Darcie pierza

20 sierpnia 2023r. w Drugni odbyły się Gminne Dożynki.  W części artystycznej wystąpiły  dzieci z naszej szkoły w skeczu pt. „Darcie pierza”. Była to ludowa inscenizacja przedstawiająca jeden ze zwyczajów polskiej wsi. Zimą, kiedy wieczory były długie, kobiety spotykały się w domach i wykonywały różne prace: darły pierze, przędły na kołowrotkach, robiły swetry i skarpety na drutach. Był to ich sposób na pożyteczne spędzenie czasu. Jednocześnie miały okazję porozmawiać o wszystkim, co się działo na wsi. Oprócz słownych pogawędek kobiet, dzieci śpiewały ludowe piosenki i przyśpiewki. Występ uczniów z naszej szkoły bardzo podobał się i zgromadził dużą publiczność. Dzieci otrzymały wiele gratulacji oraz gromkie brawa.

Widowisko „Darcie pierza” tak bardzo spodobało się przybyłym na dożynki gościom, że mali aktorzy dostali zaproszenie, aby swoje zdolności zaprezentować jeszcze szerszej publiczności.

11 września uczniowie z naszej szkoły przedstawili skecz w Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, a 12 września w Hospicjum w Busku - Zdroju. W obydwu tych miejscach dzieci zostały przywitane radosną atmosferą. Widzowie reagowali z entuzjazmem, śpiewali przyśpiewki razem z dziećmi, co dało młodym artystom wiele satysfakcji.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Film 1

Film 2