Nowy rok szkolny rozpoczęty! Pierwsza pomoc przedmedyczna Darcie pierza Bieg Fair Play Kongres Samorządów Uczniowskich Program Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla czwartoklasisty” Jak upiec chleb ?- warsztaty kulinarne Wycieczka do Krakowa i Wadowic Ślubowanie klasy I „Szkoła pamięta” Narodowe Święto Niepodległości #SzkołaDoHymnu Dzień Tabliczki Mnożenia Odblaskowy Pokaz Mody Przerwa na czytanie Andrzejki Działania profilaktyczne Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego Wigilia Zbiórka świąteczna dla schroniska w Dyminach Pomagamy ptakom przetrwać zimę Dzień Babci i Dziadka Spotkanie z malarką Wagary w Kosmoparku Wyjazd do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku Warsztaty w obecności kamer Światowy Dzień Ziemi Święta majowe Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty Koncert Urodzinowy Jana Pawła II V Gminny Konkurs Ortograficzny Wycieczka do Warszawy

Koncert Urodzinowy Jana Pawła II

W czwartek 23 maja 2024 roku, uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić 104 rocznicę urodzin patrona szkoły, Jana Pawła II.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, Radna do Powiatu Pani Renata Łoboda, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rudkach Pani Ewa Mostek – Bęben wraz z pensjonariuszami, Dyrektor Hospicjum w Busku – Zdroju Pan Jarosław Zatorski, Dyrektor Domu Seniora imienia Sue Ryder w Pierzchnicy Pan Krzysztof Adamski wraz z pensjonariuszami, Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Jolanta Adamska, Prezes Społecznego Ruchu Trzeźwości w Pierzchnicy Pan Marek Kułan, Prezes Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego w Drugni Pan Stanisław Kwapisz, Radni Gminy, Pani Julia Kozioł oraz Izabela Wiewióra, właściciel firmy transportowej Pan Józef Kubicki oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Drugnianki”, Pani Lucja Wąsik oraz Iwona Nowak.

Myślą przewodnią przygotowanego koncertu było hasło: „Dziękujemy Ci kochany nasz Ojcze Święty”.

Dziewczynki z koła muzycznego „Rytm II” oraz uczniowie z klasy IV, VI i VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Wspomnienia z życia św. Jana Pawła II przeplatane były przepięknymi pieśniami i piosenkami religijnymi. Na zakończenie urodzinowego koncertu wszyscy zebrani odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II pt. „Barka” do której akompaniował na trąbce uczeń klasy VI.

Współczesna młodzież i dzieci nie znają osobiście sylwetki świętego Papieża Polaka, tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci. O tym, że i tym razem się to udało, świadczyły gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

Małgorzata Radomska

Poniżej zamieszczamy relację filmową z uroczystości:

Film 1   Film 2   Film 3   Film 4   Film 5   Film 6   Film 7   Film 8   Film 9   Film 10   Film 11  Film 12  Film 13  Film 14