielcach udaliśmy się wraz panią Dyrektor oraz dwojgiem uczniów z klas I-III. W trakcie wręczania nagród i dyplomów Członek Zarządu Powiatu w Kielcach, pan Mariusz Ściana, przewodniczący kapituły konkursowej, powiedział, że w edukacji najważniejsze jest, by od najmłodszych lat rodzice i nauczyciele wpajali pociechom świadomość dbania o przyrodę i otaczające ich środowisko.

Jesteśmy bardzo dumni z naszego osiągnięcia i z pewnością będziemy brać udział w kolejnych edycjach.                                                                                                                                       FOTO - zobacz

Dzień Matematyki

W marcu 2019r. obchodziliśmy Dzień Matematyki pod patronatem merytorycznym Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Celem akcji było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje w każdej dziedzinie życia. Hasłem przewodnim tegorocznych warsztatów była „Matematyka dzika” czyli jak połączyć dziką przyrodę z matematyką. Dzieci przygotowując się do obchodów wykonały tematyczne plakaty, którymi udekorowano górny korytarz.   

W tym dniu uczniowie w dwóch grupach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII rozwiązywali quizy i zagadki matematyczne. Takie działanie połączone z treściami udoskonala sprawność rachunkową  połączoną z ciekawostkami przyrodniczymi (w ślad za animalistka.pl). Matematyka ma uczyć myślenia a nie zapamiętywania wzorów. Nawet nieśmiali w zabawie byli aktywni i twórczy. Została wyróżniona i nagrodzona najlepsza grupa wśród młodszych dzieci i najlepsza grupa wśród starszych.

Dzień Matematyki to świetna okazja zarówno do dobrej zabawy, jak i do utrwalenia zdobytej wiedzy i umiejętności.   

   FOTO - zobacz  

Warsztaty Wielkanocne

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, dzieci z oddziałów przedszkolnych  i  klasy I pod opieką wychowawców pojechały na warsztaty edukacyjne pt. „Wspaniała pisankowa przygoda z panem Królikiem” do Zajazdu „Mistrz i Małgorzata” w Borkowie. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom tradycji związanych ze świętami wielkanocnymi. Mali artyści ozdabiali jajka według własnych pomysłów. Wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały wspaniałe pisanki wielkanocne. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, a także wprowadziły wszystkich    w wielkanocny nastrój. Następnie dzieci wysłuchały pogadanki połączonej z pokazem królika i kurki. Ostatnią atrakcją warsztatów  były  poszukiwania  w ogrodzie ukrytych przez pana Królika pisanek.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za całkowite pokrycie kosztów wyjazdu.

FOTO - zobacz

Konkurs na Palmę Wielkanocną

Jedną z tradycji Świąt Wielkanocnych jest zwyczaj święcenia palm, znany już w Polsce od czasów średniowiecza. Na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy każdego roku obchodzona jest przez chrześcijan Niedziela Palmowa.

12 kwietnia w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs na palmę wielkanocną. Celem konkursu  było kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Zadaniem uczestników było wykonanie oryginalnej palmy wielkanocnej.  Przygotowanie palmy miało szczególną wartość, gdyż każda z nich była jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna. Konkurs cieszył się dużym powodzeniem wśród dzieci, które wykorzystując swoją twórczą inwencję wykonały prześliczne palmy. Spośród barwnych, wspaniałych prac komisja wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

Klasy 0 – III

1. Borek Sebastian kl. II

1. Słopiecki Bartosz kl. I

2. Jarczak Wojciech kl. „0”

3. Pietrusik Karol Kl. I

3. Stępień Tomasz kl. II

Klasy IV – VIII

1. Pawłowski Oskar kl. V

2. Basa Kacper kl. VI

2. Czechowski Szymon kl. VI

3. Radomska Alicja kl. IV

FOTO - zobacz

Egzamin ósmoklasistów

Nasi ósmoklasiści mają już swój pierwszy egzamin za sobą

W naszej szkole, podobnie jak we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce, w dniach 15, 16 i 17 kwietnia odbył się pierwszy egzamin ósmoklasisty.

W poniedziałek uczniowie pisali test z języka polskiego, we wtorek – z matematyki, w ostatnim dniu zmierzyli się z językiem obcym, którym w naszej szkole okazał się język angielski.

13 zmagających się uczniów z powagą i skupieniem podeszło do egzaminu. Ich dyscyplina i motywacja świadczyła tylko o ich dojrzałości.

