Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kronika roku szkolnego 2017/2018 Kronika roku szkolnego 2016/2017 Kronika roku szkolnego 2015/2016 Kronika roku szkolnego 2014/2015 Kronika roku szkolnego 2011/2012 Kronika roku szkolnego 2010/2011 Kronika roku szkolnego 2009/2010 Kronika roku szkolnego 2008/2009 Kronika roku szkolnego 2018/2019 Kronika roku szkolnego 2019/2020 Kronika roku szkolnego 2020/2021 Kronika roku szkolnego 2021/2022 Kronika roku szkolnego 2022/2023 Kronika roku szkolnego 2023/2024

Kronika szkolna

Kronika roku szkolnego 2009/2010

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

1 września 2009 r. o godz. 9.00 udaliśmy się do kościoła parafialnego na uroczystą Mszę świętą, którą odprawił ks. Stanisław Gil, w intencji uczniów i nauczycieli. Po powrocie dyrektor szkoły - p. Marek Wiewióra, powitał wszystkich zebranych, życząc powodzenia i sukcesów w nauce.

Po apelu rozeszliśmy się do swoich klas, by spotkać się z wychowawcami i zapisać plan lekcji. Wszyscy mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie udany i pełen niezapomnianych chwil.

 

 

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

         Akcja „Sprzątanie świata” (Clean Up the World) została wymyślona w 1989 roku w Australii przez biznesmena i żeglarza Iana Kiernana, który bardzo chciał poprawić stan Zatoki Sydnejskiej, gdzie mieszkał. W tym celu udało mu się zmobilizować 40 tys. osób, które pracowały społecznie nad oczyszczaniem zatoki z ton plastikowych śmieci, butelek a nawet wraków samochodów. W kolejnych latach akcja roztaczała coraz szersze kręgi. W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja „Nasza Ziemia”.

     Szesnasty raz ruszyła akcja „Sprzątanie świata”. Tradycyjnie w trzeci weekend września do akcji włączają się szkoły, gminy, ośrodki szkolno-wychowawcze, firmy, instytucje i prywatne osoby.

      18 września 2009 roku również nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji. Klasy I – III sprzątały teren wokół szkoły oraz obszar przy drodze w Drugni, klasa IV wykonywała prace porządkowe na naszym Wembley, klasa V zbierała śmieci na trasie Drugnia-Wierzbie, zaś najstarsi uczniowie sprzątali teren przy drodze do Podstoły. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci, a przecież wiedzą dobrze o tym dzieci, że nie wyrzuca się w lesie śmieci...

 

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

      14 października to w każdej szkole dzień pełen wrażeń i uśmiechu. U nas obchodzono go także uroczyście. O godzinie 1200 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście uczestniczyli we Mszy świętej. Po powrocie do szkoły rozpoczęła się uroczysta akademia. Dyrektor szkoły p. Marek Wiewióra powitał serdecznie przybyłych gości oraz złożył wszystkim obecnym gorące życzenia. Jak co roku nagrodami dyrektora szkoły uhonorowani zostali wyróżniający się nauczyciele i pracownicy obsługi. Następnie uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali występ artystyczny składający się z dwóch części. Pierwsza to montaż słowno – muzyczny, w którym uczniowie wyrazili wdzięczność i podziękowali nauczycielom za ich  trud i pracę . W drugiej części odbył się program pod hasłem: „Sowy 2009” - do powstania którego przyczynili się uczniowie szkoły wypełniając ankietę,  zawierającą dziesięć kategorii.

      Honorową statuetkę w dowód ,,Wdzięczności od całej społeczności szkolnej’’ otrzymał dyrektor  p. Marek Wiewióra.

     Nagrody wręczali uczniowie, którzy wcielili się w rolę i przebrania znanych osób, ze świata: filmu, rozrywki, sportu i muzyki. Uśmiech nie schodził z ust zaproszonych gości, nauczycieli i uczniów. Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli życzenia i wręczyli piękne wiązanki kwiatów. Następnie odbył się uroczysty obiad dla wszystkich czynnych i emerytowanych nauczycieli i pracowników obsługi oraz zaproszonych gości.

