Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kronika roku szkolnego 2017/2018 Kronika roku szkolnego 2016/2017 Kronika roku szkolnego 2015/2016 Kronika roku szkolnego 2014/2015 Kronika roku szkolnego 2011/2012 Kronika roku szkolnego 2010/2011 Kronika roku szkolnego 2009/2010 Kronika roku szkolnego 2008/2009 Kronika roku szkolnego 2018/2019 Kronika roku szkolnego 2019/2020 Kronika roku szkolnego 2020/2021 Kronika roku szkolnego 2021/2022 Kronika roku szkolnego 2022/2023

Kronika szkolna

Kronika roku szkolnego 2008/2009

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

      1 września 2008 r. o godz. 9.00 udaliśmy się do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę świętą, którą odprawił Ks. Stanisław Gil, w intencji uczniów i nauczycieli. Po powrocie nasz nowy dyrektor - p. Marek Wiewióra, powitał wszystkich zebranych, życząc powodzenia i sukcesów w nauce.

Po apelu rozeszliśmy się do swoich klas, by spotkać się z wychowawcami i zapisać plan lekcji. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie udany i pełen niezapomnianych chwil.


 

DZIEŃ CHŁOPAKA

     30 września 2008 r. dziewczynki z SU pod opieką p. Pauliny Kwaśniewskiej przygotowały dla wszystkich chłopców niespodziankę w postaci konkursu na „Superchłopaka 2008”.

Wybrani chłopcy musieli się wykazać w następujących konkurencjach:

- przyszywanie guzików

- wiązanie krawatów

- podanie przepisu na pyszne danie

- wyjaśnienie przeznaczenia różnych urządzeń

- znajomość nazw klubów piłkarskich

Wszyscy mężczyźni poradzili sobie znakomicie i po podliczeniu punktów okazało się, że aż dwóch spośród nich uzyskało taką sama liczbę punktów. Po dogrywce, w czasie której finałowa dwójka miała zaśpiewać dowolną piosenkę, jury w składzie:

p. Barbara Szlompek, p. Edyta Wójcik-Nosol i przewodnicząca SU Katarzyna Borek zdecydowało, że tytuł SUPERCHŁOPAKA 2008 otrzymuje Hubert Bracichowicz z kl. V.

Wszyscy uczestnicy otrzymali ciekawe nagrody, a zwycięzca oprócz tytułu otrzymał kubek Superchłopaka, szarfę i lizaka.
Na zakończenie dziewczynki zaśpiewały wszystkim chłopcom piosenkę „Chłopaki nie płaczą”, a uwieńczeniem tego Święta była dyskoteka .

Wszyscy bawili się znakomicie!

 

 

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

           Dzień 2 października 2008 roku był szczególnie ważny dla pierwszoklasistów i ich rodziców. Przed tą doniosłą chwilą dzieci, by dołączyć do grona uczniowskiego musiały „zdać egzamin", podczas którego wykazali się znajomością zasad obowiązujących w szkole. Sprawdzian przeprowadzili egzaminatorzy z czterech krain: śpiewu, pracy, miłości i mądrości. Pierwszoklasiści bez trudu poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami. Może to za sprawą Dobrej Wróżki?

      Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów ślubowania na Sztandar Szkoły. Podczas ślubowania uroczyście przyrzekali, że będą się starali być dobrymi uczniami, swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.      
       Aktu pasowania na ucznia szkoły dokonał po raz pierwszy w swojej kadencji dyrektor Marek Wiewióra dość pokaźnych rozmiarów ołówkiem. Po uroczystym ślubowaniu i pasowaniu pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które będą im przypominać o tej chwili. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy pierwszej p. Adela Pałyga z pomocą uczennic najstarszych klas.

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      13 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie z wychowawczynią  p. Anną Hanszke. Uczniowie podziękowali wierszem i piosenką wszystkim pracownikom szkoły za wkład włożony w ich wychowanie i nauczanie, a także wręczyli Oskary (Oskar Zaufania, Popularności, Elegancji, Pracowitości itp.) dla wytypowany przez nich w różnych kategoriach, zwycięzców.
Na uroczystości obecni byli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście.                                                                                                                                                                                                  

 

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

16 października to dla każdego Polaka dzień wielki i bardzo uroczysty, gdyż od tego momentu swój pontyfikat pełnił Karol Wojtyła, czyli Jan Paweł II, nasz Wielki Polak.

