Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kronika roku szkolnego 2017/2018 Kronika roku szkolnego 2016/2017 Kronika roku szkolnego 2015/2016 Kronika roku szkolnego 2014/2015 Kronika roku szkolnego 2011/2012 Kronika roku szkolnego 2010/2011 Kronika roku szkolnego 2009/2010 Kronika roku szkolnego 2008/2009 Kronika roku szkolnego 2018/2019 Kronika roku szkolnego 2019/2020 Kronika roku szkolnego 2020/2021 Kronika roku szkolnego 2021/2022 Kronika roku szkolnego 2022/2023

Kronika szkolna

Kronika roku szkolnego 2020/2021

Procedury bezpieczeństwa covid-19

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ REGULAMIN PODSTAWOWYCH ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH W SPOŁECZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. JANA PAWŁA II W DRUGNI W CZASIE PANDEMII COVID-19

Załącznik nr 1. Procedura wyboru formy ksztalcenia.pdf

Załącznik nr 2. Procedura organizacji pracy w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkoły.pdf

Załącznik nr 3. Procedura przyprowadzania i odbierania uczniow ze szkoły, przedszkola.pdf

Załącznik nr 4. Procedura organizacji zajęć lekcyjnych.pdf

Załącznik nr 5. Procedura organizacji przerw oraz dyżurów nauczycieli na przerwach.pdf

Załącznik nr 6. Procedura organizacji biblioteki.pdf

Załącznik nr 7. Procedura świetlicy szkolnej.pdf

Załącznik nr 8. Procedura bezpieczenstwa pracy stołówki i wydawania posiłkow.pdf

Załącznik nr 9. Procedura przeprowadzania dezynfekcji w szkole.pdf

Załącznik nr 10. Procedura w przypadku podejrzenia zakażenia.pdf

Załącznik nr 11. Procedura przyjmowania gości i petentów.pdf

Odnowione przedszkole

1 września 2020 r. dzieci obu oddziałów przedszkolnych przy Społecznej Szkole Podstawowej w Drugni rozpoczęły rok nauki i zabawy w odnowionych salach. Przez cały okres wakacji trwał remont w naszej placówce.

Dzięki współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Pierzchnica została wyremontowana stara sala gimnastyczna z przeznaczeniem na salę dla oddziału przedszkolnego dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. Urząd Miasta i Gminy Pierzchnica pokrył koszty demontażu i utylizacji starej podłogi oraz sfinansował zalanie betonem całości pomieszczenia. Szkoła zaś pokryła koszty: pomalowania sali, wymiany grzejników, położenia tarkettu oraz wykonania łazienki dostosowanej wymiarami dla dzieci od 3 do 5 lat. Łazienka została umiejscowiona w byłym składziku sportowym i zawiera 2 stanowiska umywalek i 2 ubikacje.

Oddział przedszkolny z obowiązkowym rocznym przygotowaniem zajął miejsce zwolnione przez młodszych kolegów. Ich sala zyskała pastelowe kolory i nowe tablice.

Już od pierwszych dni przedszkolaki z uśmiechem i radością  dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy warunków ich pracy.

My zaś życzymy dzieciom zdrowia i samych sukcesów.

FOTO - zobacz

Nowe pracownie przemiotowe

Reforma szkolnictwa wprowadzona w 2017 roku, powiększyła Społeczną Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Drugni o dwie klasy: VII i VIII. Wówczas stanęliśmy przed poważnym wyzwaniem, by wyposażyć warsztat dydaktyczny placówki tak, by stał się on przyjazny i przede wszystkim, by był pomocny w procesie nauczania siódmoklasistów i ósmoklasistów.

Sukcesywnie szkoła kupowała  niezbędne pomoce. Już w pierwszym roku w sali chemiczno-fizycznej pojawiała się szafa z wyposażeniem do nauczania chemii. Następnie wyposażano zaplecze dydaktyczne z biologii i fizyki. Na przełomie roku 2019/2020 zakupiono stół laboratoryjny z panelem elektrycznym, który podłączono do instalacji wodnej tak, by móc bezpiecznie przeprowadzać różnego typu doświadczenia.

W kwietniu 2020 roku Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica podpisał wniosek o zwiększenie subwencji ogólnej z rezerwy oświatowej w roku 2020 z tytułu dofinansowania wyposażenia w pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych skierowany dla naszej szkoły. Wniosek został zaakceptowany przez MEN i szkoła otrzymała 39 723,00 zł. Dzięki zwiększonej subwencji zakupiliśmy między innymi dwa monitory interaktywne z osprzętem, pomoce dydaktyczne, z których na szczególną uwagę zasługują: 10 mikroskopów, liczne modele, mapy oraz programy multimedialne. W okresie wakacji szkoła sfinansowała pomalowanie sali biologiczno-geograficznej oraz zakupiła do niej nowe meble i tablice suchościeralne.

Dzięki projektowi Pracownie Przyrodnicze możemy pochwalić się pełnym wyposażeniem dwóch klasopracowni: chemiczno-fizycznej i biologiczno-geograficznej.