Egzaminy przebiegły zgodnie z procedurami: sprawnie i bez zakłóceń.                                            FOTO - zobacz


Jak naszym ósmoklasistom poszły te, niezbyt łatwe zdaniem wielu osób, testy?

Tego dowiemy się w czerwcu.

Trzymamy kciuki!

Życzymy wszystkim jak najlepszych wyników

Dzień Ziemi

W roku szkolnym 2018/2019 w naszej szkole obchody światowego Dnia Ziemi polegały na realizacji ekologicznego projektu edukacyjnego pt. „Eko-my”, którego celem było kształtowanie otwartej postawy wobec ochrony przyrody, aktywności w życiu społecznym, odpowiedzialności za środowisko oraz poznanie, pogłębianie i utrwalanie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Realizacja projektu przebiegała w dwóch etapach. W I etapie uczniowie podzieleni na 3 grupy wiekowe przygotowywali prace w formie plakatów plastycznych lub prezentacji multimedialnych (klasy I-VII), natomiast młodzież z klasy VIII przystąpiła do konkursu wiedzy pt. „Wędrując po Oikosie”.

Dostarczone prace konkursowe były bardzo ciekawe i starannie wykonane a komisja wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach wiekowych:

Klasy I-III

MIEJSCE I: Słopiecki Bartosz, kl. I

MIEJSCE II: Borek Sebastian, kl. II

MIEJSCE III: Wrzesień Julia, kl. I

MIEJSCE III: Czechowski Bartosz, kl. I

WYRÓŻNIENIE: Ozimina Nikola, kl. II

Klasy IV-VII

MIEJSCE I: Radomska Alicja, kl. IV

MIEJSCE II: Piwowar Wiktoria, kl. V

MIEJSCE II: Wojnowska Nikola, kl. V

MIEJSCE III: Misztal Kornel, kl. VII

WYRÓŻNIENIE: Ściana Bartosz, kl. V

WYRÓŻNIENIE: Ściana Kacper, kl. V

Klasa VIII

TYTUŁ EKOLOGA ROKU: Patrycja Dzierżak, kl. VIII

Etap II polegał na uczestnictwie w szkolnej akcji „Podnieś śmieć”, która miała na celu zebranie i usunięcie śmieci zalegających w okolicy szkoły. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów, którzy dzięki niej uczyli się selektywnej zbiórki odpadów i kształtowali właściwe nawyki ekologiczne.

Wszystkim uczestnikom oraz nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach. 

FOTO - zobacz

Eliminacje w piłce nożnej

Eliminacje gminne w piłce nożnej chłopców kl. VII-VIII

Dnia 25 kwietnia 2019r. chłopcy z klas VII i VIII rozegrali mecz piłki nożnej z drużyną ze Szkoły Podstawowej im. K. Wyszyńskiego w Pierzchnicy.  Zespoły sześcioosobowe na boisku szkolnym gospodarzy z Pierzchnicy rozegrały dwie połowy meczu po 15 minut każda. Poziom gry był bardzo wyrównany, jednak awansowali  dalej chłopcy z Pierzchnicy, wygrywając 4:1. Honorowego gola, trafiając główką do bramki zdobył Norbert Misztal.

Skład drużyny:

Norbert Misztal, Dawid Dzierżak, Kacper Topolski, Hubert Bandura,

Kornel Misztal, Radek Rajca, Michał Borek, Jakub Pałyga.                                                   FOTO - zobacz

Święta majowe

8.05.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji świąt przypadających w miesiącu maju. Uczciliśmy pamięć takich wydarzeń jak: Święto Pracy, Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, Święto Konstytucji 3 Maja oraz rocznicę zakończenia II wojny światowej.

W trakcie uroczystości uczniowie klas IV, V i VII przypomnieli kontekst historyczny poszczególnych wydarzeń i recytowali patriotyczne wiersze. Uczennice z klasy VIII jak zwykle pięknie odśpiewały pieśni patriotyczne: „Rotę”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Flagę”. Całość przedstawienia uzupełniły prezentacje multimedialne i filmy dotyczące wydarzeń majowych.

Akademia okazała się doskonałą lekcją historii i patriotyzmu. Przypomniała obecnym wiele ważnych i ciekawych wydarzeń oraz związanych z nimi bohaterskich postaci. Postawa, jaką podczas tej uroczystości okazali wszyscy nasi uczniowie pokazuje, że rozumieją oni powagę i znaczenie świąt państwowych i chętnie angażują się w ich obchody.