                                                                                                     

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

            Jakże szczęśliwy był dla Polski dzień 16 X 1978r., kiedy to w ten poniedziałkowy wieczór obwieszczono zdumionemu światu, że Najwyższym Kapłanem Kościoła Katolickiego został kardynał Karol Wojtyła. Agencje informacyjne przekazały błyskawicznie sensacyjną wiadomość na cały świat: Polak Papieżem. Dobrze wiemy, jak wzruszające to były chwile dla nas Polaków. Polacy na całym świecie poczuli się dumni ze swojego pochodzenia.

            Społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni jest także dumna z tego, że człowiek , któremu światło było posłuszne został patronem naszej szkoły.

            W naszej szkole od trzech lat obchodzony jest Dzień Patrona Szkoły. W tym roku rozpoczął się Mszą świętą. W murach szkoły uczniowie przedstawili program artystyczny, który przybliżył sylwetkę i nauki Ojca Świętego, a także propagował właściwe wzorce zachowań w oparciu o naukę Jana Pawła II. Apel składał się z dwóch części: krótkiej inscenizacji i montażu słowno – muzycznego. Przed tablicą paliły się znicze i wartę trzymali harcerze.

            Głęboko wszyscy wierzymy, że Ojciec Święty patrzy na nas z okna swojego Ojca. Obiecujemy Ci Mistrzu, że zrobimy wszystko, aby być godnymi Twojego wielkiego imienia.

                                                                                 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

„Wśród pierwszaków chodzą słuchy,

narzekają więc maluchy, powtarzając niewesoło:

ślub będziemy, ślub będziemy brać ze szkołą…”

            Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu imprez. 19 października 2009r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszej klasy. Trzynaścioro pierwszoklasistów uroczyście przyrzekało być dobrym uczniem, kochać ojczyznę, sumiennie wykonywać swoje obowiązki.  Wcześniej jednak dzieci musiały udowodnić, że zasługują na miano „prawdziwego uczniaka”. Zaprezentowały wiersze i piosenki, których uczyły się od początku roku szkolnego.

Po złożeniu uroczystej przysięgi i pasowaniu przez Pana Dyrektora, wszyscy odcisnęli swoje kciuki  w kronice, by w ten sposób upamiętnić ten dzień.

  Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, rodzice , którzy nie zawiedli swoich pociech i wykazali się stu procentową frekwencją oraz cała społeczność szkolna.

„Cieszymy się, że wszyscy tak tłumnie przybyli, by być razem z nami w tej radosnej chwili” – w ten sposób pierwszoklasiści podziękowali  wszystkim za przybycie.                                                                                                                     Na zakończenie tego pamiętnego dnia, dzieci otrzymały drobne upominki. Następnie wszyscy obecni zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

                                                     

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Zasiewajcie miłość Ojczyzny i duch poświęcenia się,

a wyrośnie Rzeczpospolita wielka i piękna”

Adam Mickiewicz

11 listopada to dzień poświęcony miłości Ojczyzny, to symbol walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. To okazja, aby oddać cześć tym, którzy słowem i czynem wywalczyli nam niepodległość. Z tej to okazji odbył się apel przygotowany przez uczniów kl. IV-VI.

Młodsi i starsi uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny mówiący o Niepodległości. Przedstawili ważne wydarzenia okresu niewoli i odzyskania upragnionej wolności przez Polaków. W obrazowy sposób ukazali tragiczne losy Polaków, ich dążenia i zrzucenie kajdan niewoli. Część artystyczna  apelu została starannie przygotowana, czego wyrazem były wiersze przeplatane muzycznymi wstawkami pieśni patriotycznych takich jak: ”Rozkwitały pąki białych róż”, „O mój rozmarynie” i inne.

Uroczystość przywołała pamięć tamtych czasów. Uczniowie i nauczyciele pogrążyli się w klimacie patriotycznym słuchając z zainteresowaniem kwestii „aktorów”. Mieli okazję przeżyć tę uroczystość tak, jak 91 lat temu przeżyli nasi rodacy. Mimo, że to tak dawno temu było i wydaje się, że słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna dla młodego pokolenia straciły swoje brzmienie, to była jednak ciekawa lekcja historii, patriotyzmu, potrzebna dla nas wszystkich – młodego i starszego pokolenia.

 

ANDRZEJKI

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci często zastanawiają się, co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. W szkole już od lat bawimy się we wróżenie, aby w ten sposób przybliżyć wszystkim tradycję Andrzejek.