FOTO - zobacz

Spotkanie z policjantem

W ramach działań profilaktycznych w naszej szkole w dniu 2 października 2020r. odbyło się spotkanie z policjantem. Uczniowie  klasy siódmej i ósmej uczestniczyli w prelekcji  aspiranta Piotra Skuzy z Komisariatu  Policji w Morawicy.

Pan Piotr zwrócił uwagę na stosowanie się do obostrzeń związanych z panującą pandemią spowodowaną wirusem Covid-19. Szczególną uwagę zwrócił na konieczność noszenia maseczek podczas jazdy autobusem.

Omówił konsekwencje nieumiejętnego zachowania się w stosunku do młodszych kolegów. Zwrócił uwagę  na rozwijającą się wśród młodzieży agresję i przemoc. Zapoznał uczniów z konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.

Następnie omówił niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych .

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali policjantowi nurtujące ich pytania.

FOTO - zobacz

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w bieżącym roku szkolnym z uwagi na restrykcje związane z rozprzestrzenianiem się covid-19 odbiegał od tradycji.
W szkole nie było uroczystości, na której spotkali się obecni i emerytowani pracownicy. Uczniowie jednak nie zapomnieli o Święcie. Każda klasa przygotowała filmiki z nagraniami wierszy i piosenek tematycznych, które później utworzyły film "Dzień Edukacji Narodowej 2020".
Projekcja filmu odbyła się we wszystkich oddziałach 13 października 2020r. Jego treść wywołała dużo emocji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu.

Kliknij aby obejrzeć film

Lekcje zdalne w klasach IV-VIII

Decyzją MEN – od dnia 26 października 2020 r. zawiesza się w naszej szkole na 2 tygodnie, tj. do 8 listopada 2020 r. zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV, V, VI, VII i VIII. Decyzja podyktowana jest rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19. W tym okresie będzie się odbywała nauka z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauka dzieci w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach I – III pozostaje bez zmian i będzie się odbywać w systemie stacjonarnym.

Nauka w trybie stacjonarnym jak i zdalnym odbywać się będzie według obowiązującego od września w szkole rozkładu zajęć.

       

Poradnik techniczny dla lekcji zdalnych

Kliknij poniższy link aby zapoznać się z poradnikiem technicznym w sprawie lekcji zdalnych dla uczniów klas IV-VIII.

Lekcje zdalne-informacje techniczne

Nauczanie zdalne klasy I-VIII nowe zasady

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III naszej szkoły. Tym samym, do 29 listopada przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.

Oznacza to, że uczniowie szkoły podstawowej do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym, zgodnie z obowiązującym od początku roku szkolnego planem lekcji.

Uczniowie klas IV-VIII pracują na komunikatorze Google Meet posiłkując się pocztą elektroniczną gmail o określonych adresach. Komunikator Messenger w w/w klasach służy tylko do szybkiego przekazywania informacji. Nauczyciele na lekcjach posiłkują się także różnego typu platformami związanymi z potrzebami przedmiotu.

Klasy I-III pracują na komunikatorze wybranym wspólnie z wychowawcą klasy.

Nasza szkoła otrzymała dostęp do platformy Firmy Microsoft Office 365, działającej online na zasadzie chmury, na której można korzystać z pakietu Microsoft Office oraz wielu innych przydatnych narzędzi w tym zaawansowanej aplikacji do lekcji zdalnych Microsoft Teams. Na najbliższych lekcjach informatyki uczniowie sukcesywnie, począwszy od klasy ósmej, zostaną zapoznani z nowa platformą.

Od poniedziałku, 9 listopada br. dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych będą miały zajęcia stacjonarne bez zmian. Bez zmian funkcjonuje także świetlica szkolna, która gwarantuje zajęcia wszystkim zainteresowanym a szczególnie dzieciom, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Dzieci oddziałów przedszkolnych mają zapewnione dożywianie oraz dowóz na zajęcia i odwóz wg dotychczasowego harmonogramu.

Elżbieta Stemplewska

Dyrektor Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni

#SzkołaDoHymnu

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewała „Mazurek Dąbrowskiego”.

Kliknij aby zobaczyć nagranie

Nauczanie zdalne przedłużone

24 listopada 2020r. minister edukacji i nauki podpisał rozporządzenie wydłużające ograniczenie stacjonarnego funkcjonowania szkół podstawowych do 3 stycznia 2021r.

Zgodnie z kalendarzem bieżącego roku szkolnego zajęcia zdalne jak i zajęcia stacjonarne uczniowie będą mieli do 22 grudnia. Od 23 grudnia do 3 stycznia nie ma żadnych zajęć z uwagi, iż jest wówczas przerwa w nauce w związku ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zgodnie z zapowiedzią premiera z dnia 21.11.2020r. tegoroczne ferie zimowe mają się odbyć w tym samym czasie dla wszystkich województw tj. w okresie od 4-17 stycznia 2021 roku, czyli zaraz po przerwie świątecznej.