To niezwykły dzień także dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły, bowiem w tym dniu obchodziła święto swojego Patrona, człowieka, który służy nam za wzór i uczy nas mierzyć drugiego człowieka miarą serca. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza św. odprawiona przez ks. Proboszcza Stanisława Gila w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca.

Po modlitwie, uczestnicy wrócili do szkoły, gdzie pod tablicą upamiętniającą nadanie imienia Jana Pawła II złożyli kwiaty, zapalili znicze, a harcerze pełnili honorową wartę. Potem wszyscy w skupieniu wysłuchali montażu słowno – muzycznego opartego na poezji oraz piosenkach nawiązujących do życia i posłannictwa Jana Pawła II. Montaż wzbogacony został archiwalnymi nagraniami słów Papieża oraz utworami religijno – patriotycznymi. Program artystyczny spodobał się publiczności, osobistą refleksją podzielił się z uczniami Wójt Gminy Pierzchnica Andrzej Łopaciński, honorowy gość, który podziękował za zaproszenie, życząc uczniom i nauczycielom sukcesów i umiejętności kroczenia drogą ideałów Wielkiego Patrona.

 

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada 2008 r. obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole miały bardzo uroczysty charakter.
Już 9 listopada uczniowie mieli okazję obejrzeć montaż słowno - muzyczny przygotowany pod opieką
p. Marzeny Ciopińskiej. Recytowane wiersze i śpiewane pieśni upamiętniały konieczność walki o wolność, wiarę i w jej rezultacie zwycięstwo.
   Po części artystycznej nauczyciele oraz wszyscy uczniowie udali się na cmentarz, aby zapalić znicze na grobach poległych za naszą ojczyznę.

 

 

ANDRZEJKI

Jest taka noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Noc św. Andrzeja jest nocą niezwykłą.

Niezwykła była też zabawa andrzejkowa, która odbyła się 26 listopada w naszej szkole. Każdy miał okazję poddać się wróżbom, jakie oferowały przebrane w kolorowe stroje wróżek i czarownic dziewczynki z klasy V i VI. Było lanie wosku, wróżby z butami, filiżankami i wiele, wiele innych. Dużo entuzjazmu wzbudził także taniec „czarownic” z miotłami. Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Po części artystycznej, przygotowanej pod okiem p. Barbary Stradomskiej, odbyła się zabawa andrzejkowa, na której bawił wszystkich zespół muzyczny.

Humory dopisywały wszystkim, a zabawa była wyśmienita.

 

 

BARBÓRKA

 

     4 grudnia 2008 r. naszą szkołę odwiedzili górnicy z Kopalni „Wierzbie”.

Uczniowie klas 0-III przygotowali akademię, pod okiem p. Jolanty Borek i p. Adeli Pałyga.

Po części artystycznej zaproszeni goście opowiedzieli o ciężkiej pracy górników, zaprezentowali swoje stroje galowe. Dzieci miały okazję poznać specyfikę pracy górnika, a także przymierzyć czapkę z pięknym białym pióropuszem.
 

 

 

 

 WIGILIA

„Wigilia, przystrojony biało stół zaprasza

– siądź z nami wraz gościu nasz,

opłatek weź i z nami dziel,

bo dzisiaj miłość łączy nas”

Wigilia jakże dziwny urok kryje się dla nas w tym jednym prostym słowie. Wzrusza ono i rozrzewnia, czasem wspomnień przemawia do serca. Boże Narodzenie to swoista skarbnica radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej serdeczni i wrażliwi. Stajemy się, choć na chwilę jedną wielką Rodziną.

19 grudnia 2008 r. w naszej szkole odbyło się wspólne spotkanie opłatkowe połączone z jasełkami. Na początku pan dyrektor M. Wiewióra przywitał wszystkich zaproszonych gości, którzy są zaprzyjaźnieni z nasza szkołą, pracowników szkoły oraz uczniów.