 

WIGILIA

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy,
Dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne całej społeczności szkolnej. Dnia 22 grudnia uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe, przygotowane pod kierunkiem p. Barbary Stradomskiej. Tym miłym akcentem wprowadzili całą brać szkolną w okres najpiękniejszych, najbardziej rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Po przedstawieniu odbyła się Wigilia z udziałem zaproszonych gości, którzy są zaprzyjaźnieni z naszą szkołą. Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek - symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanym stole nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw.

 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Najlepiej jest u Babci

- to każde dziecko wie...

Najlepiej jest u Dziadka

- gdy smutno ci i źle.

Jak co roku, w styczniu obchodzimy piękne święto – Dzień Babci i Dziadka. 16 stycznia uczniowie naszej szkoły podczas zabawy choinkowej uroczyście świętowali ten dzień wraz z zaproszonymi Babciami i Dziadkami. Pięknie udekorowana sala od godz. 900 rozbrzmiewała muzyką, stanowiącą tło występu artystycznego na cześć Babć i Dziadków. Wnuczęta recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wręczały laurki. Po części artystycznej zaproszeni goście udali się na poczęstunek, a następnie w tany ze swoimi wnukami.
Po wyczerpującej zabawie, każda klasa krzepiła się słodyczami od św. Mikołaja. Zabawa zakończyła się o godz. 1500. Dzieci opuszczały szkołę w szampańskich humorach, więc zabawę karnawałową można uznać za udaną i pełną wrażeń.

Właściwie zorganizowany bal nie mógłby się odbyć bez rodziców. Służyli wsparciem finansowym i pomocą przy jego organizacji, bardzo gorąco dziękujemy.                                                                                                                                           

 

DZIEŃ KOBIET

8 Marca w Dzień Kobiet, my chłopcy z klasy IV i VI zorganizowaliśmy przedstawienie dla naszych dziewczyn i pań.
Występ rozpoczął się rytmiczną piosenką, podczas której pojawiła się zabawna postać kobieca. Był to oczywiście przebrany chłopiec, który fantastycznie naśladował dziewczynę. Cała ta sytuacja wywołała falę śmiechu. Potem recytowaliśmy wiersze i śpiewaliśmy piosenki, wszystko naturalnie związane z Dniem Kobiet. Następnie przedstawiliśmy scenkę rodzajową „Rozmowa męża z żoną”, w której wystąpiła wspomniana już postać.
Obawialiśmy się tego występu, ale chłopcy tańczyli rytmicznie, byli wyluzowani, zero tremy.
W czasie występu panowała wesoła atmosfera. Wydaje nam się, że rozbawiliśmy damskie towarzystwo, bo otrzymaliśmy gromkie brawa.

 

POWITANIE WIOSNY

Obchody pierwszego dnia wiosny na stałe już wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Tegoroczna zabawa z tej okazji miała miejsce 22 marca. Ten dzień nie mógł się obejść bez tradycyjnego topienia Marzanny – symbolu odchodzącej zimy.  Samorząd Uczniowski wykonał pięknego chochoła i mimo jego niewątpliwego uroku, nikomu nie było go żal, gdy dyrektor Marek Wiewióra podpalił go i wrzucił do pobliskiego stawu. Tym samym zima przepadła w nurtach wody.
Powitanie wiosny w naszej szkole upłynęło w miłej i radosnej atmosferze i mamy nadzieję, że teraz ujrzymy już wiosnę w cieplejszym promyku słońca i kolorowych tulipanach w ogródku.