Decyzje powyższe podjęto w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Kliknij aby zobaczyć rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej

Andrzejki

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z przebiegu Andrzejek w naszej szkole. W bieżącym roku w zabawie uczestniczyły tylko oddziały przedszkolne.

Kliknij aby zobaczyć film

Mikołaj w przedszkolu

4 grudnia do naszych przedszkolaków zawitał wyjątkowy gość - Święty Mikołaj. Dzieci od samego rana nie mogły się go doczekać. Gdy tylko pojawił się w drzwiach na wszystkich buźkach zagościł uśmiech. Mikołaj tradycyjnie przyniósł dla dzieci prezenty. Przedszkolaki odwdzięczyły się piosenkami i wierszykami. Był to wyjątkowy i bardzo radosny dzień.

Poniżej zamieszczamy filmowe relacje z tego niezwykłego wydarzenia.

Mikołaj w przedszkolu (część 1)

Mikołaj w zerówce (część 2)

Profilaktyka uzależnień

Uzależnienie to bardzo niebezpieczna, złożona, przewlekła choroba układu nerwowego, która niekorzystnie wpływa na organizm człowieka. Jej objawem jest natrętne i niekontrolowane dążenie do ciągłego zażywania coraz większych ilości substancji uzależniającej, co w efekcie przynosi wielkie szkody dla zdrowia człowieka. Dlatego tak ważne jest, aby dzieci i młodzież miały świadomość niekorzystnego wpływu używek. W związku z tym uczniowie klas 4-8 brali udział w pogadankach na temat profilaktyki uzależnień z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Zajęcia  odbyły się w formie zdalnej z wykorzystaniem platformy Google Meet. Wszyscy chętnie wysłuchali wykładu oraz włączali się do aktywnej dyskusji. Prezentacja w ramach projektu STOP UZALEŻNIENIOM miała na celu przestrzec młodych ludzi przed negatywnymi konsekwencjami sięgania po używki, uświadomić o niebezpieczeństwie i skłonić refleksji.

FOTO - zobacz

Konkurs plastyczny

17 grudnia 2020 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na temat uzależnień zorganizowany w ramach projektu "Dopalacze - powiedz NIE!", którego inicjatorem był Społeczny Ruch Trzeźwości w Pierzchnicy. Do szkoły dotarło 15 prac, wśród których komisja konkursowa z panem Markiem Kułanem na czele wybrała pięć najładniejszych. Wszystkie prace były wykonane estetycznie w różnych technikach.

Nagrodzeni:

I miejsce - Tomasz Stępień z klasy IV

II miejsce - Bartosz Słopiecki klasa III

III miejsce - Szymon Czechowski klasa VIII

Wyróżnienia: Bartosz Czechowski Karolina Smuga

Gratulujemy naszym młodym artystom. Ich praca została nagrodzona. Otrzymali oni nagrody w postaci akcesoriów przydatnych w dobie zdalnego nauczania.

FOTO - zobacz

Dzieci zapraszają

Dzieci naszych oddziałów przedszkolnych to mali artyści. Śpiewają, grają, pięknie recytują. Czas przedświąteczny przeznaczyli na przygotowanie spektakularnych przedstawień poświęconych wydarzeniu Narodzenia Pana Jezusa Chrystusa. Zapraszamy Państwa do obejrzenia dwóch filmów „Jasełka 2020” oraz „Koncert pod choinką”.

Kliknij aby zobaczyć film "Jasełka"

Kliknij aby zobaczyć film "Koncert pod choinką"

Klasy I-III pracują stacjonarnie

Od poniedziałku 18 stycznia br. uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej i wraz z oddziałami przedszkolnymi będą uczyć się w szkole. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i wszystkim pracownikom, szkoła pracuje w ścisłym reżimie sanitarnym, który został opracowaliśmy na podstawie wytycznych MEiN, MZ i GIS. Wszystkie procedury obowiązujące w szkole w czasie pandemii COVID-19 dostępne są na naszej stronie internetowej. Uczniowie pracujący stacjonarnie mają zapewniony dowóz wg. obowiązującego od początku roku szkolnego grafiku. Stołówka zapewnia śniadanie i jednodaniowy obiad. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej nadal będą się uczyć zdalnie, ich plan lekcji nie ulega zmianie. Uczniom klas ósmych szkoła zapewni konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

https://kuratorium.kielce.pl/47979/organizacja-nauki-w-szkolach-i-placowkach-po-feriach/

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wytyczne-sanitarne-dla-klas-1-3

Kalendarze dla Babci i Dziadka

Z okazji zbliżającego się święta Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas I-III mieli bardzo dużo pracy. Dużo czasu zajęło im przygotowanie prezentów. W bieżącym roku dzieci wykonały przepiękne kalendarze, którymi obdarowały swoich ukochanych dziadków w dniu ich święta. Jak przebiegała praca i trwająca dyskusja w czasie tej pracy przedstawia film.
Zapraszamy.

