Nowy rok szkolny rozpoczęty! Pierwsza pomoc przedmedyczna Darcie pierza Bieg Fair Play Kongres Samorządów Uczniowskich Program Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla czwartoklasisty” Jak upiec chleb ?- warsztaty kulinarne Wycieczka do Krakowa i Wadowic Ślubowanie klasy I „Szkoła pamięta” Narodowe Święto Niepodległości #SzkołaDoHymnu Dzień Tabliczki Mnożenia Odblaskowy Pokaz Mody Przerwa na czytanie Andrzejki Działania profilaktyczne Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Wigilia Zbiórka świąteczna dla schroniska w Dyminach Pomagamy ptakom przetrwać zimę Dzień Babci i Dziadka Spotkanie z malarką Wagary w Kosmoparku Wyjazd do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku Warsztaty w obecności kamer Światowy Dzień Ziemi Święta majowe Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Koncert Urodzinowy Jana Pawła II V Gminny Konkurs Ortograficzny Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

3 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Była do doskonała okazji do poznania wieku ciekawych miejsc naszej stolicy.

Po wczesnej pobudce i dotarciu do Warszawy nasza grupa spotkała się z licencjonowanym przewodnikiem warszawskim Panem Bogusławem Kurkiem, który oprowadził nas po wszystkich zaplanowanych atrakcjach i w sposób bardzo ciekawy przedstawił historię miasta i zabytków.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od "najszczęśliwszego miejsca w Warszawie", którym jest letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienki Królewskie.

Kolejną atrakcją był Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Niepowtarzalne doznania w relaksacyjnej atmosferze przyrody przeżywaliśmy w czasie zwiedzania jednego z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Kolejnym puntem na trasie była przejażdżka jednym w Polsce warszawski metrem. Ta krótka, ale bardzo szybka podróż zrobiła ogromne wrażenie na naszych uczniach. Przed wejściem do stacji metra mieliśmy okazję podziwiać Pomnik Warszawskiej Syrenki na Powiślu.

Następnie przyszedł czas na Pałac Kultury i Nauki i najpiękniejszą panoramę Warszawy widzianą z 30 piętra tego budynku. Piękne widoki zostały ubarwione wieloma historiami związanymi z tym miejscem opowiadanymi przez naszego przewodnika.

Po pysznym i pożywnym obiedzie przyszedł czas na zwiedzania Starego Miasta. Najważniejsze punkty tej części programu to: Kolumna Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta i Pomnik Małego Powstańca.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Muzeum Świat Iluzji. Iluzje optyczne, gra świateł oraz Tunel Vortex, w którym grawitacja wydaje się nie istnieć. Były to atrakcje tylko dla odważnych.

Następnie cała nasza grupa przeszła przez Krakowskie Przedmieście i udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza. Nasza obecność w czasie zmiany warty była oddaniem hołdu bezimiennym bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę. Był to główny cel naszej wycieczki.