 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

     Dnia 8 kwietnia 2010 r. o godzinie 9.00 odbył się sprawdzian kompetencji dla szóstoklasistów. W tym roku w naszej szkole przystąpiło 17 uczniów do pierwszego poważnego sprawdzianu w swoim życiu. Sprawdzian przeprowadza się zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz procedurami określonymi przez CKE. Obecność uczniów na sprawdzianie jest obowiązkowa. Arkusz egzaminacyjny sprawdza umiejętności ucznia: czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystanie wiedzy w praktyce. Sprawdzian trwał 60 minut, a jego przebieg nadzorowała komisja w składzie:
Adela Pałyga – przewodnicząca
Marzena Ciopińska – członek
Jadwiga Janus – członek.                             
     Dla przykładu: w ramach czytania uczniowie odpowiadali na pytania do tekstu „Wspomnienia Kazimierza Górskiego”
Na zakończenie dzieci miały: Pomyśleć o kimś, kto odniósł sukces, następnie opisać, co osiągnął i opowiedzieć, jak do tego doszedł.
Wyniki sprawdzianu uczniowie poznają 18 czerwca. Wynik sprawdzianu nie wpływa na promocję i nie jest odnotowywany na świadectwie ukończenia szkoły. W dniu zakończenia roku szkolnego szóstoklasiści otrzymają zaświadczenia o wynikach sprawdzianu. Punkty nie będą miały przełożenia na rekrutację do gimnazjum, chyba, że uczniowie wybierają się do szkoły położonej poza swoim rejonem.

Uczniowie wpisywali do kroniki szkolnej swoje odczucia przed i po sprawdzianie.

 

PIĄTA ROCZNICA ŚMIERCI JANA PAWŁA II

12 kwietnia 2010r. zajęcia lekcyjne rozpoczęliśmy uroczystym apelem. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć ofiar tragedii samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. W tym dniu również uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej poświęconej piątej rocznicy odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca. Wszyscy czekamy na Jego beatyfikację i kanonizację. Ojciec Święty jest dla nas drogowskazem i dlatego często wspominamy, co nam dał ten niezwykły Papież - Patron naszej szkoły, który pozostał człowiekiem. Wspólnie odśpiewaliśmy ulubioną pieśń Patrona „Barkę”.


Podczas tej Mszy świętej oddaliśmy również hołd wszystkim, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTÓW

14 kwietnia 2010r. siedmioro uczniów klasy trzeciej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni: Sylwester Kręcisz, Olga Kuzia, Patryk Misterkiewicz, Tomasz Oset, Monika Partyka, Katarzyna Wierzchanowska, Izabela Witkowska pisało Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty „Operon”. Pan dyrektor Marek Wiewióra i wychowawczyni klasy Marzena Ciopińska po powitaniu uczniów otworzyli kopertę ze sprawdzianami. Nadzorujący życzyli uczniom powodzenia. Po rozdaniu testów przeczytano i omówiono instrukcję dla ucznia. Po sprawdzeniu kompletności sprawdzianów, uczniowie ze spokojem przeszli do ich rozwiązywania. Sprawdzian kompetencji dzieci pisały 2 razy po 45 minut. Czy dzieci były zdenerwowane? Kilkoro z nich przed rozpoczęciem mówiło głośno o tremie, natomiast po zakończeniu okazało się, że wszystkie dzieci były na swój sposób zdenerwowane. Ogólnie uczniowie klasy byli zadowoleni z rozwiązania sprawdzianu.

 

DZIEŃ ZIEMI

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Rok 2010 jest rokiem jubileuszowym, bowiem świętowane jest 40-lecie Dnia Ziemi na świecie i 20-lecie w Polsce. Obchody Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni organizowane są już od wielu lat. W tym roku odbyły się 23 kwietnia o godz. 1200. Nad organizacją dnia czuwały nauczycielki Elżbieta Stemplewska i Barbara Stradomska. W akademii uczestniczyli uczniowie szkoły i miejscowego przedszkola, dyrektor, kadra nauczycielska i pozostali pracownicy placówki. Dwa ekologiczne przedstawienia „Złota Kaczka” i „Mały Brat” wprawiły całą szkołę w rozbawienie i wspaniały humor. Nauka przez zabawę okazała się bardzo skuteczna. Uczniowie  zawsze chętnie uczestniczą w takiej formie kształcenia. Dewizą inscenizacji była pochwała „życia i piękna Ziemi" połączona z propagowaniem zdrowego trybu bycia przy czym zwracała uwagę na problemy ekologiczne. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni przez widzów gorącymi brawami oraz podziękowaniem dyrektora. Na apelu tradycyjnie odbył się konkurs ekologiczny. Uczniowie zmagali się odpowiadając na pytania mniej lub bardziej podchwytliwe i o różnym stopniu trudności. Wszyscy jednak dali sobie radę zdobywając nagrody. Konkurs wywołał nie lada emocje wśród widzów, poprawne  odpowiedzi natychmiastowo nagradzane były gromkimi brawami, zaś nieliczne pomyłki chóralnymi podpowiedziami.