Kliknij aby zobaczyć film

Laurki dla Babci i Dziadka

Przepiękne laurki dla Babć i Dziadków zrobiły dzieci oddziałów przedszkolnych.

Jakie nastroje oraz zaangażowanie towarzyszyły dzieciom w trakcie ich wykonywania przedstawia film „Laurki”.

Zapraszamy

Kliknij aby zobaczyć film

Babciu Dziadku kochamy Was całym sercem

W bieżącym roku szkolnym z uwagi na pandemię covid-19 szkolna uroczystość Dnia Babci i Dziadka odbyła się bez widowni. Obszerne fragmenty widowiska przygotowanego przez dzieci klas młodszych i oddziałów przedszkolnych przedstawiają dwa filmy.

Zapraszamy

Babciu Dziadku bardzo Was kochamy - część 1

Babciu Dziadku bardzo Was kochamy - część 2

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy jest tradycją naszej szkoły. Od lat uczniowie biorą udział w konkursie na najciekawszy strój. Niestety w bieżącym roku tylko część uczniów, ucząca się stacjonarnie, mogła uczestniczyć w takiej zabawie.

Obowiązujący reżim sanitarny pozwolił tylko na organizację balu w postaci zabaw w poszczególnej grupie wiekowej. Osobno bawiły się dzieci z przedszkola a osobno uczniowie klas I-III.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji.

Kliknij aby zobaczyć relację

Nabór do przedszkola

Dokumenty do pobrania:

PRZEDSZKOLE_podanie_nabór_dzieci_3-4-5 lat.pdf

PRZEDSZKOLE_podanie_nabór_dzieci_obowiazkowe_roczne_przygotowanie_przedszkolne.pdf

My się zimy nie boimy!

Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i mrozem. Radość dzieci jest ogromna. Uczniowie uczący się stacjonarnie spędzają kreatywne zajęcia wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Szaleństwom nie ma końca. Krótki film przedstawia pomysły dzieci jak aktywnie i zdrowo można odpoczywać.

Kliknij aby obejrzeć film

Piosenka Patriotyczna - Konkurs

1 marca obchodzimy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji zapraszamy Państwa do wysłuchania krótkiego koncertu w wykonaniu naszych uczniów. Soliści utwory przygotowali samodzielnie. Wśród nich usłyszą Państwo znane pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Taki kraj” oraz „Już dopala się ogień w biwaku”. Uczniowie Bartosz, Magdalena i Lena reprezentowali naszą szkołę w II Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Strawczynie, który miał zasięg ogólnopolski.

Cieszymy się bardzo, że Bartosz Słopiecki otrzymał wyróżnienie w konkursie. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom, na którą Bartosz został zaproszony, odbyła się 01 marca 2021r.  Jesteśmy dumni, że talent chłopca przyniósł szkole sławę.

Bartoszowi jak i jego starszym koleżankom życzymy sukcesów. Cieszymy się, że nasze dzieci promują szkołę, są chętne i chcą się rozwijać.

Zapraszamy do obejrzenia filmików

Bartosz „Rozkwitały pąki białych róż”

Magdalena „Taki kraj”

Lena „Już dopala się ogień biwaku"

 

Ślubowanie klasy I

Dzień 5 marca 2021 roku przyniósł naszej szkole niecodzienną uroczystość, którą było Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy pierwszej na uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni. Niestety pierwszakom długo przyszło czekać na ten ważny dzień, ponieważ ślubowanie w pierwszym terminie nie odbyło się w związku z panującą w kraju sytuacją epidemiczną. Dlatego z większą tęsknotą dzieci poprosiły o ślubowanie:

„Pani Dyrektor, wiemy to już sami,
Że od dziś będziemy prawdziwymi uczniami.
Już czekać dłużej nie jesteśmy w stanie,
Więc bardzo prosimy o pasowanie”.

Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy trzeciej: Lena Bielawska i Karol Pietrusik. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji, prowadzący uroczystość Karol potwierdził, iż wszystkie dzieci zdały "egzamin pierwszoklasisty" i zaprosił ich do grona pełnoprawnych uczniów naszej szkoły.

W podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni”. Na pamiątkę tej podniosłej chwili Pani Dyrektor wręczyła naszym małym bohaterom pamiątkowe dyplomy.

Oprócz pasowania na ucznia szkoły, Lena i Karol pasowali naszych pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Po wypowiedzeniu aktu pasowania na czytelnika, słowami „Pasuję cię na Rycerza książek” i symbolicznym pasowaniu książką, zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. Na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz albumy pierwszaka.

Pierwszaki otrzymały także zaproszenie do oszczędzania za pośrednictwem Szkolnej Kasy Oszczędności SKO. Każdy uczeń otrzymał książeczkę, na której będą odnotowywane wpłaty oszczędności.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Pierwszoklasiści otrzymali swoje pierwsze „Słowniki ortograficzne” ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły. Zarząd Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego podarował dzieciom milutkie poduszeczki z tabliczką mnożenia – słowem przyjemne z pożytecznym. Rodzice naszych milusińskich zadbali o słodkości w tym dniu, ofiarując swoim dzieciom „Rożki obfitości”, tort oraz poczęstunek.

