Przerwa na czytanie

Nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie czytających na przerwie #przerwanaczytanie.

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Celem akcji jest:

-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

-integracja środowiska lokalnego;

-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

-wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

26 października 2023r. w akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły obecni w tym dniu.  Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – miło było zobaczyć tak wielu zaczytanych uczniów w przeróżnych miejscach szkoły: na korytarzu, w salach lekcyjnych.

Na każdej z przerwie czytali ulubione książki przyniesione z domów. Uczniowie oddziału 0 oraz oddział przedszkolny słuchali wierszy oraz opowiadań czytanych przez swoich wychowawców.

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu.