Nawigacja

Nawigacja

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Kronika roku szkolnego 2017/2018 Kronika roku szkolnego 2016/2017 Kronika roku szkolnego 2015/2016 Kronika roku szkolnego 2014/2015 Kronika roku szkolnego 2011/2012 Kronika roku szkolnego 2010/2011 Kronika roku szkolnego 2009/2010 Kronika roku szkolnego 2008/2009 Kronika roku szkolnego 2018/2019 Kronika roku szkolnego 2019/2020 Kronika roku szkolnego 2020/2021 Kronika roku szkolnego 2021/2022 Kronika roku szkolnego 2022/2023 Kronika roku szkolnego 2023/2024

Kronika szkolna

Kronika roku szkolnego 2023/2024

Nowy rok szkolny rozpoczęty!

Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024 odbyła się 4 września 2023r. 108 uczniów nowy rok rozpoczęło Mszę Świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Drugni. Uroczystość dzieci uświetnili swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, Prezes Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni Pan Stanisław Kwapisz, licznie zgromadzone Grono Rodziców oraz Kadra Pracownicza szkoły. Powodzenia i samych sukcesów w nowym roku!

Zapraszamy do galerii zdjeć

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Warsztaty dotyczące podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które odbyły się 20 września 2023 przeprowadzili strażacy z PSP w Chmielniku.  Goście Jan Kapusta kapitan oraz Marcin Dziarmaga ogniomistrz wprowadzili uczniów szkoły i przedszkola w temat bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Strażacy przeprowadzili instruktaż udzielania pierwszej pomocy uczniom szkoły podstawowej z wykorzystaniem fantomów zaś dzieci z oddziałów przedszkolnych ratowali życie ukochanym lalkom i misiom.

Serdecznie dziękujemy strażakom za przeprowadzone zajęcia, które kształtują w najmłodszych właściwe nawyki. Pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

Zapraszamy do galerii zdjęć   Film

Darcie pierza

20 sierpnia 2023r. w Drugni odbyły się Gminne Dożynki.  W części artystycznej wystąpiły  dzieci z naszej szkoły w skeczu pt. „Darcie pierza”. Była to ludowa inscenizacja przedstawiająca jeden ze zwyczajów polskiej wsi. Zimą, kiedy wieczory były długie, kobiety spotykały się w domach i wykonywały różne prace: darły pierze, przędły na kołowrotkach, robiły swetry i skarpety na drutach. Był to ich sposób na pożyteczne spędzenie czasu. Jednocześnie miały okazję porozmawiać o wszystkim, co się działo na wsi. Oprócz słownych pogawędek kobiet, dzieci śpiewały ludowe piosenki i przyśpiewki. Występ uczniów z naszej szkoły bardzo podobał się i zgromadził dużą publiczność. Dzieci otrzymały wiele gratulacji oraz gromkie brawa.

Widowisko „Darcie pierza” tak bardzo spodobało się przybyłym na dożynki gościom, że mali aktorzy dostali zaproszenie, aby swoje zdolności zaprezentować jeszcze szerszej publiczności.

11 września uczniowie z naszej szkoły przedstawili skecz w Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy, a 12 września w Hospicjum w Busku - Zdroju. W obydwu tych miejscach dzieci zostały przywitane radosną atmosferą. Widzowie reagowali z entuzjazmem, śpiewali przyśpiewki razem z dziećmi, co dało młodym artystom wiele satysfakcji.

Dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film 1    Film 2

Bieg Fair Play

Polski Komitet Olimpijski z okazji Światowego Dnia Fair Play co rok 7 września organizuje ogólnopolską akcję pn. Bieg Fair Play, której celem jest promocja wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu.

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Fair Play poprzez udział w Biegach Fair Play organizowanych podczas lekcji wychowania fizycznego. Wydarzeniu towarzyszyły także inne inicjatywy o charakterze edukacyjnym m. in. pogadanki oraz wykonanie prac plastycznych zawierających zbiór podstawowych wartości w sporcie. Obchody wśród naszej młodzieży cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Poprzez udział w akcji oprócz promocji aktywności fizycznej nasi uczniowie utrwalili wartości takie jak szacunek, przyjaźń i radość. Dzięki temu mamy nadzieję, że sport zostanie z nimi na całe życie.

Zapraszamy do galerii zdjęć   Film

Kongres Samorządów Uczniowskich

26 września 2023r. na Świętokrzyskim Kongresie Samorządów Uczniowskich naszą szkołę reprezentowali świeżo wybrani członkowie Zarządu: Karolina Smuga, Szymon Idzik i Tomasz Stepień. Organizatorami Kongresu był Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki. Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie mieli okazję do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania tak ważnych w szkole organów.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Program Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla czwartoklasisty”

W dniu 29 września 2023 roku ośmioro uczniów klasy 4 w ramach projektu Ministerstwa Cyfryzacji "Laptop dla czwartoklasisty" otrzymało przenośny sprzęt komputerowy marki Dell.

Młodym użytkownikom życzymy owocnej pracy i samych sukcesów w dziedzinie cyfryzacji.