           Ukoronowaniem obchodów Święta Ziemi było ogłoszenie przez dyrektora wyników konkursu organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kielcach „Dbajmy o czystość powietrza” a następnie wręczenie nagród. W konkursie wzięły udział dwie klasy: V i IV. Uczniowie klasy IV zajęli wysokie czwarte miejsce, które stawiało ich gronie laureatów. Jesteśmy dumni z naszych dzieci!

Po apelu zebrani przeszli na teren przed budynkiem.  Tuż obok Dębu Papieskiego zasadzono Dąb Katyński. Dąb - symbolsiły, szlachetności , sławy i długowieczności. Drzewko zostało zasadzone w ramach Ogólnopolskiego Programu edukacyjnego pod hasłem „KATYŃ... ocalić od zapomnienia”, który ma na celu uczczenie pamięci bohaterów zbrodni katyńskiej i przywrócenie ich sylwetek. W 70 rocznicę zbrodni posadzi się 21857 tych drzew. Każdy dąb upamiętnia konkretną osobę, która zginęła w Katyniu, Twerze lub Charkowie. Dąb drugniński posadzony został dla uhonorowania pamięci aspiranta Policji Państwowej Henryka Michalskiego urodzonego 15.08.1898 roku w Drugni i zamordowanego strzałem w tył głowy w Twerze w roku 1940 przez NKWD.

 

3 MAJA

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni - 3 MAJA - 219 rocznicę proklamowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, uczciła uroczystą akademią upamiętniającą wydarzenia z 1791 roku.

Występ uczniów poprzedziło słowo wstępne Dyrektora szkoły pana Marka Wiewióry, przybliżające pokrótce wydarzenia historyczne związane z tym wydarzeniem ,,Konstytucja 3 Maja została uchwalona 3 maja 1791 roku, była to ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów i jej złotej wolności. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa, w ten sposób łagodząc najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja zniosła zgubne instytucje, takie jak liberum veto, miała wyprzeć istniejącą anarchię, popieraną przez część krajowych magnatów, na rzecz egalitarnej i demokratycznej monarchii konstytucyjnej. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie, po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku, 3 maja został uznany za święto państwowe na mocy uchwały Sejmu z dnia 29 kwietnia 1919 roku. Od 1946 roku świętowanie tego dnia było zakazane przez władze aż do roku 1990 kiedy to, 6 kwietnia Sejm ponownie przywrócił to święto”.

Po oficjalnym wystąpieniu, uczniowie klas: trzeciej, czwartej i piątej, przedstawili część artystyczną, którą przygotowali pod kierunkiem pana Krzysztofa Gajka. W programie artystycznym oprócz faktów związanych z uchwaleniem konstytucji, znalazły się wiersze i pieśni patriotyczne.

 

GMINNE OBCHODY 65 ROCZNICY DNIA ZWYCIĘSTWA

Dwie daty - 8 i 9 maja 1945 roku - są uznawane na świecie za moment zakończenia II wojny światowej. W Europie Zachodniej, a od niedawna także  w Polsce, oficjalnym Dniem Zwycięstwa jest 8 maja. Tego dnia w 1945 roku,  o godz. 15.00, ogłoszono koniec wojny.

12 maja 2010 roku w miejscowości Drugnia miały miejsce gminne obchody 65 rocznicy DNIA ZWYCIESTWA. Organizatorami uroczystości byli: gminna komórka Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Urząd Gminy w Pierzchnicy oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni.

Obchody zainaugurowano o godz. 12.00 uroczystą mszą świętą w intencji bojowników o wolność i demokrację, której przewodniczył proboszcz parafii Drugnia ks. kanonik Stanisław Gil. Mszę uświęciły poczty sztandarowe kombatantów i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni.