FOTO - zobacz

Sprawdzian kompetencji klasy III

9 maja uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie kompetencji Trzecioklasisty. Sprawdzian ten to coroczna akcja Operonu i Gazety Wyborczej, mająca na celu podsumowanie pierwszego etapu edukacji. Dostarcza on szkołom informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych.

Uczniowie mieli do rozwiązania sprawdzian z języka polskiego (45 minut), matematyki (45 minut) i przyrody (20 minut).  Aby ograniczyć stres towarzyszący przed sprawdzianem, chłopcy obejrzeli film terapeutyczny z Bratkiem. Bratek to bohater bajek terapeutycznych i przyjaciel dzieci, jego zadaniem jest wzbudzenie w każdym dziecku poczucia siły oraz gotowości do pomagania sobie. 

FOTO - zobacz

Zaczarowany Świat Bajek

Dzieci z ochotą wkraczają w magiczny świat bajek – krainę, w której z pewnością był każdy z nas. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.

23 maja zostało zorganizowane spotkanie pt. ,,Zaczarowany świat bajek”. Uczennice z klasy VIII Patrycja Dzierżak, Dominika Sajkiewicz i Gabriela Górska przebrane za postacie z bajek czytały bajeczki dzieciom z oddziałów przedszkolnych i kl I-III. Maluchy z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych utworów i chętnie opowiadały  o swoich ulubionych bajkach. Następnie uczennica kl V Lena Stemplewska zagrała na gitarze kilka dziecięcych piosenek. Na zakończenie spotkania maluchy rysowały i kolorowały wybrane postacie z bajek.

FOTO - zobacz

Mecz towarzyski ze Szczecnem

Tegoroczny Dzień Dziecka nasi uczniowie zaczęli już 29 maja. Tego dnia zagrali mecz towarzyski w piłkę nożną ze Społeczną Szkołą Podstawową ze Szczecna. Rocznik z młodszych klas V,VI dziewcząt i chłopców na boisku wielofunkcyjnym w Szczecnie rozegrał dwie połowy po 12 minut każda. Zespół 7  grających +1 bramkarz .

Drużyna dziewcząt z Drugni zwyciężyła 3:0

Drużyna chłopców ze Szczecna wygrała 2:1

Skład drużyny dziewcząt: R. Adamczyk, W. Piwowar, M. Sadłocha, L. Stemplewska, A.bęben, N. Wojnowska, A. Kwiecień, M. Bielawska, A. Kałandyk.

Skład drużyny chłopców: B. Ściana, K. Ściana, D. Juszczakiewicz, O. Błaszczyk, M.Świt, M. Pawłowski, A. Rajca, W. Łata, J. Wotliński.                   

                                                                                                                                                     FOTO - zobacz

Spotkanie z policjantami

Bezpieczne wakacje

Tuż przed wakacjami w ramach profilaktyki, policjanci przypominają dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach, z jakimi mogą się spotkać podczas letniego wypoczynku. W naszej szkole takie spotkanie miało miejsce 29 maja. Policjant mł. aspirant Piotr Skuza zwrócił dzieciom uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas kąpieli i różnego typu wycieczek. Omówił właściwą postawę w kontaktach z osobami obcymi. Szczególną uwagę zwrócił na zagrożenia, płynące z Internetu. Zachęcając do spędzania czasu wolnego na powietrzu oraz na zabawach z rówieśnikami funkcjonariusz przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na zakończenie spotkania dzieci serdecznie podziękowały policjantowi za poświęcony czas i dobre rady oraz wykonały pamiątkowe zdjęcie.                                                                                                        FOTO - zobacz

Dzień Rodziny

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

 

31 maja 2019r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto – Dzień Rodziny. Uroczystość była połączeniem obchodów Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Z tej okazji społeczność szkolna zorganizowała dzień pełen atrakcji dla całych rodzin.

Święto Rodziny zainaugurowała pani dyrektor Elżbieta Stemplewska, która serdecznie powitała przybyłych gości.