Do życzeń dla świeżo upieczonych uczniów dołączył Burmistrz Miasta i Gminy Pan Stanisław Strąk przesyłając dzieciom życzenia samych sukcesów w nauce.

Niestety z uwagi na pandemię, pierwszy raz w historii szkoły w uroczystości tej nie mogli uczestniczyć goście i rodzice. Mimo wszystko cieszymy się, że ślubowanie mogło się wreszcie odbyć i na pewno długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Zapraszamy na relację fotograficzną i filmową z tego ważnego wydarzenia.

FOTO - zobacz

Film - część pierwsza    Film - część druga    Film - część trzecia

"Czytamy z klasą"

Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie w życiu człowieka, tego młodszego i starszego, ma czytanie książek. Nasi uczniowie od wielu już lat uczestniczą w wewnątrzszkolnym programie codziennego czytania. Odnotowują tytuły czytanych książek i czas na to poświęcony w specjalnych kartach czytania.

W tym roku szkolnym, aby dodatkowo uatrakcyjnić „spotkania” z  książkami przystąpiliśmy do drugiej edycji projektu edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ – lekturki spod chmurki. To międzynarodowy projekt edukacyjny, autorstwa Honoraty Szaneckiej, wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

Projekt opiera się na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostają wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

     Główne cele projektu to:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,                                                                                 

- rozwijanie aktywności czytelniczej,                                                                                     

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,                                          

- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,                                                                                

- integracja zespołu klasowego,                                                                                                  

- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,                                                    

- wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

 W projekcie pojawiają się trzy moduły, z których każdy jest bezpośrednio związany z porą roku (jesień, zima, wiosna).

I MODUŁ - jesienny – realizowany od 23.09.2020r. do 21.12.2020r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW

II MODUŁ - zimowy – realizowany od 22.12.2020r. do 20.03.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE ŚNIEGU

III MODUŁ - wiosenny – realizowany od 21.03.2021r. do 21.06.2021r.

MAŁA CHMURKA W KRAINIE SŁOŃCA

Uczniowie klas I – III mają już za sobą realizację pierwszego modułu, czego dowodem są potwierdzenia realizacji modułu „Mała chmurka w krainie drzew”. Obecnie kończymy już pracę z Modułem II. Jako lekturę klasa I i II wybrały „Zaczarowaną zagrodę” autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów. Historia zaprezentowana w tej książce przedstawia pracę naukowców ze stacji badawczej na biegunie południowym i ich perypetie związane z badaniem zwyczajów pingwinów. Klasa III poznawała życie mieszkańców bieguna północnego w książce Czesława Centkiewicza „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. Do każdej z czytanych lektur, uczniowie muszą wykonać określone regulaminem programu zadania. Dodatkowo, każde dziecko ma swój „Lekturnik”, w którym zapisuje najważniejsze informacje o lekturze.

FOTO - zobacz

Wracamy czasowo do nauki zdalnej

Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas naszej szkoły będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19 w Polsce. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w szkole będą funkcjonowały oddziały wychowania przedszkolnego. Zgodnie z zapotrzebowaniem szkoła zorganizuje opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.  Uczniowie klas ósmych mogą korzystać z konsultacji indywidualnych lub w małych grupach. Ponadto na terenie szkoły mogą być zorganizowane zajęcia z uwagi na niepełnosprawność lub ze względu na przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu. Warunkiem jest złożenie wniosku przez rodziców.

Nauka zdalna przebiegać będzie w opracowanej już formie technicznej.

Z poważaniem, Elżbieta Stemplewska.

Śpiewamy w języku angielskim

W bieżącym roku szkolnym po raz pierwszy w naszej placówce odbył się konkurs na piosenkę zaśpiewną w języku angielskim. Jesteśmy zadowoleni, że nasi uczniowie zdecydowali się przystąpić do tak trudnego przedsięwzięcia. Tym bardziej, że czas pandemii spowodował, że chętne dzieci musiały się samodzielnie przygotować i samodzielnie nagrać filmy. Jury miało nie lada problem ocenić ich pracę. Znajomość słownictwa, dobór treści, wymowa i oczywiście poprawność tonacji i śpiew to podstawowe kryteria, z którymi wszystkie dzieci dały sobie radę.

Decyzją jury zostali wyróżnieni uczniowie:

Klasa III - Bartosz Słopiecki,

Klasa IV - Tomasz Stępień i Krzysztof Madej,

Klasa VII - Magdalena Sadłocha.

Gratulujemy uczniom i życzymy sukcesów.

Kliknij na wybrane imię aby obejrzeć występy uczesników konkursu.

Bartosz    Tomasz   Krzysztof   Magdalena

112 Ratuje życie

W ramach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 uczniowie naszej szkoły w marcu bieżącego roku szkolnego wzięli udział w konkursie plastycznym „112–zawsze w gotowości”, którego organizatorem był Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz. Głównym celem konkursu była popularyzacja numeru alarmowego 112. Podkreślenie jego roli w ratowaniu życia, zdrowia, mienia i środowiska oraz promowanie właściwej postawy dzieci. Zgodnie z założeniami konkursu uczniowie wykonali ciekawe i pełne pomysłów prace wybraną przez siebie techniką plastyczną lub malarstwem. Konkurs cieszył się dużym zaangażowaniem szczególnie wśród uczniów klas młodszych. Wszystkie prace spełniające wymogi formalne zostały przekazane do organizatora, który spośród nadesłanych prac wybierze najładniejsze, spełniające wymagane kryteria. Prace te zostaną opublikowane  na portalu społecznościowym Facebook Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. O wygranej zadecyduje suma polubień. Internauci będą głosować przez kolejne 5 dni. O datach internetowego plebiscytu poinformujemy Państwa, gdy wśród wyłonionych prac pojawi się plakat naszego ucznia.

Dziś dziękujemy naszym młodym plastykom za wykonanie pięknych prac.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki kolejnej części konkursu. Trzymamy za Was kciuki.

 

Wyniki konkursu na szczeblu szkolnym.

Jury  w składzie: Agnieszka Lech, Renata Poniewierka, Barbara Walkowicz-Sikora po długich przemyśleniach i naradach wyłoniło laureatów w poszczególnych kategoriach:

I kategoria klasy I-III

  1. Pietrusik Karol
  2. Igor Marczakowski
  1. Zuzanna Słopiecka
  2. Natalia Szlompek
  1. Kaja Kapusta
  1. Czechowski Bartosz

II kategoria klasy IV-VI

  1. Sebastian Borek
  2. Tomasz Stępień

III kategoria klasy IV-VIII

  1. Lena Stemplewska

Wszystkim zwycięzcom szkolnego etapu GRATULUJEMY.

FOTO - zobacz

Witamy Wiosnę

Wiosna to najbardziej optymistyczna i najpiękniejsza pora roku. Na jej powitanie dzieci z oddziałów przedszkolnych pracujących stacjonarnie w szkole wykonały prace plastyczne „Pani Wiosna” oraz w wiosennych strojach zaśpiewały radośnie piosenkę „ Maszeruje wiosna” i zarecytowały wiersz „Bociany”. Następnie udały się na pierwszy wiosenny spacer. Z radością i uśmiechem na twarzach poszukiwały pierwszych oznak tak oczekiwanej pory roku. 

Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Część 1   Część 2

Nowe obostrzenia

Kliknij aby zobaczyć szczegóły obostrzeń

Odżywiam się zdrowo!

Dzieci z oddziału przedszkolnego „Maluchy” w marcu bieżącego roku szkolnego wzięły udział w konkursie plastycznym ,,Odżywiam się zdrowo'', którego organizatorem był TAJM. Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy o zdrowym odżywianiu, uświadomienie roli prawidłowego odżywiania, rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych a także rozwijanie umiejętności plastycznych. Zgodnie z założeniami konkursu dzieci wykonały ciekawe prace plastyczne różnymi technikami. Wszystkie plakaty zostały przesłane do organizatora konkursu.

Czekamy na wyniki.

Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych.

FOTO - zobacz

Życzenia świąteczne

Kliknij aby obejrzeć życzenia świąteczne

16 rocznica śmierci naszego patrona Jana Pawła II

16 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 2137 odszedł Jan Paweł II,  Wielki Człowiek,  Wielki Polak, Patron naszej szkoły. Pomimo pandemii i obowiązujących obostrzeń nasi uczniowie upamiętnili tę rocznicę. Zapraszamy Państwa do obejrzenia dwóch krótkich filmów, w których mottem są słowa:

"Bo nie zastąpi Ciebie nikt

Do światła otworzyłeś drzwi

Trafił duch, do naszych serc

Stał się cud - zniknął lęk".

Film cześć 1    Film cześć 2

Nadal pracujemy zdalnie

Kliknij aby zobaczyć rozporządzenie z dnia 8 kwietnia 2021r. w tej sprawie

World of languages KIDS

                                                          

Uczniowie klas I-IV naszej szkoły w lutym bieżącego roku szkolnego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie wiedzy World of Languages KIDS języka angielskiego. Konkurs organizowany był przez Wydawnictwo Synapsa.

Cieszymy się bardzo, bowiem nasi uczniowie wyróżnili się wiadomościami. Każdy uczestnik, z uwagi na wysoki wynik otrzymał dyplom.

Szczególnie gratulujemy Szymonowi Idzikowi uczniowi klasy czwartej, który rozwiązał test w 100% i zajął pierwsze miejsce.

W kategorii dzieci młodszych piękny wynik uzyskał Olaf Sobecki z klasy pierwszej, który zajął drugie miejsce i otrzymał dyplom laureata.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie nie boją się wyzwań.

Życzymy im dalszych sukcesów.

FOTO - zobacz

Oddziały przedszkolne wracają do nauki stacjonarnej

Kliknij aby zobaczyć rozporzadzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15.04.2021r.

