Nowy rok szkolny rozpoczęty! Pierwsza pomoc przedmedyczna Darcie pierza Bieg Fair Play Kongres Samorządów Uczniowskich Program Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla czwartoklasisty” Jak upiec chleb ?- warsztaty kulinarne Wycieczka do Krakowa i Wadowic Ślubowanie klasy I „Szkoła pamięta” Narodowe Święto Niepodległości #SzkołaDoHymnu Dzień Tabliczki Mnożenia Odblaskowy Pokaz Mody Przerwa na czytanie Andrzejki Działania profilaktyczne Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Wigilia Zbiórka świąteczna dla schroniska w Dyminach Pomagamy ptakom przetrwać zimę Dzień Babci i Dziadka Spotkanie z malarką Wagary w Kosmoparku Wyjazd do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku Warsztaty w obecności kamer Światowy Dzień Ziemi Święta majowe Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Koncert Urodzinowy Jana Pawła II V Gminny Konkurs Ortograficzny Wycieczka do Warszawy

V Gminny Konkurs Ortograficzny

23 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny, nad którym honorowy patronat objęli  Burmistrz Miasta i  Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk oraz Zarząd Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni.

Celem ortograficznych zmagań   było propagowanie idei poprawnej pisowni, rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym oraz dbanie o czystość i piękno polszczyzny. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, która sprzyjała uczestnikom tej trudnej rywalizacji.

W ortograficznych zmaganiach uczestniczyło 12 uczniów z 2 szkół naszej gminy. Pojedynek odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV - VI oraz uczniów klas VII i VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oczywiście czuwała komisja w składzie: Pani Mariola Radomska i inicjatorka przedsięwzięcia Pani Barbara Szlompek. Po prawie godzinnych potyczkach z testem pełnym pułapek ortograficznych rywalizujący uczniowie dołączyli do spotkania z okazji rocznicy urodzin naszego Patrona Jana Pawła II.

Pojawienie się Komisji Konkursowej oznaczało tylko jedno-

Konkurs Ortograficzny - rozstrzygnięty!

Tekst dyktanda do najprostszych nie należał. Żadnemu z piszących nie udało się go napisać bezbłędnie. Wyłoniono jednak tych, którzy popełniając najmniej błędów, jednocześnie stali się zwycięzcami Konkursu.

Mistrzowie Ortografii 2024 zostali wyłonieni. O wręczenie nagród poproszono Pana Stanisława Strąka.  W drugiej  edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego nagrodzono uczniów:

kategoria klas IV-VI

I miejsce – Bartosz Słopiecki   SSP Drugnia - Mistrz Ortografii 2024

II miejsce – Lena Lulkowska SP Pierzchnica

III miejsce – Laura Mrówka SP Pierzchnica

kategoria klas VII-VIII

I miejsce – Kinga Nowak SP Pierzchnica - Mistrz Ortografii 2024

II miejsce –  Szymon Idzik SSP Drugnia

III miejsce – Sebastian Borek SSP Drugnia

i ex aequo Łucja Kudlicka SP Pierzchnica

Mistrzowie ortografii roku 2024 otrzymali pamiątkowe statuetki. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca obydwu kategorii odebrali nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą kolejni miłośnicy polskiej ortografii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Pani dyrektor dziękuję za zakup nagród.