Odblaskowy Pokaz Mody

Moda na odblaski to coraz bardziej popularne hasło w naszym społeczeństwie. Noszenie elementów odblaskowych sprawia, że kierujący pojazdami lepiej widzą niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, które należy poruszać wśród uczniów właśnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się coraz krótsze i szybciej robi się ciemno.

Dlatego też z inicjatywy Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nasza szkoła przystąpiła do konkursu profilaktycznego „Odblaskowy pokaz mody”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do wyrażenia własnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły. Spośród wszystkich uczestników szkolna komisja wybrała      najciekawsze stroje.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Emilia Krzyżak – klasa I

Oliwier Borowiec – klasa I

Michalina Pasternak – klasa I

Alicja Słopiecka – klasa II

Zofia Kawińska – klasa II

Zwycięzcy zaprezentowali swoje stroje na szkolnym wybiegu modowym, niestety Michalina Pasternak z przyczyn losowych nie wzięła w nim udziału. Nagranie z pokazu zostało przesłane do Komisji konkursowej w Kielcach. Dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów nasza szkoła zdobyła III miejsce w konkursie „Odblaskowy pokaz mody”.

01 grudnia 2023 roku podczas XV edycji wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę” na Targach Kielce zwycięzcy zaprezentowali się raz jeszcze na wybiegu oraz odebrali nagrody. Podczas występów uczniowie prezentowały odblaskowe „kreacje”. Na wybiegu królowały odblaski, kamizelki, zwiewne sukienki, parasolki, torebki, opaski i inne elementy odblaskowe. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zwycięzcom.