,,Odżywiam się zdrowo”

Odżywiam się zdrowo!

W kwietniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w konkursie plastycznym: ,,Odżywiam się zdrowo". Przedmiotem konkursu była praca plastyczna przedstawiająca pomysł na zdrowy posiłek.

 Celem konkursu było:

- pogłębienie wiedzy o zdrowym odżywianiu,

- uświadomienie roli prawidłowego odżywiania,

- rozwijanie prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowotnych,

- rozwijanie umiejętności plastycznych.

Dziękujemy uczniom klas I-V za wykonanie ciekawych prac.

 

Wyniki konkursu na szczeblu szkolnym:

1. Sebastian Borek

2. Tomasz Stępień

3. Krzysztof Madej

 

Wyróżnienie:

Maja Kawińska

Zuzanna Słopiecka

Igor Marczakowski

Bartosz Czechowski

Karolina Smuga

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

FOTO - zobacz

Nauka hybrydowa w klasach 1-3

Konstytucja 3 Maja - wspomnienie

3 maja obchodzimy jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Co roku w tym okresie uczniowie naszej szkoły prezentowali uroczyste akademie z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niestety w czasach nauki zdalnej tradycja ta została przerwana. Z nadzieją, że za rok uda nam się przygotować kolejną rocznicową uroczystość zapraszamy do obejrzenia filmu zawierającego wspomnienia z akademii majowych z lat 2012-2019.  

Kliknij aby zobaczyć film

Konkurs „Eko- zabawka”

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele akcji związanych z obchodami Dnia Ziemi, z powodu pandemii koronawirusa musiało przenieść się do świata wirtualnego. Aby uczcić tak ważne święto, uczniowie klas I-IV wzięli udział w konkursie, polegającym na wykonaniu własnej ekologicznej zabawki. Konkurs wzbudził duże zainteresowanie, pozwolił na rozwijanie kreatywności i postaw ekologicznych wśród uczniów naszej szkoły. Dzieci wiedzą, że ze śmieci można wyczarować wiele niebanalnych zabawek, które sprawią dużo radości. Zamiast wrzucać kolejne rzeczy do kosza na papier, szkło czy plastik, można stworzyć z nich własne zabawki – a im mniej śmieci, tym lepiej dla naszego środowiska. Zabawki ekologiczne z odpadów to bardzo dobry pomysł na naukę i poznanie w praktyce zjawiska recyklingu.

            Wyniki konkursu na szczeblu szkolnym:

I miejsce

Mateusz Juszczakiewicz

Bartosz Słopiecki

Natalia Szlompek

II miejsce

Wojciech Jarczak

Tomasz Stępień

Kaja Kapusta

III miejsce

Sebastian Borek

Gabriel Dziedzic

Karol Pietrusik

            Wyróżnienia: Bartosz Czechowski, Julia Wrzesień, Krzysztof Madej, Lena Bielawska, Maja Kawińska, Nikola Ozimina, Olga Pawłowska.

Najpiękniejsze prace, które zdobyły pierwsze miejsca reprezentują naszą gminę w konkursie zorganizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pod nazwą „Czyste Świętokrzyskie”.

FOTO - zobacz

Wyróżnienia w konkursie "112 zawsze w gotowości"

2 maja 2021 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody autorom prac wyróżnionych w konkursie "112 zawsze w gotowości". Cieszymy się, że wśród osób nagrodzonych byli także uczniowie naszej szkoły.

Gratulujemy Bartoszowi Czechowskiemu oraz Lenie Stemplewskiej.

Życzymy im kolejnych sukcesów.

FOTO - zobacz

Powrót do szkoły

Poprawia się sytuacja epidemiczna w kraju.  Przy zachowaniu reżimu sanitarnego powracamy w szkole do stacjonarnej pracy. Od 19 kwietnia pracują już oddziały przedszkolne, a od 4 maja dzieci z klas I-III.

Kolejnym etapem jest wprowadzenie od 17 maja nauki hybrydowej dla uczniów klas IV-VIII. Tryb hybrydowy polega na takiej organizacji zajęć lekcyjnych, by w szkole równocześnie w w/w klasach przebywało maksymalnie 50% dzieci. Zgodnie z powyższym lekcje w klasach IV-VIII odbywać się będą naprzemiennie: zdalne i stacjonarne. Naukę stacjonarną rozpoczynają w poniedziałek 17 maja klasy VII i VIII. W tym dniu uczniowie klas IV-VI pracują zdalnie.

Od 31 maja wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie. 

Dla Jana Pawła II

18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła, papież Polak i patron naszej szkoły.

Klasa IV w bieżącym roku w ramach obchodów 101 rocznicy urodzin patrona przygotowała efektowne prace. Zapraszamy Państwa do niezwykłej ekspozycji.

Gratulujemy autorom pomysłowości i artyzmu.