Następnie dzieci zaprezentowały jasełka przygotowane pod opieką Ks. Stanisława Gila. Tym miłym akcentem wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych świąt, które wzbudzają w nas radość, wyzwalają dobro i niosą niepowtarzalny nastrój.

Po przedstawieniu odbyła się wspólna wigilia. Spotkanie przebiegło w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płonące z głębi serca życzenia, opłatek – symbol chleba i wzajemnego przebaczenia.

Te spotkania wigilijne stały się już tradycją w naszej szkole i ten kolejny niezwykły dzień na pewno na zawsze zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

 

                                                                                        

 

 

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

      21 i 22 stycznia obchodziliśmy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To była dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Tego dnia pamiętaliśmy o złożeniu im życzeń. Przecież wnuczęta to dla nich największy i radość. U Babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z Dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla Dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanuje się ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość, i ogromne doświadczenie życiowe.

W dniu 24 stycznia 2009 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Po przywitaniu zaproszonych gości, uczniowie wszystkich klas zaprezentowali swój program artystyczny. Na twarzach gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Wielką przyjemność sprawiły Babciom i Dziadkom drobne upominki w postaci laurek, wręczone przez wnuków. Wspólny poczęstunek był okazją do rozmów, w czasie których mogliśmy podzielić się wrażeniami.
  Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Podziwiali ich postawę i umiejętności. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Jeszcze raz wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.


 

 

 

ZABAWA CHOINKOWA
 

      24 stycznia 2009 roku w naszej szkole odbyła się Choinka Noworoczna połączona ze Świętem Babci i Dziadka. W tym dniu licznie przybyli zaproszeni goście: babcie, dziadkowie, rodzice i rodzeństwo uczniów. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem p. Dyrektora, następnie uczniowie klas 0-VI pod opieką p. Adeli Pałyga przygotowali i przedstawili wiersze, piosenki, scenki rodzajowe i inscenizację przeznaczoną wyłącznie dla Kochanych Babć i Dziadków. Wzruszenie i radość jakie malowały się na twarzach gości świadczą o miłej i serdecznej atmosferze, która panowała podczas tej uroczystości. Po zakończeniu oficjalnej części programu artystycznego, uczniowie rozpoczęli wspaniałą zabawę przy muzyce.  Kiedy wydawało się, że uroczystość dobiega końca Kochani Dziadkowie bez wahania „ruszyli w tany” ze swoimi wnukami. Punktem kulminacyjnym były odwiedziny Mikołaja, który wręczył dzieciom prezenty.

                                                                                                           
 

 

 

WALENTYNKI

 

„Kochać, jak to łatwo powiedzieć...”

     Dzień 14 lutego to Dzień Zakochanych. A, czy wiecie, dlaczego nazywamy go Walentynkami? Nazwa ta pochodzi od patrona zakochanych, Świętego Walentego, który właśnie 14 lutego napisał anonimowy list do przyjaciół i podpisał go "od Twojego Walentego". Jest także legenda, która głosi, że właśnie tego dnia ptaki dobierają się w pary. W naszych czasach obchodzimy Walentynki wysyłając anonimowe kartki lub wręczając drobne upominki tym, których kochamy. Również nasi uczniowie nie zapomnieli o tym święcie. 13 lutego zaprezentowali z tej okazji montaż słowno - muzyczny zawierający wiersze i piosenki o miłości. Dzięki Walentynkowej Poczcie Zakochanych, sprawnie działającej przy naszej szkole, wielu uczniów otrzymało walentynkowe kartki. Uczniowie darzący się sympatią zapisywali swoje dedykacje na walentynkowym sercu przyjaźni.                                                                              

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

     8 marca Dzień Kobiet można by rzec, że trochę zapomniane i na pewno nie tak, jak kiedyś hucznie obchodzone święto. Ale jakby nie patrzeć to dzień, w którym kobiety na całym świecie są szczególnie hołubione. Z tego też względu uczniowie z klasy V naszej szkoły sami postanowili w szczególny sposób uczcić Święto Kobiet, które w tym roku przypadło w niedzielę. Tak więc, w poniedziałek odbyła się uroczysta akademia składająca się z dwóch części. W pierwszej recytowano wiersze o kobietach i dla kobiet. W drugiej odczytano znaczenie imion pań pracujących w szkole i dla każdej dedykowano fragment piosenki z jej imieniem.