Przepiękne dekoracje, słoneczna pogoda, świetne humory – to dzięki temu ten wyjątkowy dzień zyskał przyjemną oprawę, a zebrani goście z uśmiechem na twarzy, z wielką dumą, a nawet z łezką w oku oglądali występy swoich pociech. Dzieci z klas  1-3 oraz z oddziałów przedszkolnych dały wspaniały popis kreatywności oraz zdolności i umiejętności wokalnych, muzycznych i parodystycznych. Publiczność dziękowała naszym artystom gromkimi brawami.

Kolejną częścią uroczystości były dmuchane atrakcje na placu szkolnym. Bogaty zestaw zabaw przyprawiał o zawrót głowy. Były zjeżdżalnie, tor przeszkód, „żywe” piłkarzyki oraz popcorn.

Nie zabrakło również czegoś dla ciała. Uczniowie otrzymali lody i soczki, natomiast wszyscy obecni mogli poczęstować się kiełbaską z grilla przygotowaną przez panie z kuchni.

Dzień Rodziny 2019 na pewno był dniem udanym. Dopisały zarówno humory jak i pogoda.

Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzy rodzinne, zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej. Ponadto to dla wszystkich była okazja do spędzenia razem miłych chwil, czas wspólnej zabawy. 
 

Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączyli się w zorganizowanie tego święta i tym, którzy na niego przybyli. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców za zaangażowanie oraz wkład finansowy.                                                                                                                                     FOTO - zobacz

"Bezpiecznie na wsi"

3 czerwca 2019r. w Centrum Geoedukacji w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy – maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”. Członkowie Komisji Wojewódzkiej wyróżnili pracę naszej uczennicy Wiktorii Kaczyńskiej. Uroczystość rozpoczęto krótkim przedstawieniem dotyczącym bezpieczeństwa. Można było również obejrzeć występ artystyczny dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury oraz wystawę nagrodzonych prac. Ostatnim etapem był udział w warsztatach szlifowania wapieni dewońskich.

Wręczenia nagród dokonał Pan Tadeusz Jakubowski dyrektor oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Państwowej Inspekcji Pracy i policji.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii.                                                                                                  FOTO - zobacz

Wyjazd na spektakl teatralny

3 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy I i III pod opieką swoich wychowawczyń

pojechały na spektakl teatralny pt. „Szalone Bajeczki z Dziadunia Teczki”, który przedstawił

Kielecki Teatr Lektur. W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy: „Kłamczucha”,

„Skarżypyta”, „Sum”, „Sroka”, „Żaba’, „Katar” oraz Juliana Tuwima: „Rzepka”, „Okulary”,                  „W aeroplanie”. Oplecione bajkową scenerią wiersze sprawiły, że dzieci same głośno odpowiadały na zadawane im pytania. Zabawne dialogi prowadzone przez aktorów, sprawiały maluchom wiele radości i dużo  śmiechu. Na koniec wszystkie dzieci razem z aktorami zaśpiewały piosenkę „Fantazja”. Maluchy w wyśmienitych nastrojach i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

FOTO - zobacz

Gminny Konkurs Ortograficzny

5 czerwca 2019r. odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Ortograficzny, nad którym honorowy patronat objęli  Burmistrz Miasta i  Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk oraz Zarząd Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni. Konkurs uświetniło spotkanie z pisarką Panią Hanną Niewiadomską oraz obecność Dyrektora Szkoły Podstawowej w Pierzchnicy Pani Bożeny Petrus, Kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Danuty Sojdy i przedstawiciela Rady Rodziców Pani Magdaleny Baran.

Celem konkursu jest  promowanie  zasad ortograficznych z języka polskiego oraz doskonalenie poprawnej pisowni. W ortograficznych zmaganiach rywalizowało ze sobą 12 uczniów z 2 szkół naszej gminy. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV i VI oraz uczniów klas VII i VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oczywiście czuwała komisja w składzie: Pani Teresa Rokicka, Pani Danuta Sojda oraz inicjator przedsięwzięcia Pani Barbara Szlompek. Po prawie godzinnych potyczkach z testem pełnym pułapek ortograficznych, rywalizujący uczniowie dołączyli do spotkania z pisarką Panią Hanną Niewiadomską. - autorką zbioru wierszy dla dzieci „Bajczytanki Pani Hanki”. Poetka opowiadała o początkach swojej twórczości, pomysłach i inspiracjach.

Podczas spotkania Pani Hania czytała również dzieciom wiersze swego autorstwa, zachęcała do czytania książek oraz przedstawiała korzyści wynikające z bycia molem książkowym. Nie zabrakło również zabaw z poezją – poetka zaproponowała zabawy twórcze z układaniem rymów oraz pobudzające wyobraźnię, a wszystkie klasy zainspirowane spotkaniem wspólnie z autorką ułożyły swój pierwszy wiersz.

