Pozdrawiamy i zapraszamy w realnym wymiarze

Piątek 29.03.2024

Drodzy goście !

Tu znajdziecie wszelkie bieżące informacje na temat naszej szkoły oraz jej codziennej pracy. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Dziękujemy za odwiedziny !

Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
* oznacza pole wymagane
  • W dniu 15.03.2024r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w wyjeździe do Powiatowego Zespołu Szkół w Chmielniku. Celem wyjazdu było zapoznanie ósmoklasistów z ofertą edukacyjną placówki na najbliższy rok szkolny 2024/2025. Miłe przyjęcie, zwiedzenie placówki, poznanie oferty kształcenia oraz zasad rekrutacji było zachętą dla naszych uczniów w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej.

• 21 marca 2024 roku, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, 52 uczniów z klas I – VIII wraz z 6 opiekunami pojechało na wycieczkę do Kielc na interaktywną wystawę o kosmosie „KOSMOPARK”. Na wstępie Pani przewodnik przedstawiła uczestnikom wycieczki tajemnice kosmosu. Uczniowie zwiedzili salę plazmową, mieli możliwość wypróbować symulatory kosmiczne oraz przeprowadzić testy przed lotem w kosmos. Ciekawym doświadczeniem było ważenie się na różnych planetach i porównywanie swojej wagi.

• Spotkanie z pasjonatką malarstwa Panią Danutą Kowalik, które odbyło się 15 marca w naszej szkole, było niezwykłym wydarzeniem dla uczestniczących w nim dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-III. Pani Danuta podzieliła się z nimi swoją pasją do malowania, opowiedziała o początkach swojej przygody. Zaprezentowała jeden ze swych pierwszych obrazów. W fascynujący sposób przedstawiła swoje prace, obejmujące różnorodne motywy: pejzaże, kwiaty, krajobrazy. Dzieliła się także doświadczeniami związanymi z tworzeniem obrazów oraz pokazała narzędzia, których używa w pracowni.

• Dzień 26 stycznia 2024r. był dniem wyjątkowym. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni zaprosili swoje Babcie i Dziadków. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości przez Panią Dyrektor Elżbietę Stemplewską. Atmosfera była pełna ciepła i życzliwości. Przybyli goście mieli okazję zobaczyć, jakie umiejętności kryją się w sercach ich wnuków. Uczniowie przygotowali różnorodny program artystyczny, uroczystość rozpoczęli od „Tańca Aniołów”. Potem przedszkolaki wyrecytowały wiersze i zaśpiewały wesołe piosenki. Następnie dziewczynki z klas I-III dały pokaz swoich umiejętności tanecznych. Kolejny występ należał do przedszkolaków z zerówki, którzy przebrani za krasnali z uśmiechami na twarzach, pełni entuzjazmu, przedstawiły spektakl pt. „ Jak krasnale chciały pomóc babci i dziadkowi?” Na koniec scena należała do uczniów klas I-III. Zebrani Dziadkowie mogli ich podziwiać w przestawieniu pt. „U babci w cukierni”, mówiącym o tym, jak dzieci zakradają się do pracowni babci i w wielkiej tajemnicy przygotowują tort dla dziadków. Oczywiście nie trzymają się przepisu i popełniają liczne gafy. Przedstawienie przeplatane było pięknymi piosenkami.

• Zima w pełni od kilku tygodni zachwyca nas pięknym śnieżnobiałym krajobrazem. Lasy, pola, drogi pokrył biały puch tworząc wspaniały klimat. Zima to jednak trudny czas dla ptaków ze względu na ograniczony dostęp do pokarmu. Uczniowie klasy pierwszej pamiętali o skrzydlatych przyjaciołach. Przygotowali dla nich z nasion słonecznika, zbóż, orzechów, kawałków suszonych owoców i tłuszczy zwierzęcych wspaniałe pełne składników odżywczych tłuszczowe kule. Smakołyki zastały zawieszone w miejscu, gdzie ptaki mogą cieszyć się spokojem podczas posiłku. Akcja dokarmiania ptaków przez uczniów nie tylko przyczyniła się do poprawy ich życia, ale również przyniosła ze sobą liczne korzyści edukacyjne.

• W okresie przedświątecznym w naszej placówce została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Dyminach. Zbiórka karmy dla psów, kotów i artykułów dla schronisk ma znaczący wpływ na podnoszenie świadomości uczniów na temat trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt. Tego typu wydarzenia charytatywne mogą pomóc uczniom zrozumieć znaczenie zaspokajania potrzeb zwierząt, w tym pożywienia, schronienia i opieki medycznej.