Zapraszamy do galerii zdjeć

Jak upiec chleb ?- warsztaty kulinarne

27 września klasy I-III, a 4 października dzieci z zerówki odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne „Głuchowskie specjały”, aby bawić się w „małych piekarzy”. Celem wycieczki była nauka pieczenia tradycyjnego chleba na zakwasie. Maluchy samodzielnie przygotowywały i wyrabiały ciasto, a po wyrośnięciu przełożyły je do przygotowanych foremek. Pani Marta pokazała dzieciom ziarna zbóż, z których robi się mąkę oraz inne ziarna wykorzystywane jako dodatek do różnego rodzaju pieczywa. Kiedy chlebki się piekły na dzieci czekała niespodzianka- pachnąca, smaczna pizza. Dopełnieniem spotkania były zabawy na świeżym powietrzu. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości i satysfakcji. Uczestnicy zabrali swoje wypieki do domów.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film 1    Film 2

Wycieczka do Krakowa i Wadowic

25 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pielgrzymce do Wadowic i Krakowa. Wyjazd zorganizowany był w ramach obchodów Dnia Patrona szkoły Św. Jana Pawła II. Każdy uczeń naszej placówki przynajmniej raz w czasie kontynuowania nauki odwiedza miejsca związane z dzieciństwem i młodością Karola Wojtyły. Ostatnia tego typu pielgrzymka odbyła się 29 października 2018 roku. Młode obecne pokolenie uczniów podtrzymując tą piękną tradycję, wzięło udział we Mszy Świętej w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach, zwiedziło Muzeum Dom Rodzinny w Wadowicach oraz skosztowało kremówek papieskich.

Zapraszamy do galerii zdjęć   Film

Ślubowanie klasy I

Ślubowania nadszedł czas,

Uczniem będzie każdy z nas

Ślubowanie to jedno z pierwszych i najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość ta zawsze ma bardzo dostojny,  a zarazem radosny charakter.

Tradycją w naszej placówce stało się, iż pod koniec drugiego miesiąca nauki pierwszaki zostają pasowani na uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Drugni.
W bieżącym roku szkolnym uroczystość ślubowania odbyła się 27 października. Jedenastu pierwszoklasistów ubranych w stroje galowe, od rana niecierpliwie oczekiwało akademii.

Najpierw jednak zaprezentowali przygotowany przez siebie program artystyczny. Pochwalili się swoimi talentami: pięknie recytowali wiersze i radośnie  śpiewali piosenki. Wykazali się wiedzą, jaką już zdobyli. Uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły. Ślubowali sumiennie wywiązywać się z uczniowskich obowiązków
i przynosić szkole dumę. Potem Pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska dokonała aktu pasowania na ucznia. Następnie po krótkiej inscenizacji przygotowanej przez bibliotekarkę Panią Jolantę Borek pierwszoklasiści zostali przeegzaminowani z wiedzy o książkach i postaciach literackich. Oczywiście uczniowie doskonale poradzili sobie z trudnymi pytaniami. W nagrodę wszyscy zostali  pasowani na czytelników.

Na zakończenie uroczystości zabrali głos przybyli goście: zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Pani Halina Ryśkiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców  Pani Monika Sołtysiak wraz z Panią Skarbnik Klaudią Karwat, Prezes Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego w Drugni Pan Stanisław Kwapisz oraz Rodzice. Dzień ślubowania nasi najmłodsi uczniowie będą na pewno długo pamiętać. A zachowane prezenty i zdjęcia staną się ważnym dokumentem.

Wszystkim pierwszoklasistom GRATULUJEMY

i życzymy wielu sukcesów na każdym szczeblu nauki.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film 1    Film 2    Film 3    Film 4    Film 5

„Szkoła pamięta”

Już po raz piąty uczniowie naszej placówki wzięli udział w akcji  „Szkoła pamięta”, której celem jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na potrzebę pielęgnowania pamięci o polskich bohaterach, szczególnie tych związanych z historią najbliższego regionu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek, 13 listopada 2023r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klas VI i VII oraz dziewczęta należące do szkolnego koła wokalno-tanecznego "Rytm" prowadzonego przez Panie Małgorzatę Radomską i Katarzynę Ścianę.

Młodzież szkolna zaprezentowała w przekrojowy sposób burzliwą historię Rzeczypospolitej, począwszy od XVIII wieku, gdzie w wyniku trzech rozbiorów Ojczyzna utraciła swoją suwerenność, przez trudny okres 123 lat niewoli, podczas których dochodziło do zrywów niepodległościowych a skończywszy na roku 1918, który przyniósł upragnioną wolność i niepodległość.

W czasie uroczystej akademii młodzież wiele miejsca poświęciła słowom patrona szkoły Świętego Jana Pawła II.

Wszyscy zebrani na uroczystej akademii, oklaskami podziękowali młodym artystom za piękny występ, który był jednocześnie wyjątkową lekcją historii. Słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli w imieniu własnym i zaproszonych gości skierowała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Stemplewska.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnili swoją obecnością: Pan Stanisław Strąk – burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica, Pan Stanisław Kwapisz – prezes Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego w Drugni, Pan Marek Idzika – przedstawiciel OSP Drugnia, przedstawiciele miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poniżej zamieszczamy ralację filmową z uroczystości.