Pod koniec spotkania Pani Hania wręczyła wszystkim uczestnikom piękne zakładki. Była również okazja do uzupełnienia swojej domowej biblioteczki książką „Bajczytanki Pani Hanki” z przepiękną dedykacją poetki. Podczas spotkania nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje interpretacje wybranych wierszy przed samą autorką. Hanna Niewiadomska była zachwycona zdolnościami aktorskimi naszych recytatorów.

Pojawienie się Komisji Konkursowej oznaczało tylko jedno- Mistrz Ortografii 2019 został wyłoniony Do wręczenia nagród poproszono Pana Stanisława Strąka.  W drugiej  edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego nagrodzono uczniów:

kategoria klas IV-VI        

  I miejsce - Katarzyna Zajączkowska   kl. VI -Mistrz Ortografii 2019

 II miejsce - Nina Miszczyk  kl. VI

II miejsce –  Karolina Sadowska kl. V

III miejsce - Nikola Bielawska kl. VI

kategoria klas VII-VIII     

  I miejsce - Kinga Bryk  kl. VII-Mistrz Ortografii 2019

 II miejsce –  Gabriela Gorska kl. VIII 

III miejsce – Aleksandra Bednarska kl. VII

Mistrzowie ortografii roku 2019 otrzymali pamiątkowe statuetki. Laureaci trzech pierwszych miejsc obydwu kategorii odebrali nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą kolejni miłośnicy polskiej ortografii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.                                                                                                                                   FOTO - zobacz

"Bezpieczny wypoczynek nad wodą"

8 czerwca 2019 roku na basenie Delfin w Kielcach rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”. Uczeń klasy V Szymon Czechowski otrzymał wyróżnienie w tym konkursie natomiast uczeń klasy I Bartosz Słopiecki nagrodę specjalną. Serdecznie gratulujemy.

FOTO - zobacz

Mecz towarzyszki z Lisowem

Dnia 10 czerwca 2019r. nasi uczniowie  rozegrali mecz rewanżowy ze Społeczną Szkołą Podstawową w Lisowie. Był to mecz towarzyski w piłkę nożną na boisku wielofunkcyjnym. Roczniki klas V,VI, VII dziewcząt i chłopców rozegrał dwie połowy po 10 minut każda.  Zespoły po 5 grających zawodników + 1 bramkarz.

Drużyna dziewcząt z Drugni przegrała 3:0

Drużyna chłopców z Drugni wygrała 3:0

Skład drużyny dziewcząt: R. Adamczyk, W. Piwowar, M. Sadłocha, L. Stemplewska, N. Wojnowska, N. bielawska, A. Witkowska, N. Sikora.

Skład drużyny chłopców: K. Basa, D. Mrozicki, K. Sobecki, M. Borek, K. Misztal, O. Stępień, K. Ściana, J. Pałyga.

Zwycięzcy przywieźli nagrodę w postaci piłki.

                                                                                                                                                       FOTO - zobacz

Wycieczka do Oświęcimia

12 czerwca uczniowie klasy VIII udali się na wycieczkę do Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że warunki atmosferyczne nie sprzyjają zwiedzaniu z powodu bardzo wysokiej temperatury. Pogoda pozwoliła jednak bardziej utożsamić się z miejscem obozu i wyobrazić sobie, co czuli ludzie, którzy w tych warunkach musieli ciężko pracować.
Dla naszych uczniów była to pierwsza wycieczka do obozu Auschwitz. Grupę prowadziła Pani przewodnik, która nie tylko potrafiła wprowadzić w klimat owego miejsca, ale również posiadała duży zasób wiedzy i odpowiadała na wszystkie zadane pytania.

Wchodząc na teren obozu przeszliśmy pod słynną bramą z napisem: „Arbeit macht frei”. Zwiedzanie pierwszej części muzeum Auschwitz trwało około 2 godzin. Następnie przejechaliśmy do obozu zagłady (Birkenau), gdzie rozpoczął się drugi etap wycieczki trwający około 1 godziny.

