Narodowe Święto Niepodległości

W poniedziałek, 13 listopada 2023r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 105. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Okolicznościowy montaż słowno-muzyczny przedstawili uczniowie klas VI i VII oraz dziewczęta należące do szkolnego koła wokalno-tanecznego "Rytm" prowadzonego przez Panie Małgorzatę Radomską i Katarzynę Ścianę.

Młodzież szkolna zaprezentowała w przekrojowy sposób burzliwą historię Rzeczypospolitej, począwszy od XVIII wieku, gdzie w wyniku trzech rozbiorów Ojczyzna utraciła swoją suwerenność, przez trudny okres 123 lat niewoli, podczas których dochodziło do zrywów niepodległościowych a skończywszy na roku 1918, który przyniósł upragnioną wolność i niepodległość.

W czasie uroczystej akademii młodzież wiele miejsca poświęciła słowom patrona szkoły Świętego Jana Pawła II.

Wszyscy zebrani na uroczystej akademii, oklaskami podziękowali młodym artystom za piękny występ, który był jednocześnie wyjątkową lekcją historii. Słowa podziękowania do uczniów i nauczycieli w imieniu własnym i zaproszonych gości skierowała dyrektor szkoły Pani Elżbieta Stemplewska.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości uświetnili swoją obecnością: Pan Stanisław Strąk – burmistrz Miasta i Gminy Pierzchnica, Pan Stanisław Kwapisz – prezes Stowarzyszenia Sportowo – Kulturalnego w Drugni, Pan Marek Idzika – przedstawiciel OSP Drugnia, przedstawiciele miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz członkowie Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim za obecność.

Poniżej zamieszczamy ralację filmową z uroczystości.

Część 1  Część 2  Część 3  Część 4  Część 5  Część 6  Część 7  Część 8

Część 9  Część 10