Część 1  Część 2  Część 3  Część 4  Część 5  Część 6  Część 7  Część 8  Część 9  Część 10

#SzkołaDoHymnu

10 listopada w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 pracownicy i uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób już po raz szósty włączyliśmy się we wspólne świętowanie Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Film 1   Film 2

Dzień Tabliczki Mnożenia

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia od rana przebiegał pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Udział w tym wydarzeniu poprzedziły akcje wykonania plakatów, wykonanie dekoracji i oczywiście wyłonienie egzaminatorów. Chętnych do sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu znajomości tabliczki nie brakowało ani wśród uczniów ani wśród nauczycieli. Wszyscy świetnie się bawili, a odznaki z tytułem " Ekspert Tabliczki Mnożenia" nosili dumnie. Zapraszamy do zabawy za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

Odblaskowy Pokaz Mody

Moda na odblaski to coraz bardziej popularne hasło w naszym społeczeństwie. Noszenie elementów odblaskowych sprawia, że kierujący pojazdami lepiej widzą niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, które należy poruszać wśród uczniów właśnie teraz w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni stają się coraz krótsze i szybciej robi się ciemno.

Dlatego też z inicjatywy Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nasza szkoła przystąpiła do konkursu profilaktycznego „Odblaskowy pokaz mody”. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do wyrażenia własnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięło udział 29 uczniów naszej szkoły. Spośród wszystkich uczestników szkolna komisja wybrała      najciekawsze stroje.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

Emilia Krzyżak – klasa I

Oliwier Borowiec – klasa I

Michalina Pasternak – klasa I

Alicja Słopiecka – klasa II

Zofia Kawińska – klasa II

Zwycięzcy zaprezentowali swoje stroje na szkolnym wybiegu modowym, niestety Michalina Pasternak z przyczyn losowych nie wzięła w nim udziału. Nagranie z pokazu zostało przesłane do Komisji konkursowej w Kielcach. Dzięki pomysłowości i kreatywności uczniów nasza szkoła zdobyła III miejsce w konkursie „Odblaskowy pokaz mody”.

01 grudnia 2023 roku podczas XV edycji wojewódzkiego konkursu „Bezpieczeństwo na Piątkę” na Targach Kielce zwycięzcy zaprezentowali się raz jeszcze na wybiegu oraz odebrali nagrody. Podczas występów uczniowie prezentowały odblaskowe „kreacje”. Na wybiegu królowały odblaski, kamizelki, zwiewne sukienki, parasolki, torebki, opaski i inne elementy odblaskowe. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Przerwa na czytanie

Nasza szkoła przystąpiła do IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie czytających na przerwie #przerwanaczytanie.

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”.

Celem akcji jest:

-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

-integracja środowiska lokalnego;

-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

-wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

26 października 2023r. w akcji wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły obecni w tym dniu.  Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem – miło było zobaczyć tak wielu zaczytanych uczniów w przeróżnych miejscach szkoły: na korytarzu, w salach lekcyjnych.

Na każdej z przerwie czytali ulubione książki przyniesione z domów. Uczniowie oddziału 0 oraz oddział przedszkolny słuchali wierszy oraz opowiadań czytanych przez swoich wychowawców.

Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Andrzejki

30.11.2023 r. odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, uczniowie na chwilę przenieśli się w zaczarowany świat  magii i wróżb. Dzieci ciągnęły losy przepowiadające przyszłość, słuchały przepowiedni kwiatów, lały wosk. Powstałe woskowe kształty były dla  nich doskonałym ćwiczeniem rozwijającym wyobraźnię. Po wróżbach uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Całość  spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez uczniów i rodziców. Zabawy, radości i uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji bardzo szybko minął. Wszyscy  zadowoleni  wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie magicznego dnia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Działania profilaktyczne

We współpracy ze Społecznym Ruchem Trzeźwości w Pierzchnicy uczniowie naszej szkoły mieli szansę uczestniczyć w różnego rodzaju działaniach profilaktycznych, które miały na celu promocję zdrowego stylu życia ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki uzależnień. Dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I - III obejrzeli spektakl pt. „Tajemniczy skrzat”. Młodzież klas starszych uczestniczyła w warsztatach pt. „Wołanie o pomoc” oraz koncercie rockowym „Życie - spacer po kamieniach”. Oprócz tego odbyły się zajęcia profilaktyczne pn. „Cukierki” oraz debata. W porozumieniu ze Społecznym Ruchem Trzeźwości nasza szkoła zorganizowała akcję profilaktyczną pod nazwą „Nałogi kradną wolność”. Zorganizowane zostały konkursy w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci klas I-IV przygotowały piękne prace plastyczne. Młodzież klas V-VIII uczestniczyła w konkursie na prezentację multimedialną. Podsumowaniem akcji okazał się występ, który odbył się w dniu 28.11.2023r. Młodzi artyści przedstawili negatywny wpływ używek na organizm człowieka, sposoby radzenia sobie z uzależnieniami oraz zasady dbania o własne zdrowie.

Pragniemy serdecznie podziękować prezesowi Społecznego Ruchu Trzeźwości Panu Markowi Kułanowi za koordynację działań profilaktycznych oraz sfinansowanie nagród dla naszych podopiecznych.

Dziękujemy również uczniom, którzy wzięli udział w akcji oraz gratulujemy zwycięzcom konkursów:

Wyniki konkursów są następujące:

Konkurs plastyczny (klasy I-IV)

Miejsce I – Borowiec Oliwier

Miejsce I – Zaród Liliana

Miejsce II- Szlompek Natalia

Miejsce II- Szlompek Magdalena

Miejsce III- Słopiecka Alicja

Miejsce III- Pietrusik Kalina

Konkurs na prezentację (klasy V-VIII)

Miejsce I- Pietrusik Karol

Miejsce II- Wrzesień Julia

Miejsce II- Słopiecki Bartosz

Miejsce II- Madej Krzysztof

Miejsce III- Bogusz Kacper

Miejsce III- Pawłowski Paweł

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

W okresie przedświątecznym w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego, przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII. Turniej przebiegał w  miłej, świątecznej atmosferze, a zarazem stał na wysokim sportowym poziomie. W pierwszym etapie rozgrywek klasowych wyłoniono uczniów, którzy rywalizowali w etapie szkolnym. Oprócz wspaniałej zabawy, oraz wspólnie spędzonego czasu była też sportowa rywalizacja w duchu fair play, w wyniku której klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

I miejsce: Bogusz Kacper

II miejsce: Borek Sebastian

III miejsce: Madej Krzysztof

Wyróżnienia: Pietrusik Karol, Zamojska Oliwia, Pawłowski Paweł.