Celem wycieczki było poznanie miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Żydach, Polakach, Romach i innych narodowościach. W trakcie zwiedzania młodzież dowiedziała się o warunkach życia więźniów, grupach narodowościowych, kategoriach i oznaczeniach więźniów, liczbie ofiar, sytuacji dzieci w obozie, eksperymentach medycznych, karach i egzekucjach, a także o ewakuacji i wyzwoleniu z obozu.

Była do bardzo ciekawa i zarazem szokująca lekcja historii. Dostarczyła naszym uczniom wielu refleksji pokazując ogromną krzywdę ludzi, których dotknął czas wojny, terroru, pogardy i śmierci.

W drodze powrotnej pojechaliśmy do Krakowa aby dla równowagi zaznać błogiego relaksu. Główną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Wspólnie mogliśmy podziwiać panoramę miasta od strony rzeki.

Po rejsie młodzież miała czas wolny na Rynku Głównym po czym udaliśmy się w drogę powrotną.

Była to bardzo pouczająca wycieczka, która była także pożegnalnym wyjazdem dla kończącej naszą szkołę młodzieży klasy VIII.                                                                                                                    FOTO - zobacz

Karta rowerowa

13 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Uczniowie z klasy IV i V, którzy zdali we wcześniejszym terminie teoretyczną część egzaminu na kartę rowerową, mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę w praktyce.

W tym roku proces zdobywania wiedzy z zakresu ruchu drogowego jak i sam egzamin miał atrakcyjniejszą formę, ponieważ szkoła zakupiła zestaw 52 znaków drogowych. Dzięki temu zakupowi, uczniowie mogli poczuć się jak na prawdziwym placu egzaminacyjnym, a obraz graficzny i znaczenie danego znaku drogowego lepiej utrwaliła się w pamięci ucznia.

W tym roku Kartę rowerową – pierwsze prawo jazdy, otrzymało 5 uczniów z klasy IV i 3 uczniów z klasy V. Uroczyste wręczenie dokumentów odbyło się 19 czerwca. W tym dniu pełnoprawni rowerzyści odebrali z rąk Pani dyrektor Elżbiety Stemplewskiej swoje pierwsze prawo jazdy wraz z upominkiem w postaci saszetki na pas.                                                                                                                                               FOTO - zobacz

Wyjazdy na basen

Czas spędzony na basenie to wspaniała przygoda

Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana  Pawła II w Drugni od początku kwietnia 2019r. systematycznie uczestniczyli w zorganizowanych wyjazdach na krytą pływalnie Koral w Morawicy. Wyjazdy te były dla naszych uczniów doskonałym sposobem na oswojenie się z wodą, jej atutami i zagrożeniem. Po godzinnym szaleństwie w postaci korzystania ze zjeżdżalni, jaccuzi, biczy wodnych oraz ze wszystkich typów basenów nasi uczniowie zachwycenie wracali do domów.

Dziękujemy serdecznie Członkom Koła Gospodyń Wiejskich Drugnianki za sfinansowanie biletów wstępu na pływalnię.

A jak się bawiliśmy - zobaczcie na zdjęciach!

Pożegnanie klasy VIII

17 czerwca odbyła się akademia z okazji pożegnania uczniów klasy VIII. Na początku  młodzież z klasy VII  recytowała wiersze i wręczała upominki swoim starszym koleżankom i kolegom. Następnie ósmoklasiści przedstawili humorystyczny skecz dotyczący ich życia szkolnego. Piosenkami i prezentacją multimedialną zaakcentowali swoją więź ze szkołą. Były też chwile wzruszenia gdy uczniowie składali podziękowania rodzicom, nauczycielom i wychowawcy. Na zakończenie uroczystości rodzice wraz z dziećmi zaprosili na poczęstunek uczniów klasy siódmej, nauczycieli i pracowników szkoły.

Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze na przyszłość i nie zapominajcie o nas!

FOTO - zobacz

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 rozpoczęło się 19 czerwca 2019r. o godz. 8:30. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w Kościele Parafialnym pw. Świętego Wawrzyńca w Drugni, by podczas Mszy Świętej podziękować Bogu za kończący się rok szkolny.

Następnie wszyscy przeszli do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Na początku został odśpiewany Hymn Państwowy i Hymn Szkolny, po czym uczniowie klasy VIII przekazali Sztandar Szkoły uczniom klasy VII. 