Następnie uczestnicy przemaszerowali na dalszą część uroczystości do budynku szkoły. Uczestników obchodów przywitał Dyrektor szkoły Marek Wiewióra w wypowiedzi skierowanej do zgromadzonych powiedział między innymi ,, ... Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności - 8 maja, ma na celu upamiętnienie po wsze czasy zwycięstwo Narodu Polskiego nad najeźdźcą germańskim, demokracji nad hitleryzmem i faszyzmem, wolności i sprawiedliwości nad niewolą i gwałtem. II wojna światowa pochłonęła ponad 55 mln ofiar. Polska straciła ponad 6 mln swych obywateli. Straty te (procentowo  w stosunku do liczby ludności) były najwyższe na świecie”. Z dumą wspomniał takie osoby jak Henryk Michalski (zamordowany w Twerze w 1941r.), Stefan Jezierski i Bogdan Wojnowski, które pochodziły z naszych terenów i walczyły o wolność Ojczyzny.

Po części artystycznej w wykonaniu uczniów szkoły głos zabrał ppor. Bogdan Jasiński, który przypomniał rolę jaką odegrał naród polski w czasie drugiej wojny światowej. Wójt Gminy Pierzchnica Andrzej Łopaciński podziękował organizatorom uroczystości i zwrócił uwagę na znaczenie obchodów i rozkrzewianie idei patriotyzmu lokalnego.

Po części oficjalnej uczestnicy udali się na poczęstunek, w trakcie którego wspominano minione lata.

 

DZIEŃ MATKI

Dzień Matki- święto szczególne, wyjątkowe jedyne i niepowtarzalne. Mama - wspaniała czarodziejka, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki potrafi odmienić wszystko, niepowodzenia zamienić na sukcesy. Mama, która mimo zabiegania  i zmęczenia, potrafi znaleźć czas dla swego dziecka. Mama, która kocha bez granic. W przygotowaniach do obchodów tegorocznego święta uczestniczyli również uczniowie szkoły. Na samym początku  uczniowie dostali przydział ról  i obowiązków w związku z przygotowaniami do akademii. Dzieci szybko nauczyły się swoich wierszyków oraz tekstów piosenek. Chętnie uczestniczyły w próbach wykazując dużo zapału, zaangażowania, inicjatywy, wzajemnie siebie motywując do pracy, korygując pomyłki i błędy kolegów. I wreszcie nadszedł ten tak długo oczekiwany dzień -  26 maja 2010 roku o godzinie 1200 uroczystego powitania naszych miłych gości dokonał dyrektor szkoły Pan Marek Wiewióra składając zebranym życzenia z okazji ich święta. Później głos zabrał Wójt Andrzej Łopaciński, który przybył na tę uroczystość, aby w tak pięknym dniu dokonać  wręczenia Pani Henryce Rozborskiej medalu „Za zasługi dla obronności kraju”.   Jest to polskie odznaczenie wojskowe, nadawane na podstawie Decyzji Ministra Obrony Narodowej przez ministra obrony narodowej.  Przysługuje ono rodzicom, których troje lub czworo dzieci pełni lub pełniło nienagannie służbę wojskową. Następnie Wójt na ręce odznaczonej pani Henryki złożył życzenia i  bukiet pięknych róż dla wszystkich przybyłych mam. A potem rozpoczął się występ dzieci. Zaprezentowane w programie wiersze i piosenki były swoistym bukietem podziękowań dla mam za to co robią i kim są dla swoich dzieci. Odpowiedni dobór wierszy i piosenek oraz ich mistrzowskie przygotowanie pomogły dzieciom wypowiedzieć, wyśpiewać to najwspanialsze, najpiękniejsze, najczystsze i jedyne w swoim rodzaju uczucie jakim pociechy darzą swoje mamy. Uroczystość wzbudziła duże zainteresowanie i poruszyła serca wszystkich mam. Niezwykle wzruszającą chwilą, były uściski i łzy szczęścia, gdy uczniowie wręczali swoim mamom laurki i składali życzenia.

Następnie mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że te krótkie chwile spędzone razem  z pewnością na długo pozostaną w pamięci – zarówno mam – szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz dla uczniów - których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej miłości jakie włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010

W dniu 25 czerwca o godz. 9.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 9.00, którą  odprawił ks. Stanisław Gil. Następnie było wręczanie nagród dla najlepszych uczniów, podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców.  

I zaczęły się wakacje...

 

 

 
 
 
   

 

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni
    Drugnia 28
    26-015 Pierzchnica
  • (41) 353 90 14
    kom.798 416 114

Galeria zdjęć