Gratulujemy zwycięzcom a pozostałym uczestnikom życzymy powodzenia w kolejnym turnieju.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Wigilia

Jasełka, czyli przedstawienia bożonarodzeniowe stworzył św. Franciszek z Asyżu. Nazwa spektaklów wzięła się od staropolskiego słowa „jasło” oznaczającego żłób małego Jezusa. Do Polski dotarły na przełomie XIV i XV wieku.

„Maleńka Miłość w żłobie śpi” pod takim hasłem 22 grudnia 2023 roku spotkaliśmy się, aby po raz kolejny wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa, odkryć na nowo wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Na początku pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska przywitała licznie przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Pana Stanisława Strąka, radną odwodu Drugnia Panią Magdalenę Sikorę, radną odwodu Wierzbie Panią Kamilę Adamczyk, Dyrektora Domu Seniora im. Sue Ryder w Pierzchnicy Pana Krzysztofa Adamskiego wraz z podopiecznymi, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Rudkach Panią Ewę Bęben- Mostek wraz z podopiecznymi, Prezesa Społecznego ruch Trzeźwości w Pierzchnicy Pana Marka Kułana, Prezesa Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni Pana Stanisława Kwapisza, Radę Rodziców w osobach : przewodniczącą Panią Monikę Sołtysiak, skarbnika Panią Klaudię Karwata, Sekretarza Panią Monikę Czechowską, przedstawiciela Komisji Rewizyjnej Panią Agnieszkę Krzyżak, Rodziców, członkinie Koła Gospodyń Drugnianki Panie Iwonę Nowak i Magdalenę Baran, Druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Drugni Tomasza Idzik i Michała Czechowskiego, sołtyskę miejscowości Podstoła Panią Sylwię Piras oraz księdza Andrzeja Ligenza.

Potem uczniowie przepięknie przedstawili biblijną historię narodzenia Pana Jezusa. Scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców przeplatane były kolędami i pastorałkami w wykonaniu dziewczynek z klas II i III. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty z dziecięcą wrażliwością składały hołd Małej Dziecinie.

Artyzm wszystkich wykonawców został nagrodzony wielkimi brawami.

Na zakończenie uczennice z klas I-III do cudownej muzyki Enya - The Spirit of Christmas Past zaprezentowały w niezwykłych efektach świetlnych przepiękny taniec, który zachwycił wszystkich uczestników wigilijnego spotkania. Całości dopełniła piękna dekoracja, rozświetlona blaskiem światełek. Przedstawienie jasełkowe było dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji.

Następnie ksiądz Andrzej Ligenza odczytał fragment z Pisma Świętego z Ewangelii św. Łukasza. Połamaliśmy się opłatkiem składając sobie życzenia.

Spotkanie zakończyło się symboliczną wieczerzą na stołówce szkolnej.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich aktorów, którzy swoim występem podbili serca publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z przebiegu uroczystości.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Film 1   Film 2   Film 3   Film 4   Film 5   Film 6   Film 7   Film 8   Film 9    Film 10  Film 11  Film 12  Film 13  Film 14  Film 15  Film 16

Zbiórka świąteczna dla schroniska w Dyminach

W okresie przedświątecznym w naszej placówce została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Dyminach. Zbiórka karmy dla psów, kotów i artykułów dla schronisk ma znaczący wpływ na podnoszenie świadomości uczniów na temat trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt. Tego typu wydarzenia charytatywne mogą pomóc uczniom zrozumieć znaczenie zaspokajania potrzeb zwierząt, w tym pożywienia, schronienia i opieki medycznej. Uczestnicząc w akcji: Zbiórka  świąteczna dla schroniska w Dyminach uczniowie mogą już w młodym wieku rozwinąć empatię i poczucie odpowiedzialności społecznej. Może to prowadzić także do większego uznania dla wartości życia zwierząt. Los bezdomnych zwierząt nie był obojętny dzieciom z naszej placówki. Dlatego chętnie zaangażowały się w akcję przynoszą suchą, mokrą karmę, różne przysmaki, smycze, koce,  legowiska. Dzięki zbiórce udało się przekazać schronisku około 30 kg suchej i 20 kg mokrej karmy, przysmaki dla piesków, smycze, koce. Akcja zbierania żywności dla zwierząt przez przedszkolaków, uczniów była podnoszącym na duchu i wywierającym wpływ przykładem tego, jak małe akty dobroci mogą mieć duże znaczenie.

Składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom naszej szkoły oraz rodzicom, za aktywny udział w zbiórce darów dla zwierząt ze schroniska.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Pomagamy ptakom przetrwać zimę

Zima w pełni od kilku tygodni zachwyca nas pięknym śnieżnobiałym krajobrazem. Lasy, pola, drogi pokrył biały puch tworząc wspaniały klimat. Zima to jednak trudny czas dla ptaków ze względu na ograniczony dostęp do pokarmu. Uczniowie klasy pierwszej pamiętali o skrzydlatych przyjaciołach. Przygotowali dla nich z nasion słonecznika, zbóż, orzechów, kawałków suszonych owoców i tłuszczy zwierzęcych wspaniałe pełne składników odżywczych tłuszczowe kule. Smakołyki  zastały zawieszone w miejscu, gdzie ptaki mogą cieszyć się spokojem podczas posiłku. Akcja dokarmiania ptaków przez uczniów nie tylko przyczyniła się do poprawy ich życia, ale również przyniosła ze sobą liczne korzyści edukacyjne. Działania te nie tylko pomagają ptakom przetrwać trudności zimowe, ale również stwarzają doskonałą okazję do nauki i rozwijania świadomości ekologicznej. Uczniowie obserwując codziennie przylatujące ptaki, uczą się o różnych gatunkach ptaków.   

Uczniowie klasy pierwszej pamiętali o skrzydlatych przyjaciołach. Przygotowali dla nich z nasion słonecznika, zbóż, orzechów, kawałków suszonych owoców i tłuszczy zwierzęcych smaczne tłuszczowe kule pełne składników odżywczych. Smakołyki  zostały przez dzieci zawieszane w miejscach, gdzie ptaki mogły cieszyć się spokojem podczas posiłku. Akcja dokarmiania ptaków przyczyniła się nie tylko do poprawy ich życia, ale również przyniosła ze sobą liczne korzyści edukacyjne. Brawo pierwszoklasiści.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Babci i Dziadka

Dzień 26 stycznia 2024r. był dniem wyjątkowym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Stemplewską. Atmosfera była pełna ciepła i życzliwości. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć, jakie umiejętności kryją się w sercach ich wnuków. Uczniowie przygotowali różnorodny program artystyczny, uroczystość rozpoczęli od „Tańca Aniołów”. Potem przedszkolaki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały wesołe piosenki. Następnie dziewczynki z klas I-III dały pokaz swoich umiejętności tanecznych. Kolejny występ należał do przedszkolaków z zerówki, którzy przebrani za krasnali z uśmiechami na twarzach, pełni entuzjazmu, przedstawiły spektakl pt. „ Jak krasnale chciały pomóc babci i dziadkowi?”  Na koniec scena należała do uczniów klas I-III. Zebrani Dziadkowie mogli ich podziwiać w przestawieniu  pt. „U babci w cukierni”, mówiącym o tym, jak dzieci zakradają się do pracowni babci i w wielkiej tajemnicy przygotowują tort dla dziadków. Oczywiście nie trzymają się przepisu i popełniają liczne gafy. Przedstawienie  przeplatane było pięknymi piosenkami.

Na uroczystości każde dziecko miało swoją chwilę w świetle reflektorów. Wszyscy goście, z uśmiechem słuchali małych artystów. Dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuki, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyła radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.

Na zakończenie Pani Dyrektor wyraziła swoje podziękowania i uznanie dla uczniów i nauczycieli za wspaniałe przedstawienie. Po części artystycznej wnuczęta wręczyły  prezenty swoim ukochanym Babciom i Dziadkom. Następnie Dziadkowie zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Wszystkim Babciom, Dziadkom i Pradziadkom dziękujemy za tak liczne przybycie. Życzymy dużo zdrowia, radości i wielu wspaniałych lat z wnukami. Rodzicom dziękujemy za pomoc.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poniżej zmieszczamy relację filmową z uroczystości.

Część 1  Część 2  Część 3  Część 4  Część 5  Część 6  Część 7  Część 8  Część 9  Część 10

Część 11  Część 12  Część 13  Część 14  Część 15  Część 16  Część 17  Część 18

Spotkanie z malarką

Spotkanie z pasjonatką malarstwa Panią Danutą Kowalik, które odbyło się 15 marca w naszej szkole, było niezwykłym wydarzeniem dla uczestniczących w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Pani Danuta podzieliła się z nimi swoją pasją do malowania, opowiedziała o początkach swojej przygody. Zaprezentowała jeden ze swych pierwszych obrazów. W fascynujący sposób przedstawiła swoje prace, obejmujące różnorodne motywy: pejzaże, kwiaty, krajobrazy. Dzieliła się także doświadczeniami związanymi z tworzeniem obrazów oraz pokazała narzędzia, których używa w pracowni. Pani Danuta podkreśliła, że malowanie dla niej jest nie tylko formą relaksu, ale także sposobem na wyrażanie emocji i uczuć. Przez sztukę może uwiecznić na płótnie fragmenty natury, które stanowią główne źródło jej inspiracji. Podczas spotkania, dzieci zafascynowane twórczością autorki starały się  zgłębić swoją wiedzę zadając malarce interesujące pytania. Chętnie opowiadały o własnych pasjach i zainteresowaniach.  

Wszyscy byliśmy niezmiernie zadowoleni z możliwości spędzenia czasu w towarzystwie tak utalentowanej artystki, której twórczość jest wyjątkowa.

Zainspirowani  obejrzanymi obrazami uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności plastyczne w trakcie warsztatów malarskich. Dzieci po czujnym okiem Pani Danuty mogły spróbować swoich sił próbując odtworzyć obejrzane obrazy lub inne zaczerpnięte z głowy motywy.                            