Kliknij aby zobaczyć prace

Dla Jana Pawła II

Uroczystości związane z rocznicą urodzin Jana Pawła II w bieżącym roku szkolnym, z uwagi na trwające wciąż ograniczenia związane z pandemią covid-19, nie mogły się odbyć w sposób tradycyjny. Pomimo trudności uczniowie klasy trzeciej i czwartej podjęli się trudnego wyzwania, jakim było przygotowanie spektaklu słowno-muzycznego. Zapraszamy Państwa do obejrzenia krótkich filmów.

      Pierwszy filmik                     Drugi filmik               Trzeci filmik

Sprawdzian ósmoklasisty

     

Od 25 maja do 27 maja nasi najstarsi uczniowie piszą swój pierwszy egzamin.

Trzymamy za Was kciuki.

Życzymy powodzenia i połamania piór.

Laurki dla Rodziców

Niebawem Dzień Matki i Dzień Ojca. Przedszkolaki grupy Maluchy wykonały przepiękne laurki dla swoich Rodziców. Jak przebiegała praca nad przygotowaniem niespodzianek przedstawia film „Cudownych Rodziców mamy”.

Zapraszamy

Kliknij aby zobaczyć film

Głos dla zaprzyjaźnionej szkoły

Szkoła Podstawowa im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Pierzchnicy zwraca się z prośbą o pomoc w głosowaniu w konkursie „Podwórko Nivea”, w wyniku którego może otrzymać retro-nowoczesny plac zabaw. Szkoła postanowiła zawalczyć o tę nagrodę, ale żeby ją otrzymać potrzebuje wielu głosów.

W ramach dobrosąsiedzkich stosunków i gminnej solidarności prosimy naszą społeczność o wsparcie. Popieramy inicjatywę sąsiadów codziennie głosując.

W załączeniu ulotka z instrukcją głosowania.

Kliknij aby zobaczyć ulotkę

Czas spędzony z rodziną jest wart każdej sekundy

Dziękuję Ci Mamo

Za Twoje rady przez wszystkie lata,

Za czułość i zrozumienie,

Za dar prawdziwej miłości

Która pozwala  pamiętać o tym

Jak jesteś kochana.

Dziękuję Ci Tato

Za Twoją opiekę,

Za silne ramiona w chwilach zwątpienia

Za ojcowską miłość

Która pozwala pamiętać o tym,

Jak jesteś wspaniały.

Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia spektaklu słowno-muzycznego.

Część 1        Część 2        Część 3

Dzień Ziemi - konkurs

Konkurs „Piękno mojej okolicy. Natura w obiektywie”

Z okazji światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursach o tematyce ekologicznej. Konkurs dedykowany uczniom klas V-VIII polegał na nagraniu krótkiego filmiku ukazującego walory przyrodnicze najbliższej okolicy. W ocenie prac brane były pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tytułem, czas trwania , pomysłowość/ kreatywność, efekty specjalne. Uczestnikom konkursu bardzo przypadła do gustu zabawa w reżyserów. Wszystkie nagrania były ciekawe i wyjątkowe. Serdecznie gratulujemy osobom nagrodzonym i mamy nadzieję, że przygoda z nagrywaniem okaże się wstępem do kariery na przyszłość.

            Wyniki konkursu:

I miejsce- Roksana Adamczyk

I miejsce- Nikola Bielawska

II miejsce- Maja Bielawska

II miejsce- Agata Witkowska

III miejsce-Maksymilian  Świt

III miejsce- Wiktoria Piwowar

III miejsce- Natalia Sikora

Wyróżnienia: Karolina Smuga, Artur Kałandyk, Adam Rajca, Amelia Kwiecień, Alicja Radomska, Julia Idzik.

I miejsce - Roksana       I miejsce - Nikola      II miejsce - Maja      II miejsce - Agata               III miejsce - Maksymilian   III miejsce - Wiktoria    III miejsce - Natalia

Uwaga kleszcze

Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Kielcach alarmuje, że kleszcze są już aktywne. Eksperci ostrzegają, że małe pajęczaki są groźne dla ludzi i zwierząt, dlatego po każdym spacerze trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało i sierść czworonogów.

Zachęcamy do przeczytania ulotek.

Kliknij aby zobaczyć ulotki

Szczepienia wśród dzieci i młodzieży - spotkanie

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie

Kuratorium Oświaty wraz z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Kielcach organizuje w dniu 23.06.2021 r. o godz.12.00 spotkanie on-line dotyczące szczepień wśród dzieci i młodzieży.

Podczas spotkania Pan Bartosz Stemplewski dyrektor naczelny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego opowie o zaangażowaniu placówki w program szczepień i działaniach jakie szpital prowadzi w tym zakresie. Natomiast lek. med. Paweł Pabjan kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych, wyjaśni czym jest szczepionka, jakie korzyści daje zaszczepienie się, jakie są mity na temat szczepień.

Link do spotkania:

https://youtu.be/fq4TYMqB4VM

W czasie spotkania będzie możliwość zadawania pytań poprzez czat.

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni
    Drugnia 28
    26-015 Pierzchnica
  • (41) 353 90 14
    kom.798 416 114

Galeria zdjęć