• 26 września 2023r. na Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich naszą szkołę reprezentowali świeżo wybrani członkowie Zarządu: Karolina Smuga, Szymon Idzik i Tomasz Stepień. Organizatorami Kongresu był Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie mieli okazję do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania tak ważnych w szkole organów

• Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play co rok 7 września organizuje ogólnopolską akcję pn. Bieg Fair Play, której celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Fair Play poprzez udział w Biegach Fair Play organizowanych podczas lekcji wychowania fizycznego. Wydarzeniu towarzyszyły także inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym m. in. pogadanki oraz wykonanie prac plastycznych zawierających zbiór podstawowych wartości w sporcie.

• Widowisko „Darcie pierza” tak bardzo spodobało się przybyłym na dożynki gościom, że mali aktorzy dostali zaproszenie, aby swoje zdolności zaprezentować jeszcze szerszej publiczności.

11 września uczniowie z naszej szkoły przedstawili skecz w Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, a 12 września w Hospicjum w Busku - Zdroju. W obydwu tych miejscach dzieci zostały przywitane radosną atmosferą. Widzowie reagowali z entuzjazmem, śpiewali przyśpiewki razem z dziećmi, co dało młodym artystom wiele satysfakcji.

• Warsztaty dotyczące podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyły się 20 września 2023 przeprowadzili strażacy z PSP w Chmielniku.  Goście Jan Kapusta kapitan oraz Marcin Dziarmaga ogniomistrz wprowadzili uczniów szkoły i przedszkola w temat bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.

• Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024 odbyła się 4 września 2023r. 108 uczniów nowy rok rozpoczęło Mszę Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Drugni. Uroczystość dzieci uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni Pan Stanisław Kwapisz, licznie zgromadzone Grono Rodziców oraz Kadra Pracownicza szkoły. Powodzenia i samych sukcesów w nowym roku!