W trakcie tworzenia swoich prac chętnie korzystały z wiedzy i wskazówek malarki. Mogły również podpatrzyć jak sama malarka maluje. Malowanie sprawiło dzieciom wiele radości.   

Serdecznie dziękujemy Pani Danucie za prezentację swoich dzieł oraz za przeprowadzenie warsztatów malarskich. Życzymy Jej sukcesów w rozwijaniu pasji, inspiracji do tworzenia kolejnych arcydzieł oraz licznych wiernych odbiorców jej sztuki.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Wagary w Kosmoparku

21 marca 2024 roku, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, 52 uczniów z klas I – VIII wraz z 6 opiekunami pojechało na wycieczkę do Kielc na interaktywną wystawę o kosmosie „KOSMOPARK”. Na wstępie Pani przewodnik przedstawiła uczestnikom wycieczki tajemnice kosmosu. Uczniowie zwiedzili salę plazmową, mieli możliwość wypróbować symulatory kosmiczne oraz przeprowadzić testy przed lotem w kosmos. Ciekawym doświadczeniem było ważenie się na różnych planetach i porównywanie swojej wagi. Uczestnicy wycieczki zwiedzili strefę wirtualnej rzeczywistości i Planetarium. Za pomocą specjalnych butów dzieci mogły odczuć grawitację na Jowiszu. Uczestniczyli też w warsztatach. Każdy uczestnik wycieczki po ukończeniu misji kosmicznej otrzymał imienny certyfikat „Młodego Odkrywcy”.

Z pewnością była to niezapomniana przygoda.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film

Wyjazd do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku

W dniu 15.03.2024r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wyjeździe do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku. Celem wyjazdu było zapoznanie ósmoklasistów z ofertą edukacyjną placówki na najbliższy rok szkolny 2024/2025. Miłe przyjęcie, zwiedzenie placówki, poznanie oferty kształcenia oraz zasad rekrutacji było zachętą dla naszych uczniów w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Warsztaty w obecności kamer

Niecodziennym przeżyciem uczennic należących do Koła Rytm, było ich uczestnictwo w warsztatach pieczenia chleba przednówkowego w obecności kamer i fleszy.

Pani Marta Warańska właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Głuchowskie Specjały” od lat pasjonuje się staropolską kuchnią, słynie z wypieku chleba i wyrobu serów. Do swoich wytworów dodaje tylko naturalne składniki, często samodzielnie zebrane. Jej smakołyki znane są nie tylko we wsi. Na warsztaty kulinarne przyjeżdżają nawet dorośli z odległych krańców Polski. Ludowy wystrój pomieszczenia, w którym prowadzi zajęcia, autentyczne stare meble i naczynia oraz zapach ziół stwarzają niesamowitą aurę sprzyjającą wypiekowi.

18 kwietnia 2024 roku Pani Marta Warańska gościła w swoim gospodarstwie Panią Redaktor z programu „Dzień Dobry TVN”. Celem spotkania było nagranie audycji telewizyjnej przedstawiającej cały proces pieczenia chleba. Zaproszenie uczniów szkoły z Drugni do udziału w programie potraktowaliśmy jako szczególne wyróżnienie. Warsztaty z dziećmi okazały się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Dziewczynki sprawdziły się w roli gospodyń domowych jak i młodych aktorek. W czasie nagrania wykonywały czynności związanie z robieniem chleba, śpiewały i udzielały wywiadów. Mamy nadzieję, że profesjonalizm naszych artystek przyczyni się do promocji głuchowskiego specjału, którym jest chleb na zakwasie.

Pani Marcie Warańskiej serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz doznane wrażenia smakowe i emocjonalne. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w warsztatach, które przybliżyły dzieciom dwie czynności: zapominane pieczenie chleba i nowoczesne tworzenie programu telewizyjnego.

Emisja audycji odbyła się 9 maja w ramach programu „Dzień Dobry TVN”. Cieszymy się bardzo, że nasze uczennice przyczyniły się do rozpowszechnienia podstawowego przepisu polskiej kuchni.

Zapraszamy do galerii zdjęć     Kliknij aby obejrzeć audycję

Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. To coroczne wydarzenie obchodzone jest w celu poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Jest to więc okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Dlatego wszyscy uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się do tegorocznych obchodów. Wzięli udział w konkursie pt. „Pokaz mody ekologicznej”. Przygotowali i zaprezentowali stroje wykonane z materiałów przeznaczonych do recyklingu, takich jak: tektura, stare gazety, plastikowe butelki, nakrętki, folia itp. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością. Stroje były bardzo ciekawe, a komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, aby wybrać zwycięzców. Kolejnym wydarzeniem była akcja „Podnieś śmieć”. Młodzież z wielkim zaangażowaniem zebrała śmieci zalegające wokół szkoły. Aby oddać hołd planecie 22 kwietnia był w placówce dniem zielonego stroju.

Zapraszamy do galerii zdjęć    Film 1        Film 2

Święta majowe

Maj to miesiąc szczególny dla wszystkich Polaków. Obchodzimy wtedy ważne święta narodowe.

Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy?

Warto przypomnieć sobie, skąd  wzięły się święta majowe.