 


POWITANIE WIOSNY

„Bo zima, bo zima, każdemu obrzydła

Niech słońce jej da pstryczka w nos.

Niech wiosnę, niech wiosnę przyniosą na skrzydłach

Bociek, jaskółka i kos...”

Pierwszy dzień wiosny przypadł w tym roku w sobotę, wobec czego uczniowie naszej szkoły świętowali go 23 marca. Mimo, iż od dwóch dni była już astronomiczna wiosna, pogoda nas nie rozpieszczała, więc dzieci postanowiły przegonić zimę, by mogła w końcu na dobre zawitać wiosna. Pomóc w tym miały przygotowane przez wszystkie klasy Marzanny, w ramach ogłoszonego parę dni wcześniej konkursu „Marzanna 2009”. Jury w składzie: ks. Stanisław Gil, dyrektor szkoły Marek Wiewióra oraz p. Elżbieta Stemplewska zdecydowało, że najładniejszą Marzannę wykonali najmłodsi uczestnicy – klasa 0. Na drugiej pozycji uplasowała się klasa 3, a na miejscu III uczniowie klasy 1.

 

Kolejnym etapem uroczystości było rozstrzygnięcie drugiego konkursu – „Na najciekawszy i najbardziej oryginalny strój wiosenny”. Wszyscy „przebierańcy” utworzyli barwny korowód, a jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce: Izabela Witkowska – klasa II,

II miejsce: Aleksandra Kwiecień – klasa 0,

III miejsce: Julia i Natalia Oset – klasa 0.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki

 

Po ogłoszeniu wyników konkursu, wszystkie dzieci oraz nauczyciele wyruszyli w barwnym korowodzie, niosąc Marzanny, aby je utopić w pobliskim stawie. Tym samym zima przepadła w nurtach wody. Do szkoły powrócono, niosąc piękny gaik - symbol wiosny.                                                                                                                                               

 

 

 

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI UCZNIÓW KLASY VI

W dniu 2 kwietnia 2009 r. o godzinie 900 odbył się sprawdzian kompetencji dla szóstoklasistów. W tym roku w naszej szkole przystąpiło 12 uczniów do pierwszego poważnego sprawdzianu w swoim życiu. Sprawdzian przeprowadza się zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz procedurami określonymi przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Obecność uczniów na sprawdzianie jest obowiązkowa. Uczniowie przyszli do szkoły na godzinę 830. Przebieg sprawdzianu nadzorowała komisja egzaminacyjna w składzie:

Adela Pałyga- przewodnicząca

Marzena Ciopińska – członek

Mariola Gołda – członek,

Sprawdzian trwał 60 minut. Do rozwiązania uczniowie mieli 25 zadań, za które można zdobyć w sumie 40 punktów. Arkusz egzaminacyjny miał sprawdzić umiejętności czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji oraz wykorzystanie wiedzy w praktyce.

Dla przykładu: w ramach czytania uczniowie odpowiadali na pytania do tekstu „O zwierzętach”.

Jakie to pytania? m.in.: Jak zachowuje się bocian, gdy znajdzie się w kominie termicznym?

A. Ucieka jak najprędzej.

B. Mocno macha skrzydłami.

C. Krążąc, wznosi się do góry.

D. Szybując, opada w dół.

Na zakończenie dzieci musiały napisać opowiadanie pt. „Tak się zaczęła przyjaźń”, którego bohaterami będą człowiek i zwierzę.

Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 28 maja. Tego samego dnia na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawią się informacje o wynikach ogólnopolskich. Wynik sprawdzianu nie wpływa na promocję i nie jest odnotowywany na świadectwie ukończenia szkoły. W dniu zakończenia roku szkolnego szóstoklasiści otrzymają świadectwa, a razem z nimi zaświadczenia o wynikach sprawdzianu. Punkty nie będą miały przełożenia na rekrutację do gimnazjum, chyba, że uczniowie wybierają się do szkoły położonej poza swoim rejonem.

 

 

 

DZIEŃ ZIEMI

  22 kwietnia 2009 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemi. Dzieci uczestniczyły w uroczystym apelu pod hasłem „Ratujmy Ziemię”, konkursie „Jak postępuje przyjaciel Ziemi” oraz porządkowały teren wokół szkoły. Imprezę przygotowali członkowie Koła „Młodzi Regionaliści”, nad całością czuwała pani Elżbieta Stemplewska.

Troska o czystość Ziemi jest najważniejszym zadaniem zarówno dla dzieci jak i dorosłych, dlatego należy pamiętać o ochronie środowiska i zachowaniach ekologicznych.

 

 

 

OBCHODY 218 ROCZNICY UCHWALENIA

KONSTYTUCJI 3 MAJA

"Wiwat maj, trzeci maj, dla Polaków błogi raj."
 

     3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni po wielu latach uchwalił Konstytucję 3 Maja. Była to pierwsza Konstytucja w Europie, a druga na świecie. W tym roku obchodziliśmy 218 rocznicę jej uchwalenia. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni p. Katarzyny Ściana przedstawili ciekawy program artystyczny. W pięknie udekorowanej sali recytowali wiersze i śpiewali piosenki okolicznościowe.

 

 


 

OBCHODY DNIA ZWYCIĘSTWA    

8 i 9 maja 1945 r. - są uznawane na świecie za moment zakończenia II wojny światowej. W Europie Zachodniej, a od niedawna także w Polsce, oficjalnym Dniem Zwycięstwa jest 8 maja. Tego dnia w 1945 roku, o godz. 15.00, ogłoszono koniec wojny. Dzień wcześniej, 7 maja Niemcy podpisały swoją kapitulację w Reims we Francji, w obecności przedstawicieli Wielkiej Brytanii, Francji i ZSRR. Rosjanie zażądali jednak od Niemiec osobnego podpisania kapitulacji. Nastąpiło to w Berlinie o północy z 8 na 9 maja, a według czasu moskiewskiego o godz. 2.00 już 9 maja. Stąd w ZSRR jako datę zakończenia wojny przyjęto 9 maja. Również w Polsce przez ponad 40 lat oficjalnie Dzień Zwycięstwa obchodzono 9 maja. Kapitulacja III Rzeszy zakończyła tylko wojnę w Europie. Toczyły się jeszcze walki z Japonią na Dalekim Wschodzie. Dopiero kapitulacja Japonii - 2 września 1945 roku - zakończyła II wojnę światową.

Polscy historycy różnią się w ocenie znaczenia 8 maja 1945 r. dla Europy i naszego kraju. Według jednych badaczy, koniec wojny w Europie oznaczał zwycięstwo nad nazizmem i ocalenie narodu polskiego przed biologiczną zagładą. Dla innych historyków, 8 maja jest dniem klęski narodów wschodniej Europy, oddanych przez zachodnich aliantów pod sowieckie panowanie.

W 64 rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie, dnia 8 maja 2009 r. o godzinie 13.00 odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Zwycięstwa.

W uroczystościach wzięły udział władze naszej gminy, z Panem Wójtem Andrzejem Łopacińskim na czele, kombatanci oraz cała społeczność szkolna. Obchody uświetnił występ uczniów z klasy V i VI , którzy pod okiem p. Pauliny Kwaśniewskiej i p. Marka Wiewióry przygotowali montaż słowno-muzyczny. Piosenki oraz wiersze patriotyczne zaprezentowane przez młodych artystów wzbudziły wiele emocji i wzruszeń wśród zaproszonych gości.

Okolicznościowe przemówienia wygłosił Pan Bogdan Jasiński  przybliżając najważniejsze wydarzenia z okresu II wojny światowej.

 

 

DZIEŃ UNII EUROPEJSKIEJ

      9 maja obchodzony jest Dzień Unii Europejskiej. Upamiętnia on wystąpienie w 1950 r. francuskiego ministra spraw zagranicznych, Schumana, który zaproponował stworzenie pierwszej Wspólnoty Europejskiej.