Później zabrała głos pani dyrektor Elżbieta Stemplewska, która w ponad godzinnym wystąpieniu podsumowała całoroczną pracę i podziękowała wszystkim za zaangażowanie i włożony wysiłek.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk oraz ksiądz Grzegorz Olejarczyk. Szerokie audytorium jakie stworzyli rodzice naszych uczniów,  świadczyło o ich zaangażowaniu i zainteresowaniu pracą szkoły.

W bieżącym roku Rada Pedagogiczna wyróżniła uczniów w 9 kategoriach:

  1. 100% frekwencja,
  2. Wzorowe czytelnictwo,
  3. Inwestor Roku,
  4. Udział w akcjach charytatywnych,
  5. SKO,
  6. Sportowiec roku,
  7. Karta rowerowa,
  8. Wyniki w nauce,
  9. Absolwent Roku Szkolnego 2018/2019.

100% frekwencją może pochwalić się 5 uczniów naszej szkoły: Karol Sobecki, Kacper Ściana, Bartosz Ściana, Roksana Adamczyk i Dawid Dzierżak. Gratulujemy im wytrwałości.

Miano najlepszych czytelników przypadło uczniom klas młodszych. Ilość przeczytanych książek w ciągu roku na kartach czytelniczych Sebastiana Borka, Gabriela Dziedzica, Bartosza Słopieckiego, Julii Wrzesień, Leny Bielawskiej, Tomasza Stępnia, Natalii Wojnowskiej i Michała Kmiecika przekraczała 35 sztuk. Cieszymy się, że nagrodzeni uczniowie w dobie komputerów zdołali zaprzyjaźnić się z książką i życzymy im satysfakcji z czytanej lektury.

Nagroda Inwestora Roku przyznawana jest jednemu przedstawicielowi z każdej klasy. Uczeń ów wyróżnia się pracą na rzecz klasy i szkoły, zachowaniem i kulturą osobistą a na swoim koncie zgromadził najwięcej punktów. Wyróżnione w tej kategorii osoby to: Lena Bielawska – klasa I, Tomasz Stępień – klasa II, Michał Kmiecik – klasa III, Wiktor Łata – klasa IV, Bartosz Ściana – klasa V, Nikola Bielawska – klasa VI, Kacper Rajca – klasa VII i Dominika Sajkiewicz – klasa VIII. W tej dziedzinie przyznano także nagrodę specjalną dla ucznia Kamila Kałandyka tegorocznego absolwenta, który reprezentował szkołę w Poczcie Sztandarowym, od lat obsługiwał sprzęt nagłaśniający, pomagał w tworzeniu różnego typu scenariuszy występów i był duszą każdej zabawy organizowanej w szkole. Uczniom wyróżnionym życzymy ciągłego rozwoju, niewyczerpanej energii, by ich przedsiębiorczość i kreatywność doprowadziła do sukcesu.

Nasza szkoła bierze udział w wielu akcjach charytatywnych. Uczniowie należą do koła Caritas, kwestują, zbierają środki finansowe dla Hospicjum  im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach oraz Hospicjum w Busku Zdroju. Pomagają innym potrzebującym. Od lat  uczestniczą w akcji zbierania plastikowych nakrętek pod hasłem „Misiek Zdzisiek zbiera nakrętki”. Akcja ta jest działaniem proekologicznym, ale docelowo pozwala uzyskać środki finansowe skierowane na niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym z terenu województwa świętokrzyskiego. Zbieranie nakrętek stało się dla naszych uczniów i ich rodzin czynnością codzienną. W tej kategorii wyróżniono: Olgę Pawłowską, Tomasza Stępnia i Nikolę Oziminę. Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w akcji pamiętając, iż dobroć dawana innym zawsze do nas powraca.

Szkolna Kasa Oszczędności to istniejący w naszej placówce system oszczędzania. Uczy dobrych nawyków: systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy. Najaktywniejsi w tej dziedzinie okazali się uczniowie: Michał Maśnica i Paweł Błaszczyk, za co otrzymali nagrody.

Sportowcem roku szkolnego 2018/2019 na wniosek nauczyciela wychowania fizycznego został Norbert Misztal. Królowi piłki nożnej życzymy sportowych sukcesów.

Następnie zostali nagrodzeni uczniowie, którzy zdali egzamin pisemny i praktyczny na kartę rowerową. W bieżącym roku było ich ośmioro: Gabriela Marczakowska, Lena Stemplewska, Dawid Juszczakiewicz, Wiktor Łata, Adam Rajca,  Bartosz Ściana, Maksymilian Świt i Kuba Wotliński. Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy.