30 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole apel poświęcony tym wydarzeniom. Klasy VII i II przygotowały montaż słowno- muzyczny, a Koło Rytm zaprezentowało tańce. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i szkoły Pani Dyrektor Elżbieta Stemplewska przywitała przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Pierzchnica Pana Stanisława Strąka, Prezesa Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni Pana Stanisława Kwapisza, Prezesa Społecznego Ruchu Trzeźwości w Pierzchnicy Pana Marka Kułana, Kierownika Publicznej Miejsko-Gminnej Biblioteki w Pierzchnicy Panią Jolantę Adamską, Radę Rodziców, Księdza Proboszcza Andrzeja Ligenzę i pozostałych zebranych.

Następnie przybył „duch historii”. Wspomniał o wielkich sprawach, które miały miejsce w  maju, przywołał osoby, które przypomniały o 1, 2 i 3 maja.

1 maja to Święto Pracy, międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone na całym świecie od 1890 roku. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, polskie święto obchodzone od 2004 roku. Flaga jest naszym symbolem narodowym i powinniśmy ją otaczać szczególnym szacunkiem.  Uczennica klasy II Zosia Kawińska wspaniale zaśpiewała piosenkę patriotyczną pt. „Flaga”, po czym dziewczynki z Koła Rytm zatańczyły taniec z flagami do zaśpiewanej przez koleżanki z zespołu piosenki „Nie podległa, nie pokonana”.      

Najwięcej uwagi poświęcono uchwaleniu Konstytucji 3 Maja, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą regulującą podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Określała zasady, na jakich miała opierać się władza państwa. Najważniejsze było to, że Konstytucja 3 Maja była wyrazem nadziei Polaków na wzmocnienie Polski osłabionej po I rozbiorze, nadzieją na silną władzę królewską i silną armię. Sytuacja mieszczan i chłopów też miała się poprawić. Była to po prostu wielka próba ratowania Rzeczypospolitej, którą podjęli posłowie Sejmu Czteroletniego.

Duże wzruszenie wywołała piosenka pt. „ Jest takie miejsce”, którą zaśpiewał uczeń klasy VII Szymon Idzik. Przedstawienie zakończył polonez w wykonaniu uczniów klas I-III. Uroczystość, przypomniała wszystkim, ze jesteśmy Polakami i warto kultywować pamięć o 1, 2 i 3 maja.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poniżej zamieszczamy relację filmową z uroczystości:

Film 1    Film 2   Film 3   Film 4   Film 5   Film 6

Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

9 maja 2024 roku uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty, kończącego pierwszy etap edukacji. Testy sprawdzające wiedzę i umiejętności uczniów przygotowane były przez wydawnictwo „Operon”.

Pierwszy dzień sprawdzianu skontrolował wiedzę z języka polskiego, matematyki oraz z przyrody Tematem przewodnim sprawdzianu był „Dzień z życia klasy III c”, wycieczka do Gdańska i zwiedzanie najważniejszych zabytków tego miasta, natomiast tematyka testu z przyrody dotyczyła „Parku Oliwskiego”. Z części polonistycznej można było zdobyć maksymalnie 30 punktów, z matematyki 24 punkty, a z przyrody 12 punktów. Maksymalna liczba punktów do zdobycia z trzech edukacji wynosiła 66 punktów. Wszyscy uczniowie przed przystąpieniem do sprawdzianu wykonali ćwiczenia relaksacyjne, aby pobudzić szare komórki do pracy, celem osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

W drugim dniu uczniowie rozwiązali test z zakresu języka angielskiego. Arkusz składał się z 8 zadań. Trzy z nich sprawdzały umiejętność rozumienia testu słuchanego, cztery dotyczyły znajomości środków i funkcji językowych a jedno polegało na zrozumieniu i uzupełnieniu czytanki.

Badanie wiedzy i umiejętności trzecioklasistów jest niezwykle ważne pod względem edukacyjnym, dostarcza istotnych informacji o pracy uczniów w zakresie różnych kompetencji: czytania, pisania, oraz praktycznych umiejętnościach w rozwiązywaniu wszelakiego typu zadań. Analiza wyników sprawdzianu stanowi ważną informacje oraz motywuje uczniów do nauki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Koncert Urodzinowy Jana Pawła II

W czwartek 23 maja 2024 roku, uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić 104 rocznicę urodzin patrona szkoły, Jana Pawła II.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk, Radna do Powiatu Pani Renata Łoboda, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rudkach Pani Ewa Mostek – Bęben wraz z pensjonariuszami, Dyrektor Hospicjum w Busku – Zdroju Pan Jarosław Zatorski, Dyrektor Domu Seniora imienia Sue Ryder w Pierzchnicy Pan Krzysztof Adamski wraz z pensjonariuszami, Kierownik Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Jolanta Adamska, Prezes Społecznego Ruchu Trzeźwości w Pierzchnicy Pan Marek Kułan, Prezes Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego w Drugni Pan Stanisław Kwapisz, Radni Gminy, Pani Julia Kozioł oraz Izabela Wiewióra, właściciel firmy transportowej Pan Józef Kubicki oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Drugnianki”, Pani Lucja Wąsik oraz Iwona Nowak.

Myślą przewodnią przygotowanego koncertu było hasło: „Dziękujemy Ci kochany nasz Ojcze Święty”.

Dziewczynki z koła muzycznego „Rytm II” oraz uczniowie z klasy IV, VI i VII zaprezentowali montaż słowno-muzyczny. Wspomnienia z życia św. Jana Pawła II przeplatane były przepięknymi pieśniami i piosenkami religijnymi. Na zakończenie urodzinowego koncertu wszyscy zebrani odśpiewali ulubioną pieśń Jana Pawła II pt. „Barka” do której akompaniował na trąbce uczeń klasy VI.

