Wigilia

Jasełka, czyli przedstawienia bożonarodzeniowe stworzył św. Franciszek z Asyżu. Nazwa spektaklów wzięła się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób małego Jezusa. Do Polski dotarły na przełomie XIV i XV wieku.

„Maleńka Miłość w żłobie śpi” pod takim hasłem 22 grudnia 2023 roku spotkaliśmy się, aby po raz kolejny wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Na początku pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska przywitała licznie przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Pana Stanisława Strąka, radną odwodu Drugnia Panią Magdalenę Sikorę, radną odwodu Wierzbie Panią Kamilę Adamczyk, Dyrektora Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy Pana Krzysztofa Adamskiego wraz z podopiecznymi, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Rudkach Panią Ewę Bęben- Mostek wraz z podopiecznymi, Prezesa Społecznego ruch Trzeźwości w Pierzchnicy Pana Marka Kułana, Prezesa Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni Pana Stanisława Kwapisza, Radę Rodziców w osobach : przewodniczącą Panią Monikę Sołtysiak, skarbnika Panią Klaudię Karwata, Sekretarza Panią Monikę Czechowską, przedstawiciela Komisji Rewizyjnej Panią Agnieszkę Krzyżak, Rodziców, członkinie Koła Gospodyń Drugnianki Panie Iwonę Nowak i Magdalenę Baran, Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Drugni Tomasza Idzik i Michała Czechowskiego, sołtyskę miejscowości Podstoła Panią Sylwię Piras oraz księdza Andrzeja Ligenza.

Potem uczniowie przepięknie przedstawili biblijną historię narodzenia Pana Jezusa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu dziewczynek z klas II i III. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małej Dziecinie.

Artyzm wszystkich wykonawców został nagrodzony wielkimi brawami.

Na zakończenie uczennice z klas I-III do cudownej muzyki Enya - The Spirit of Christmas Past zaprezentowały w niezwykłych efektach świetlnych przepiękny taniec, który zachwycił wszystkich uczestników wigilijnego spotkania. Całości dopełniła piękna dekoracja, rozświetlona blaskiem światełek. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

Następnie ksiądz Andrzej Ligenza odczytał fragment z Pisma Świętego z Ewangelii św. Łukasza. Połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

Spotkanie zakończyło się symboliczną wieczerzą na stołówce szkolnej.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich aktorów, którzy swoim występem podbili serca publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu uroczystości.

Film 1   Film 2   Film 3   Film 4   Film 5   Film 6   Film 7   Film 8   Film 9    Film 10  Film 11  Film 12  Film 13  Film 14  Film 15  Film 16