Wyczekiwanym punktem uroczystości zakończania roku szkolnego zarówno przez  uczniów jak i rodziców było wręczanie świadectw z wyróżnieniem. W bieżącym roku w klasach I-III wyróżniono 13 uczniów: Lenę Bielawską, Bartosza Słopieckiego, Gabriela Dziedzica, Julię Wrzesień, Karola Pietrusika, Bartosza Czechowskiego, Patryka Adamczyka, Sebastiana Borka, Szymona Idzika, Krzysztofa Madeja, Tomasza Stępienia, Natalię Wojnowską i Michała Kmiecika.

Szczególne uznanie mają świadectwa z czerwonymi paskami, które otrzymują uczniowie z klas IV-VIII, świadczą one o bardzo wysokiej średniej sięgającej 4,75 i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniu.

Lista uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Klasa IV :     

Alicja Radomska,

Adam Rajca.

Klasa V          

Bartosz Ściana,

Roksana Adamczyk,

Maksymilian Świt,

Kacper Ściana,

Lena Stemplewska,

Magdalena Sadłocha,

Julia Idzik.

Klasa VI         Nikola Bielawska.

Klasa VII        Kacper Rajca.

Klasa VIII     

Patrycja Dzierżak,

Dominika Sajkiewicz,

Gabriela Górska,

Dawid Dzierżak.

Gratulujemy nagrodzonym uczniom i życzymy im powtarzania tego wspaniałego wyniku w kolejnych latach nauki.

Szkolny konkurs dotyczący wyłonienia Absolwenta Roku organizowany jest w celu nagrodzenia najlepszego ucznia kończącego szkołę podstawową, który w okresie ośmioletniej nauki wyróżnił się: wysokimi wynikami, dobrze zdanym egzaminem, godnym reprezentowaniem szkoły, kulturą osobistą oraz aktywnym uczestnictwem w życiu społeczności uczniowskiej. Intencją konkursu jest promowanie wśród naszych uczniów wiedzy, aktywnej i twórczej postawy życiowej, dążenia do samodoskonalenia i osiągania wyróżniających wyników w nauce. W bieżącym roku szkolnym Statuetka Absolwenta przypadła Patrycji Dzierżak. Uczennica wyróżnienie otrzymała z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisława Strąka.

Absolwentce Roku oraz wszystkim uczniom klasy VIII serdecznie dziękujemy za piękną i aktywną postawę w czasie pobytu w naszej szkole. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w nowych szkołach, a także w życiu osobistym. Do życzeń dołączył się Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Stanisław Strąk, który wręczył 13 ósmoklasistom pamiątkowe Dyplomy Absolwenta Szkoły Podstawowej.

Następnie rodzice dzieci nagrodzonych za wyniki i zachowanie, otrzymali listy gratulacyjne.

Oprócz nagród dla uczniów i listów gratulacyjnych dla Rodziców, Rada Pedagogiczna wyróżniła osoby oraz stowarzyszenia, które pomagały placówce w różnych przedsięwzięciach.

Szczególne podziękowanie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich „Drugnianki”, które współorganizowało Szkolny Dzień Chłopaka i Szkolny Dzień Kobiet, oraz zakupiło karnet wstępu na krytą pływalnię „Koral” w Morawicy dla naszych dzieci.

Kolejne podziękowanie otrzymała Rada Rodziców, która sfinansowała dmuchany plac zabaw z okazji Szkolnego Dnia Dziecka, pokryła koszty wyjazdu najmłodszych na warsztaty wielkanocne, zawsze służyła pomocą i dobrą radą. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za bezinteresowne przygotowanie domowych ciast na uroczystości szkolne, za pomoc w organizacji tych uroczystości od strony kulinarnej.  

Kolejne podziękowanie otrzymał pan Stanisław Strąk - Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica, który nieustannie wspiera nasze inicjatywy, ułatwiając ich realizacje.

Podziękowania otrzymał także ksiądz proboszcz Grzegorz Olejarczyk za poświęcony czas, za mądre i pouczające słowa, kierowane do nas w czasie każdej homilii.

Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzyła zebranym udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwa, a potem wyruszyć na zasłużone wakacje, bo ,,wakacje to przecież rzecz najlepsza na świecie…”

FOTO - zobacz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni
    Drugnia 28
    26-015 Pierzchnica
  • (41) 353 90 14
    kom.798 416 114

Galeria zdjęć