Współczesna młodzież i dzieci nie znają osobiście sylwetki świętego Papieża Polaka, tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego nauczania i postaci. O tym, że i tym razem się to udało, świadczyły gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i wzruszenie osób, które pamiętają „żywe” nauczanie i postać św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Poniżej zamieszczamy relację filmową z uroczystości:

Film 1   Film 2   Film 3   Film 4   Film 5   Film 6   Film 7   Film 8   Film 9   Film 10   Film 11        Film 12  Film 13  Film 14

V Gminny Konkurs Ortograficzny 

23 maja 2024 r. odbył się w naszej szkole V Gminny Konkurs Ortograficzny, nad którym honorowy patronat objęli  Burmistrz Miasta i  Gminy Pierzchnica Pan Stanisław Strąk oraz Zarząd Stowarzyszenia Sportowo-Kulturalnego w Drugni.

Celem ortograficznych zmagań   było propagowanie idei poprawnej pisowni, rozwijanie zainteresowań językiem ojczystym oraz dbanie o czystość i piękno polszczyzny. Konkurs przebiegał w bardzo miłej atmosferze, która sprzyjała uczestnikom tej trudnej rywalizacji.

W ortograficznych zmaganiach uczestniczyło 12 uczniów z 2 szkół naszej gminy. Pojedynek odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów klas IV - VI oraz uczniów klas VII i VIII.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oczywiście czuwała komisja w składzie: Pani Mariola Radomska i inicjatorka przedsięwzięcia Pani Barbara Szlompek. Po prawie godzinnych potyczkach z testem pełnym pułapek ortograficznych rywalizujący uczniowie dołączyli do spotkania z okazji rocznicy urodzin naszego Patrona Jana Pawła II.

Pojawienie się Komisji Konkursowej oznaczało tylko jedno-

Konkurs Ortograficzny - rozstrzygnięty!

Tekst dyktanda do najprostszych nie należał. Żadnemu z piszących nie udało się go napisać bezbłędnie. Wyłoniono jednak tych, którzy popełniając najmniej błędów, jednocześnie stali się zwycięzcami Konkursu.

Mistrzowie Ortografii 2024 zostali wyłonieni. O wręczenie nagród poproszono Pana Stanisława Strąka.  W drugiej  edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego nagrodzono uczniów:

kategoria klas IV-VI        

  I miejsce – Bartosz Słopiecki   SSP Drugnia - Mistrz Ortografii 2024

 II miejsce – Lena Lulkowska SP Pierzchnica

III miejsce – Laura Mrówka SP Pierzchnica

kategoria klas VII-VIII     

  I miejsce – Kinga Nowak SP Pierzchnica - Mistrz Ortografii 2024

 II miejsce –  Szymon Idzik SSP Drugnia

III miejsce – Sebastian Borek SSP Drugnia

i ex aequo Łucja Kudlicka SP Pierzchnica

 Mistrzowie ortografii roku 2024 otrzymali pamiątkowe statuetki. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca obydwu kategorii odebrali nagrody książkowe, a wszyscy dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i liczymy na to, że w następnym roku w ich ślady pójdą kolejni miłośnicy polskiej ortografii. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Pani dyrektor dziękuję za zakup nagród.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do Warszawy

3 czerwca 2024 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Była do doskonała okazji do poznania wieku ciekawych miejsc naszej stolicy.

Po wczesnej pobudce i dotarciu do Warszawy nasza grupa spotkała się z licencjonowanym przewodnikiem warszawskim Panem Bogusławem Kurkiem, który oprowadził nas po wszystkich zaplanowanych atrakcjach i w sposób bardzo ciekawy przedstawił historię miasta i zabytków.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od "najszczęśliwszego miejsca w Warszawie", którym jest letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – Łazienki Królewskie.

Kolejną atrakcją był Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Niepowtarzalne doznania w relaksacyjnej atmosferze przyrody przeżywaliśmy w czasie zwiedzania jednego z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.

Kolejnym puntem na trasie była przejażdżka jednym w Polsce warszawski metrem. Ta krótka, ale bardzo szybka podróż zrobiła ogromne wrażenie na naszych uczniach. Przed wejściem do stacji metra mieliśmy okazję podziwiać Pomnik Warszawskiej Syrenki na Powiślu.

Następnie przyszedł czas na Pałac Kultury i Nauki i najpiękniejszą panoramę Warszawy widzianą z 30 piętra tego budynku. Piękne widoki zostały ubarwione wieloma historiami związanymi z tym miejscem opowiadanymi przez naszego przewodnika.

Po pysznym i pożywnym obiedzie przyszedł czas na zwiedzania Starego Miasta. Najważniejsze punkty tej części programu to: Kolumna Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta i Pomnik Małego Powstańca.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki było Muzeum Świat Iluzji. Iluzje optyczne, gra świateł oraz Tunel Vortex, w którym grawitacja wydaje się nie istnieć. Były to atrakcje tylko dla odważnych.

Następnie cała nasza grupa przeszła przez Krakowskie Przedmieście i udała się pod Grób Nieznanego Żołnierza. Nasza obecność w czasie zmiany warty była oddaniem hołdu bezimiennym bohaterom, którzy oddali życie za Ojczyznę. Był to główny cel naszej wycieczki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Aktualności

Kontakt

  • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Drugni
    Drugnia 28
    26-015 Pierzchnica
  • (41) 353 90 14
    kom.798 416 114

Galeria zdjęć