Wspólnota Europejska powstała w 1957r. na mocy Traktatu Rzymskiego zawartego przez sześć państw:

  • Belgię,
  • Francję,
  • Holandię,
  • Luksemburg,
  • Włochy,
  • Niemcy

Jean Monnet jeden z ojców integracji europejskiej mówił:

My nie tworzymy koalicji państw, my jednoczymy ludzi”.

W naszej szkole co roku obchodzony jest Dzień Europejski. W tym roku celem przygotowanej imprezy było przybliżenie młodzieży szkolnej, problematyki Unii Europejskiej, a także poprzez dobrą zabawę lepszego poznania niektórych państw należących do Unii Europejskiej.

Apel z całą społecznością oglądał gość, poseł na Sejm RP w latach 1998 – 2006r. pan Henryk Długosz. Pan Długosz to absolwent tej szkoły, ukończył ją w 1976 r. Po występach, gość podziękował panu dyrektorowi za zaproszenie, za to, że mógł po tylu latach odwiedzić mury szkoły, a także za piękny występ. W kilku słowach przybliżył drogę Polski do Unii Europejskiej. Następnie na ręce pana dyrektora pan Henryk wręczył upominki dla szkoły w postaci piłek.

Po zakończeniu wszyscy rozeszli się do klas.

 

 

 

 

DZIEŃ KSIĄŻKI

 "Dziś są książki imieniny
 pójdę do niej w odwiedziny
 i zakładkę z barwną wstążką
 w podarunku dam ci książko! "


      W bieżącym roku szkolnym z okazji Dnia Książki uczniowie zaprezentowali bajkę pt. ,,Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że była to angielska wersja tej bajki. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas III-VI. Najmłodsi uczniowie tj. klas III i IV odgrywali role krasnoludków, natomiast dzieci starsze miały dłuższe kwestie do nauczenia się. Wszyscy przygotowali się doskonale. Uczniowie samodzielnie wykonali piękne kostiumy odpowiednie dla swoich ról i w pięknej scenerii zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Nad całością czuwały    p. Katarzyna Ściana i p. Jolanta Borek. Przedstawienie bardzo wszystkim się podobało i trzeba przyznać,  czy to w ojczystym języku, czy też w obcym nasze dzieci prezentują się świetnie.

   

 

 

DZIEŃ MATKI

    26 maja to wyjątkowa data mimo, że w kalendarzu nie jest oznaczona tak, jak inne święta. Dzień Matki to jedyny i niepowtarzalny dzień w roku i jest obchodzony corocznie jako wyraz szacunku wobec matek. W tym dniu są one zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami i prezentami przygotowanymi przez własne dzieci.
    Spośród bardzo wielu uroczystości szkolnych – Święto Matki przygotowywane jest przez dzieci z ogromnym zaangażowaniem emocjonalnym. Na tę okoliczność uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Edyty Wójcik - Nosol i p. Adeli Pałyga przygotowali program artystyczny, na który złożyły się scenki, wiersze, piosenki. Uroczystość wzbudziła duże zainteresowanie i poruszyła serca wszystkich mam.
   Na zakończenie imprezy uczniowie wręczyli swoim mamom przepiękne, własnoręcznie robione bukieciki i laurki. Następnie mamy zostały zaproszone na słodki
poczęstynek.
Święta i uroczystości oraz związane z nimi obchody są bardzo ważną sferą ludzkiego życia. Wszystkim ludziom potrzebne są chwile wytchnienia, wypoczynku, radości i zabawy, zatem to wszystko, co tworzy świąteczną niezwykłość.

 


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
jutro wakacje, lekcje skończone.
A teraz wszystkich czeka nagroda:
wakacje, słońce, piękna pogoda.

    W dniu 19 czerwca o godz. 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 9.00, którą  odprawił ks. Stanisław Gil. Następnie było wręczanie nagród dla najlepszych uczniów, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców.  


I zaczęły się wakacje...

 

 

 
 
 
   

 

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni
    Drugnia 28
    26-015 Pierzchnica
  • (41) 353 90 14
    kom.798 416 114

Galeria zdjęć